Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-12-06
Automobilių supirkimas – kas tai per verslas?

Automobilių supirkimas – kas tai per verslas?

Automobilių supirkimas – paslauga, su kuria vienaip ar kitaip yra tekę susidurti daugumai. Norint nusipirkti automobilį dažniausiai į akį krenta skelbimai su kokybiškomis nuotraukomis, gražiu aprašymu ir nukeliavus apžiūrėti automobilio jis būna visas išblizgintas. Tuomet tikriausiai papuolėte ant automobilio perpardavinėtojo! Tačiau ar tai yra blogai?

Kaip atskirti gerą automobilių pardavėją nuo blogo?
 
Kaip ir kiekvienas žmogus, taip ir automobilių pardavėjai yra skirtingi! Mes skirstome automobilių pardavėjus į du tipus:

1. Irzlus – skubantis
: tai toks pardavėjas, kuris visus jūsų pamatytus defektus ignoruoja arba pradeda pykti. Šio tipo pardavėjus rekomenduotume apeiti, kadangi jeigu žmogus nervinasi, vis skubina ir kitaip bando nukreipti jūsų dėmesį, tai gali indikuoti, jog parduodamas automobilis turi problemų ir yra bandoma kažką nuslėpti. 
2. Tylus – lėtas: tokie pardavėjai dažniausiai niekur neskuba. Jie tiesiog duoda jums automobilį ir siūlo apžiūrėti, neskubėti, o patys stovi nuošaly (nes gali pakeisti į nuošalyje). Jie yra kur kas paprastesni ir jūs galite ramiai apžiūrėti kiekvieną automobilio dalelę, o paklausus apie vieną ar kitą rastą defektą pardavėjas jums viską išsamiai paaiškins. 
 
Kartais atsiranda tokių pardavėjų (pirikūpų), kurie siūlo automobilį apžiūrėti jų kieme – tai galite priimti kaip ženklą, kad automobilio perpardavinėtojas neturi ką slėpti. todėl rodo savo gyvenamąją vietą, taip sukurdamas pasitikėjimo jausmą. Ir tame nėra nieko blogo! 
 
Tačiau pasikartosime, automobilių pardavėjų yra visokių: tiek liaudiškai vadinamų “pirikūpų”, tiek ir paprastų žmonių, norinčių parduoti atsibodusį ar nereikalingą automobilį.
 
Automobilių supirkėjai – praneša
 
Automobilių supirkėjai, kurie verčiasi šiuo verslu ne vienerius metus, informuoja: automobilį pirkti iš svetimo žmogaus tai tas pats, kas pirkti katę maiše. Pasiklausę istorijų, kai iš pažiūros tvarkingas automobilis nesugeba nuvažiuoti iš Kauno į Vilnių, susidaro nuomonė, kad paprasti automobilių pardavėjai kur kas labiau bando nuslėpti automobilių defektus. Žinoma, negalime to sakyti apie visus, tačiau tikrai pasitaiko tokių automobilių pardavėjų.
 
Tai kaipgi nusipirkti gerą automobilį?
 
Padarėme trumpą gidą, į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš perkant automobilį.
 
1. Pasikalbėję telefonu įvertinkite transporto priemonę, išsiklausinėkite apie defektus bei kitus neveikiančius dalykus. Jeigu jus tai tenkina – puiku, važiuokite apžiūrėti automobilio.
2. Jeigu nuvykę pastebite, jog automobilis visiškai neatitinka realybės, o pardavėjo komentarai visiškai nesutampa su tuo ką matote, toki variantą geriau apeikite. Tačiau, jeigu automobilis atitinka jūsų lūkesčius, tuomet neskubėdami peržiūrėkite automobilio istoriją internete (pagal automobilio VIN kodą).
3. Jeigu ir ten radote informaciją, kuri atitinka ridą bei automobilio išvaizdą, tuomet galite tartis su pardavėju keliauti iki jūsų pasirinkto auto serviso atlikti priešpirkiminės apžiūros. Rastų defektų pataisymo kaštus (žinoma, jeigu jie nėra dideli) tarkitės padengti per pusę su pardavėju. 
 
Jeigu viskas susiklostė gerai ir jūs laikėtės šių paprastų trijų patarimų, tuomet galite su pardavėju keliauti tiesiai į regitrą! Vadovaujantis tokiais paprastais principais sutaupysite savo nervus ir pinigus. 
 
O iš kur automobilių pardavėjai gauna automobilius?
 
Čia, vėlgi, pardavėjus reikėtų skirstyti į dvi dalis.
 
1. Automobiliai iš užsienio
 
Automobiliai iš užsienio dažniausiai yra perkami per Amerikos aukcionus su menkais arba rimtais gedimais. Tuomet pargabenami į Lietuvą ir čia sutvarkomi bei vėliau – parduodami.
 
2. Automobiliai iš Lietuvos
 
Čia viskas vyksta kur kas paprasčiau. Žmonės, kurie nori skubiai parduoti automobilį dažniausiai kreipiasi į tokias automobilių supirkimo svetaines kaip supirkejubaze.lt, kuriose tiesiog užpildžius užklausą visi automobilių supirkėjai gauna užklausą su jūsų informacija. Tokiu būdu vyksta aukcionas, kuriame dalyvauja visi supirkėjai siūlydami savo kainą už norimą automobilį.
 
Supirkėjai, nupirkę automobilį, dažniausiai jį sutvarko, išvalo bei paruošia pardavimui. Tuomet tokį automobilį galime pamatyti populiariausiuose automobilių pardavimo tinklapiuose.
 
Taigi, pirkdami automobilį, būkite atidūs, kadangi tiek perpardavinėtojai, tiek ir paprasti pardavėjai gali parduoti netinkama eksploatacijai automobilį. 

Linkime sėkmės automobilio pirkime! O, jeigu norite parduoti savo seną automobilį, jį galite parduoti SupirkejuBaze.lt tinklapyje.

Automobilių supirkimas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kitur: Supirkimasaz.lt
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt