Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-12-21
Automobilio generatorius: tinkama priežiūra ir pagalba

Automobilio generatorius: tinkama priežiūra ir pagalba
Norėdami, kad mūsų  automobilis riedėtų be priekaištų ir kelyje nepateiktų jokių nemalonių siurprizų, privalome nepriekaištingai pasirūpinti visomis jo detalėmis. Viena  tokių – automobilio generatorius.  Kuo gi toks svarbus šis mechanizmas ir kaip derėtų juo pasirūpinti?

Atomobilio generatorius – tai elektros energiją  gaminantis agregatas be kurio automobilis tikrai negalėtų išsiversti. Juo įkrautas akumuliatorius pateikia elektros energiją  įvairioms mašinos dalims. Be to negali reikiamai dirbti netgi tokios, rodos, visai nereikšmingos detalės, kaip žibintai, valytuvai, elektra valdomi langai ir kt. Tad akivaizdu, jog neprižiūrimas generatorius gali sukelti daug rūpesčių, kurie atims daug Jūsų laiko ir finansinių išteklių. Tai ypač aktualu šaltuoju metų sezonu.

Kada galima įtarti, jog automobilio generatorius genda ar jau visiškai sugedo?

Bene pats pirmasis požymis, jog generatorius veikia ne be priekaištų – stringantis akumuliatorinės baterijos įkrovimo kontrolinės lemputės darbas. Jeigu lemputė neužsidega, negęsta, siplnai dega paleidus variklį ar mirksi veikiant varikliui, tikriausiai generatoriui reikia pagalbos. Kai lemputė visiškai neužsidega, gali būti jos maitinimo grandinės gedimas. Lemputei neužgęstant, gedimo derėtų ieškoti pačiame generatoriuje. Jeigu, paleidus variklį ir jam veikiant, ji mirksi galima įtarti, jog sugedęs įtampos reguliatorius arba netvirtas lemputės maitinimo grandinės sujungimas.

Nors daugeliui automobilių savininkų kontrolinė lemputė yra vienintelis rodiklis, jog automobilio generatorius genda ar, atvirkščiai, veikia be priekaištų, yra ir kitų požymių, liudijančių gedimą. Neįprastas triukšmas ar degėsių kvapas taip pat gali liudyti apie generatoriaus gedimą. Dažnas vairuotojas, remdamasis savo ar draugų žiniomis, bando savarankiškai taisyti  automobilį. Tačiau automobilių remonto specialistai įspėja, jog tokia saviveikla, kai nežinodami tikrosios priežasties, bandome šalinti gedimus, gali suteikti ne tik didelių finansinių nuostolių. Kai kurias automobilio detales galite „suluošinti“ negrįžtamai.

Tam, kad išvengtumėte didesnių generatoriaus gedimų, juo derėtų rūpintis ir tuomet, kai mašina dar rieda nepriekaištingai. Pirmiausia, pasirūpinkite tinkamu diržo įtempimu. Jis negali būti nei per daug įtemptas, nei per laisvas. Generatorių reiktų saugoti ir nuo vandens. Užtiškus vandeniui ant įkaitusio generatoriaus, gali įtrūkti apvijos, tilto plokštes paveiks korozija. Būkite aatsargūs kraudami akumuliatorių per kitą automobilį ar keisdami akumuliatoriaus bateriją. Tokiais momentais labai svarbu nesumaišyti pliuso su minusu. Diodinis tiltas neatlaikys apkrovos ir suges, o generatoriui prireis remonto.

Bet kokiu atveju prevencine automobilio priežiūra privalome pasirūpinti patys, tačiau jam sugedus, geriau pasitikėti profesionaliais automobilių remonto specialistais.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt