Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-10-11
Elektromobilių įkrovimas šaltu metų laiku

Elektromobilių įkrovimas šaltu metų laiku

Ne vienas iš elektromobilių savininkų yra pastebėjęs, jog šaltuoju metų laiku elektromobilio baterijos talpa sumažėja. Elektromobilio nuvažiuojamas atstumas priklauso ir nuo kitų faktorių kaip vairavimo stilius, oro temperatūra, kelio danga ir reljefas.

Dažniausiai elektromobilio baterija veikia temperatūros mažesnės nei 4 °C arba didesnės nei 46 °C. Tokiais atvejais baterijos talpa gali sumažėti netgi iki 20 % ir taip įtakoti jūsų automobilio nuvažiuojamą atstumą.

Taip pat ekstremalios temperatūros neigiamai paveikia ir elektromobilio įkrovimo laiką. Testai ir bandymai parodė, kad normalioje temperatūroje galima įkrauti bateriją iki 80 % per  30 minučių. Jei oro temperatūra yra mažesnė nei - 15 °C ir daugiau įkrovimui prireiks 30 % daugiau laiko nei įprasta.

Ekstremalios oro sąlygos elektromobilių vairuotojams dažniausiai sukelia dvi problemas. Pirma nuvažiojamas atstumas, antra kiek ilgiau teks krauti bateriją. Tai gali sukelti papildomų nepatogumų, bet ne tokių didelių kaip vairuojant įprastus automobilius šaltuoju metų laiku. Ne kartą esame susidūrę kai automobiliai su vidaus degimo varikliais tiesiog neužsiveda žiemos metu.

Kaip padidinti nuvažiuojamą atstumą elektromobiliu?

Atsakymas visai nesudėtingas. Tereikia mąstyti logiškai ir pasinaudoti keliais paprastais patarimais. Stenkitės nenaudoti salono šildymo sistemos jei nėra labai šalta. O geriau įjunkite elektromobilio sėdynių šildymą. Kondicionieriaus ar šildymo sistema atima daug energijos iš baterijos ir tai sumažiną automobilio nuvažiuojamą atstumą.

Stabilaus greičio pasirinkimas vairavimo metu taip pat padės sutaupyti energijos ir nuvažiuoti daugiau kilometrų. Galiausiai gerai suplanuokite savo kelionę. Pasitikrinkite ar automobilio padangose yra reikiamas oro slėgis, išimkite visus nereikalingus daiktus iš automobilio. Taip sumažinsite transporto priemonės svorį ir galėsite įveikti daug didesnį atstumą. Nepamirškite įvertinti ir atstumo tarp įkrovimo stotelių ( Suomių. Sähköauton Latausasema). Visada pasilikite daugiau energijos baterijos rezerve jei netyčia kažkuri įkrovimo stotelė neveiktų ir reiktų įveikti papildomą atstumą iki kitos vietos.
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt