Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-12-13
Į ką atkreipti dėmesį perkant naudotus automobilius?

Į ką atkreipti dėmesį perkant naudotus automobilius?
Per pastarųjų 5 metų laikotarpį Lietuvoje  buvo įregistruota daugiau nei 900 tūkst. automobilių (vidutiniškai 184 tūkst. per metus). Maždaug 9 iš 10 mūsų šalyje įregistruotų automobilių yra naudoti. Tad nusprendus pirkti naudotą automobilį pirkėjams reikėtų būti itin atidiems – deja, bet gerų automobilių jų buvę savininkai atsikrato tik labai retais atvejais. Kokių rekomendacijų perkantiems naudotus automobilius pateikia šios rinkos ekspertai?

Automobilio istorija 

Nenorintys pirkti tiesiog „katės maiše“, pasidomi automobilio istorija. Ji parodo, ar transporto priemonė buvo daužta eismo įvykiuose, koks tiksliai remontas buvo atliktas ir ar netrukus automobilio vėl nereikės varyti į autoservisą. Žinant šią informaciją, automobilį pirkti saugu, nes pirkėjai žino, ką gauna. 

Vėlgi, turintys daug žinių apie automobilius, jų prekybą ekspertai pataria automobilius pirkti ne lietuvių pamėgtuose turguose, iš transporto priemonių gamintojų atstovų . Įprastai manoma, kad jie prekiauja naujais automobiliais, tačiau iš oficialių autokoncernų atstovų galima įsigyti ir pakankamai kokybišką naudotą automobilį, plius, dažniausiai žinoma ir tų automobilių istorija. Tuo tarpu prekiaujantys automobiliais turguje, pardavinėjantys juos pagal skelbimus internete, dažnai automobilius nudailina – kruopščiai išvalo saloną, pakeičia jo susidėvėjusias dalis, nuplauna variklį ir t. t. – nuslepia tikruosius defektus, kurie tarsi yla iš maišo išlenda tik ilgiau pavažinėjus tuo automobiliu.  

Techninė transporto priemonės būklė

Planuojamą automobilį reikėtų patikrinti kaip įmanoma detaliau. Net ir turint nemažai žinių apie automobilius (jau nekalbant apie visiškai „žalius“ vairuotojus), reikėtų paprašyti, kad automobilį apžiūrėtų, pavyzdžiui, profesionalūs automechanikai, dirbantys autorizuotuose servisuose. Nepatariama pasikliauti garažuose dirbančių meistrų nuomone: įprastai jie neturi pakankamai kompetencijos profesionaliai įvertinti automobilio būklę. Žmonės, patys vertindami automobilius, gali neatkreipti dėmesio į esminius trūkumus, kurių pašalinimas gali atsieiti kone tiek pat, kiek ir perkamas automobilis. 

Anot Susisiekimo ministerijos ekspertų, laba svarbu, kad būtų atlikta automobilio kėbulo numerio, arba VIN patikra. Ji parodo, ar pagrindiniai konstrukciniai tam tikro automobilio elementai nebuvo apgadinti per eismo įvykius. Nepatikrinus VIN kodo, vėliau susiduriama su įvairiomis problemomis nepaisant to, kad automobilis buvo kruopščiai suremontuotas. Apžiūrint profesionalams, įvertinama tikroji, o ne pardavėjo deklaruojama automobilio būklė.

Dar šiek tiek apie automobilio VIN kodą

Santrumpa VIN (angl. Vehicle Identification Number), išvertus į lietuvių kalbą, reiškia automobilio identifikacinis numeris. Šį kodą galima aptikti ant vienos ar net kelių automobilio korpuso dalių. VIN patikra leidžia nustatyti automobilio pagaminimo datą, kilmės šalį ir kitus bazinius įprastai prieinamus duomenis. Tačiau sudėtingiau gauti informacijos apie automobilių savininkus, eksploataciją, atliktus remontus, sužinoti, ar automobilis nėra vogtas ir neieškomas ir t. t. Visą šią informaciją pateikia specializuotos interneto svetainės, kaip, pavyzdžiui, carvertical.com/lt. Pasinaudojus mokama paslauga, vos per 1 min. vartotojas gauna informacijos apie dominantį automobilį. 

Oro pagavės bei saugos diržai

Neabejotai automobilio saugos diržai bei oro pagalvės yra saugių kelionių garantas, tačiau, deja, pirkėjai pernelyg susikoncentruoja į saloną, techninę automobilio būklę, korpusą, jo dažymą ir kt., tačiau pamiršta patikrinti oro pagalves bei diržus. Ar saugos sistemos veikia taip, kaip priklauso, tikrinti irgi turėtų profesionalai. Oro pagalvės automobilyje yra labai svarbios, nes jos gali padėti išsaugoti vairuotojo ir keleivių gyvybes patekus į didelę avariją. Svarbu, ir kiek stabilus automobilis, kiek gerai veikia stabdžių sistema. 

Automobilio eksploatavimo kaštų vertinimas

Ar tikrai apsimoka pirkti naudotą automobilį? O gal jo eksploatacijos kaštai yra nepagrįstai dideli ir geriau įsigyti naują ar gerokai naujesnį automobilį, kuris atsipirks ilgalaikėje perspektyvoje? Investicijos į naudotus automobilius retai kada atsiperka, kita vertus, nauji automobiliai brangūs, jų kaina labai greitai krenta, tad vairuotojų laukia sudėtingas sprendimas. Kaip jau minėta, tik kas dešimtas lietuvis turi galimybių įsigyti visiškai naują automobilį. Vokiečiai, prancūzai, italai automobilius keičia, kai jų eksploatavimo kaštai išauga neproporcingai ar kada automobilis nebeatitinka saugumo kriterijų. 

Taigi norint įsigyti tvarkingą automobilį, reikėtų neapsiriboti vien tik jo išorine apžiūra: svarbi ir VIN patikra, techninė būklė, automobilio istorija, eksploatacijos preliminarūs kaštai, saugumo įrangos patikrinimai ir kt. Ir nors gerą automobilį rasti sunku, tačiau pasistengus – tikrai įmanoma. 
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 5000 skelbimų, virš 7000 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1600 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© Autoasas.lt 2007-2021

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk CVkodas.lt