Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2021-03-02
TOP 11 įdomiausių automobilių, galinčių važiuoti sausuma ir plaukti vandeniu

TOP 11 įdomiausių automobilių, galinčių važiuoti sausuma ir plaukti vandeniu
Kai reikia greičio tiek vandenyje, tiek sausumoje. Pateikiame 11 įdomiausių automobilių, galinčių važiuoti sausuma ir plaukioti vandeniu.
 
Amfibija yra hibridinio naudojimo transporto priemonė, kuri, gali būti naudojama tiek sausumoje, tiek ir ant vandens (kartais po vandeniu).
 
Nors populiarumo viršūnę jie pasiekė praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje, amfibijos  tam tikra ar kitokia forma egzistuoja nuo XX amžiaus pradžios.
 
Po ankstyvos plėtros susidomėjimas technologija paspartėjo Antrojo pasaulinio karo metu, kuriant žymius pavyzdžius – „Schwimmwagen“.
 
Pastaraisiais metais kai kurios įmonės bent jau kol kas sėkmingai gamina ir pardavinėja savo amfibijų versijas.
 
Štai keletas žymiausių jų pavyzdžių istorijoje. Šis sąrašas toli gražu nėra baigtinis.
 
1. „Gibbs Aquada“

2000-ųjų pradžioje ribotos gamybos koncepcinis automobilis „Gibbs Aquada“ buvo labai pajėgi moderni šiuolaikinė amfibijos versija. Sukurtas „Gibbs Sports Amphibians“, sausumoje jis galėjo pasiekti didesnį nei 160 km/val. greitį, o ant vandens - 50 km/val. greitį.

 
Skirtingai nuo ankstesnių pirmtakų, dizaineriai atsisakė idėjos modifikuoti valtį ar automobilį į amfibiją, ir bandė sukurti dizainą, kuris gerai veiktų bet kuriuo režimu. Tai buvo tikras iššūkis ir už technines naujoves, kurias jos kūrėjams pavyko pasiekti proceso metu, buvo suteikta 60 patentų.
 
2004 m. Richardas Bransonas naudojo jį naujam Lamanšo perplaukimo rekordui pasiekti.
 
2. „Schwimmwagen“
 
„Schwimmwagen“ buvo maža 4x4 amfibija, pagaminta Vokietijos armijai per Antrąjį pasaulinį karą. Suprojektuotas „Porsche“ ir pradėtas gaminti „Volkswagen“ 1940-ųjų pradžioje, ir jos buvo plačiai naudojami per visą likusį karą.
 
Iš tikrųjų jų buvo pagaminta tiek daug, kad ji vis dar išlieka viena iš labiausiai serijinės gamybos amfibijų istorijoje. Buvo pagaminta net apie 30 000 šių mašinų, nors šiandien išlikusių registruotų yra tik 189.
 
 
©Darkone (CC BY-SA 2.5) | commons.wikimedia.org

3. „Ford GPA“

„Ford GPA“, modifikuotas „Willys MB Jeep“ variantas, buvo dar viena žymiausia ankstyvoji amfibija, pagaminta Antrojo pasaulinio karo metais. Dar kitaip vadinamas „Sea Jeep“ arba „Seep“, jis niekada nebuvo toks populiarus tarp Amerikos ginkluotųjų pajėgų kaip „Schwimmwagen“ Vokietijoje.
 
Jis buvo lėtas, labai sunkus sausumoje ir neturėjo pakankamai jūrinių sugebėjimų, kad jis būtų naudingas atvirame vandenyje. Iš dalies jį įkvėpė žymiai didesnis ir daug populiaresnis DUKW amfibinis sunkvežimis. „Ford GPA“  buvo pagaminta daugiau kaip 12 500 vienetų.
 
 
©NJR ZA (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org

4. „Amphicar“

„Amphicar“ buvo vienas populiariausių visų laikų pramoginių amfibijų automobilių. Techniškai vadinamas „Amphicar 770“, jis pirmą kartą pasirodė 1961 m. Niujorko automobilių parodoje ir buvo pagamintas Vakarų Vokietijoje iki 1965 m.
 
