Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-12-20
C kategorija. Ką reikia apie ją žinoti?

C kategorija. Ką reikia apie ją žinoti?
C kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti krovininius automobilius. C kategorijos vairuotojų kursus galima baigti ne jaunesniems kaip 21 metų jaunuoliams. Nuo 18 metų į šiuos kursus registruotis ir juos baigti gali jaunuoliai, kurie tuo metu lanko profesinės kvalifikacijos kursus, skirtus kroviniams vežti.

Gali būti C kategorija ir C1 kategorija. Kaip jau minėjome, C kategorijos vairuotojo pažymėjimą galima gauti tik nuo 21 metų. C1 kategorijos – nuo 18 metų.

C kategorijai priskiriamų transporto priemonių  maksimali leistina masė ne mažesnė kaip 10 tonų, bendras ilgis mažiausiai 7 metrai, greitis 80 km/h.

C1 kategorijai priskiriamų krovininių automobilių  maksimali leistina masė ne mažesnė kaip 4 tonos, greitis 80 km/h, maksimalus svoris 7500 kg. Ši kategorija – vidutinio dydžio automobilių kategorija.

Kategorija C1E taip pat vidutinio dydžio transporto priemonės. Galite vairuoti C1 kategorijos transporto priemones, kurių priekaba viršija 750 kg.

C kategorija ir CE kategorija – didelės transporto priemonės. Turėdami CE kategorijos vairuotojo pažymėjimą

C kategorijai priklausančių automobilių draudimas

Reikia pabrėžti, jog transporto priemonės, nurašytos po nelaimingo atsitikimo, potvynio ar gaisro žalos, dažnai priskiriamos "C kategorijai". Tai reiškia, kad nors automobilis dar yra remontuotinas, dėl detalių kainos, darbo jėgos ir potencialiai brangios automobilių nuomos mokesčiai gerokai viršytų transporto priemonės vertę.

Verslo požiūriu, jei jūsų automobilio draudimo kompanija mano, kad žala yra per didelė, kad krovininį automobilį būtų verta remontuoti, jis paprasčiausiai yra nurašomas ir negali būti eksploatuojamas.

Ar C kategorijos automobiliai ne tokie saugūs kaip kitoms kategorijoms priskiriamos transporto priemonės? Tikrai ne. Jeigu C kategorijos automobilis yra tinkamai suremontuotas, techniškai tvarkingas, nėra priežasties manyti, kad jis yra mažiau saugus.

Kalbant apie kokybiškus vairavimo kursus, juos reikia itin atidžiai rinktis. Svarbu, kad vairavimo mokykla būtų patikima, gerai vertinama, nes tik tokioje įstaigoje gausite kokybiškas paslaugas. Labai daug kas priklauso nuo vairavimo instruktoriaus, kuris moko vairuoti, perduoda praktines žinias. Nuo jo profesionalumo didele dalimi priklauso jūsų vairavimo patirtis, profesionalumo lygis.

Daugiau informacijos: autologija.lt
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt