Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-11-30
„Lietuvos metų automobilis 2020“ – mažas ir patogus „Renault Clio“


 
Lapkričio 29 d. Vilniuje, verslo centre K29, vyko finalinis rinkimų „Lietuvos metų automobilis 2020“ apdovanojimų ceremonija. Vakaro metu buvo apdovanoti geriausi šiemet Lietuvos rinkoje jau pristatyti arba artimiausiu metu debiutuosiantys automobiliai, o patį svarbiausią apdovanojimą – „Lietuvos metų automobilio 2020“ – laimėjo prancūziškas „Renault Clio“.
 
Penktos kartos prancūziškas hečbekas „Renault Clio“ vertinimo komisijos narius sužavėjo puikiu komfortu ir išskirtinai geru kainos bei kokybės santykiu. Jo garso izoliacija, valdymo savybes, multimedijos sistema, važiavimo komfortas bei erdvė – tarsi aukštesnės klasės automobilio. Iš 3 komisijos narių jis gavo aukščiausius įvertinimus, o viso surinko 55 taškus.
 
Tai yra pirmoji „Renault“ pergalė lietuviškuose rinkimuose. 2002 ir 2006 metais „Laguna“ ir „Clio“ užėmė antrą vietą, o 2003 m. „Megane“ – trečią.
 
Antrą vietą rinkimuose užėmė prabangus „Volvo S60“ sedanas, trečioje liko „Peugeot 208“ hečbekas. Visi „Lietuvos metų automobilio 2020“ rinkimų finalininkai pagal surinktus taškus išsidėstė taip:
 
1. „Renault Clio“ – 55 taškai.
2. „Volvo S60“ – 45 taškai.
3. „Peugeot 208“ – 44 taškai.
4. „Škoda Kamiq“– 43 taškai.
5. „Toyota Corolla“ – 34 taškai.
6. „Mercedes-Benz GLE“ – 17 taškų.
7. „Toyota Supra“ – 12 taškų.
 
Antra svarbiausia yra vadinama „Tautos automobilio 2020“ nominacija, mat ją renka tūkstančiai žmonių – 15min skaitytojų. Daugiau nei 15 tūkst. žmonių šiemet pareiškė savo nuomonę ir daugiausia jų nubalsavo už „Volvo S60“.
 
Įvairiapusiškos nominacijos
 
„Lietuvos metų automobilio“ rinkimai neapsiriboja dviem nominacijomis – jų iš viso yra net 13. Papildomos nominacijos skirtos įvertinti automobilių gamintojų pasiekimus tam tikrose srityse ir suteikti dar daugiau informacijos galimiems jų pirkėjams.
 
„Metų visureigio“ titulą iškovojo „Jeep Wrangler“. Naujos kartos legendinis visureigis paperka savo pravažumu ir tuo pačiu – praktiškumu, mat juo galima ne tik važinėti miškais. Tai – puikus kasdieninis automobilis. 
 
„Metų miesto visureigio“ apdovanojimas buvo įteiktas „Toyota“ atstovams už naująjį RAV4 – tai erdvus, praktiškas, ekonomiškas automobilis, puikiai atitinkantis šiuolaikinių miesto gyventojų standartus. Šis modelis buvo įvertintas ir kauniečių – Kauno.diena.lt skaitytojai jį išrinko „Kauno metų automobiliu 2020“.
 
Apdovanojimo už geriausią informacinę sistemą „Metų multimedija“ nusipelnė „Mercedes-Benz GLE“ modelis. Tai – įvertinimas už galimybę vairuotojui pasirinkti norimą informacinės sistemos valdymo būdą – ar naudotis lietimui jautriu ekranu, ar lietimui jautriu paviršiumi. Kai kurias funkcijas galima valdyti ir mygtukais ant vairo ir netgi balsu. Už neprilygstamą komfortą šis „Mercedes-Benz“ buvo išrinktas ir „Verslo klasės automobiliu“ – tai pirmas visureigis, gavęs tokį apdovanojimą.
 
„Už dizainą“ buvo apdovanotas puikiai sportiškumą ir klasikines dizaino linijas suderinantis „Toyota Supra“. Jį įvertino ir sportinį automobilį rinkusi žurnalistų komisija kartu bei lenktynininkai – „Supra“ gavo ir „Sportiškiausio automobilio“ apdovanojimą.
 
„Metų vairo“ apdovanojimą antrus metus iš eilės gavo Rokas Baciuška – pirmasis lietuvis, debiutavęs pasaulio ralikroso čempionate „World RX“. Jis dalyvavo beveik visuose 2019 m. sezono etapuose ir metinėje įskaitoje užėmė 11 vietą. Iki šiol nei vienas lietuvis lenktynininkas pasaulio čempionato įskaitoje nėra užėmęs tokios pozicijos.
 
„BTA Šeimos automobilio“ rinkimuose komisijai talkino įvairios šeimos – į rinkimus jos atvyko su įvairiais lagaminais, vaikų kėdutėmis ir kita kelionėse būtina individualia įranga. Jų ir komisijos nuomone, geriausiai visus kriterijus atitinka šiemet pasirodžiusi „Honda CR-V Hybrid“ modifikacija.
 
„Autoplius Metų inovacija“ buvo pripažintas „Peugeot 208“ už novatorišką trimatį prietaisų skydelį – dalis informacijos jame yra atvaizduojama ekrane, o dalis – projektuojama. Tai ne tik atrodo puikiai, bet ir yra labai praktiška bei gerai pastebima.
 
„Neste Saugiausio automobilio“ apdovanojimą atsiėmė „Mazda“ atstovai – jų pristatytas CX-30 krosoveris puikiai pasirodė kartu su VGTU mokslininkais atliktose avarinio stabdymo ir autonominio stabdymo rungtyse, o „Euro NCAP“ įvertinimas – puikus.
 
Lietuviški rinkimai – pagal Europos pavyzdį
 
Geriausio metų automobilio rinkimai Lietuvoje pirmą kartą buvo surengti dar 1997 m. pabaigoje – tuomet „Lietuvos metų automobilio 1998“ vardą iškovojo A klasės „Mercedes-Benz“ modelis. Rinkimų principas iki pat šių dienų išliko toks pat, paremtas prestižinių Europos metų automobilio rinkimų modeliu. Siekiant maksimaliai suvienodinti visų automobilių galimybes, ant jų ratų yra užmontuotos to paties modelio žieminės „Continental“ padangos, o į degalų bakus pilamas „Neste“ benzinas bei dyzelinas.
 
Papildomi rinkimai buvo surengti interneto portaluose. 15min skaitytojai rinko „Tautos automobilį 2020“, o Kauno.diena.lt – „Kauno metų automobilį 2020“.
 
Visas nugalėtojų sąrašas:
„Lietuvos metų automobilis 2020“: „Renault Clio“
„Tautos automobilis 2020“: „Volvo S60“
„Metų visureigis“: „Jeep Wrangler“
„Metų miesto visureigis“: „Toyota RAV4“
„Metų multimedija“: „Mercedes-Benz GLE“
„Už dizainą“: „Toyota Supra“
„Sportiškiausias automobilis“: „Toyota Supra“
„Metų vairas“: Rokas Baciuška
„BTA Šeimos automobilis“: „Honda CR-V“
„Autoplius Metų inovacija“: „Peugeot 208“
„Neste Saugiausias automobilis“: „Mazda CX-30“
„Verslo klasės automobilis“: „Mercedes-Benz GLE“
„Kauno metų automobilis 2020“: „Toyota RAV4“
 
Daugiau apie šį automobilį:
Renault Clio, 2019 - dabar
Susiję straipsniai
Naujausias Renault Clio laimėjo geriausio automobilio apdovanojimą „  
Lietuvoje jau galima užsisakyti naujos kartos „e-up!“  
Negelbsti net Kalėdos: Lietuvos gyventojai labiausiai nemėgsta žiemo  
Lietuvos gyventojai įvardijo, kas juos labiausiai blaško vairuojant  
Automobilių vairuotojai raginami laiku pasiruošti žiemai   
Skaitytojo idėja: kaip galima patobulinti vidaus degimo variklį, kad  
Galiūnų dvikova metų automobilio rinkimuose: purvynų karalius prieš   
Dėl augančios naujų automobilių kainos galima „kaltinti“ technologij  
Siekiantiems kompensacijos už mažiau taršų automobilį – specialistų   
Gyventojų nuomonė: žalių rodyklių atsisakymas apsunkins eismo sąlyga  
Galingiausias „Lietuvos metų automobilio 2020“ rinkimų dalyvis „Audi  
„Lietuvos metų automobilio 2020“ rinkimuose – net keturi „Mercedes-B  
„Neste“ su gaisru kovojančiam Alytui teikia pagalbą degalais  
Technologijų kupinas naujasis „Mercedes-Benz GLC“ – jau Lietuvoje  
„Lietuvos metų automobilio 2020“ rinkimuose – 37 dalyviai  
Gyvūnų migracija vyksta ir mieste: kas trečias partrenktas gyvūnas V  
Visiškai naujas kompaktiškas miesto visureigis „Mazda CX-30“ atvyko   
Automobilių pirkimas: kodėl vieni modeliai pristatomi per savaitę, k  
Pagaliau ir Lietuva gali pasilinksminti: atvažiavo „Ford Ranger Rapt  
Lenktynių trasoje „Nemuno žiedas“ vyks jaunimui skirta stovykla  
VIDEO

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk CVkodas.lt