 
Jį suprojektavo Hansas Trippelis ir automobilis buvo vokiečių „Schwimmagen“ palikuonis, jį pastatė vokiečių bendrovė „Deutsche Waggon-und Maschinenfabrik GmbH“. Buvo pagaminti tik 3 780 automobiliai, o šie rodikliai buvo kuklūs, palyginti su daugeliu specialiai tam laikotarpiui sukurtų amfibijų. Panaudojus vandenyje, 13 transporto priemonės vietų reikėjo sutepti, todėl jos priežiūra buvo pakankamai sudėtinga.
 
Vandenyje pasiekdavo 12 km/val. (7 mazgai) greitį ir apie 109 km/val. (70 mylių/val.) sausumoje – iš čia kilo ir automobilio pavadinimas 770.
 
JAV prezidentas Lyndonas B. Johnsonas turėjo asmeninę „Amphicar“. Buvo pasakojama, kad žinomas pokštininkas Džonsonas baugindavo savo rančos, Džonsono mieste, Teksase, lankytojus, važiuodamas „Amphicar“ automobiliu nuokalne tiesiai į ežerą, tuo pačiu šaukdamas, kad sugedo stabdžiai.

 
Prezidentas Lyndonas B. Johnsonas vairuojantis savo amfibinį automobilį
©Yoichi Okamoto | commons.wikimedia.org

5. „Amphi-Ranger“

Kita žymi amfibija yra Vokietijoje pagaminta „Amphi-Ranger“. Šis gana brangus amfibinis automobilis su jūros vandeniui atspariu „AlMg2“ korpusu pasirodė tinkamas plaukioti net per 10 balų pagal Bofortą siekiančias audras.
 
Buvo pagaminti maždaug 100 šių automobilių, o jų savininkai liudija apie jo pajėgumą ir patikimumą jūroje. Devintojo dešimtmečio pradžioje juos gamino vokiečių bendrovė „Rheinhauer Maschinen und Armaturenbau“, jais naudojosi tiek privatūs savininkai, tiek kai kurios valdžios institucijos, pavyzdžiui, provincijos policijos pajėgos. 
 
Vandenyje varomąją jėgą užtikrino gale sumontuotas sraigtas, kurį galima ištraukti naudojant elektrinį variklį. Priekiniai ratai valdė tiek sausumoje, tiek jūroje.
 
 
©Hydro (CC BY-SA 4.0) | commons.wikimedia.org

6. „Dutton Mariner“

Praėjusio amžiaus septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje automobilių rinkiniai (kit) tapo gana populiarūs daugelyje vietų, įskaitant Jungtinę Karalystę. Viena įmonė, „Dutton Cars“, 1989 m. nusprendė išsiplėsti į amfibijų rinką.
 
Jų „Mariner“ sujungė „Ford Fiesta“ elementus su gelbėjimo valčių įkvėptomis kėbulo dalimis, taip pat vandens srovės varomąja sistema ir sukūrė vieną pirmųjų pasaulyje ambibijų automobilių rinkinį.
 
Nors tai nebuvo patraukliausias išvaizdos automobilis, jis buvo tinkamas plaukioti ir 1995 m. netgi sėkmingai perplaukė La Manšo sąsiaurį iš Dovero į Kalė.



7. „The Sea Lion“

Taikliai pavadintas „Sea Lion“ („Jūrų liūtas“) buvo dar viena mašina, pakankamai pajėgi jūroje ir sausumoje. Didžiausias jo greitis sausumoje yra 290 km/val., o vandeniu gali viršyti net 96 km/val.
 
Šis automobilis, kurio kaina siekė 259 500 USD, buvo specialiai sukurtas siekiant pasaulio rekordų ir jį sukūrė Marcas Wittas. Jo korpusą daugiausia sudaro CNC frezuotos dalys ir TIG būdu suvirintas aliuminis su monokoku.
 
 
©Youtube kadras | youtu.be

Video apie „Sea Lion":


8. „Rinspeed Splash“

Šveicarijoje suprojektuotas ir pagamintas „Rinspeed Splash“ yra dar vienas itin greitas amfibinis automobilis. Sukurtas garsaus automobilių dizainerio Rinspeedo, tai buvo koncepcinis automobilis, kuris sausumoje galėjo pasiekti 200 km/val. greitį, o vandeniu – iki 85 km/val.
 
 
©Bull-Doser | commons.wikimedia.org

9. „SeaRoader“ „Lamborghini Countach“

„Top Gear“ ir „SeaRoader“ laidų vedėjo Mike'o Ryano sukurtas „SeaRoader Lamborghini Countach“ buvo viena įdomiausių nestandartinių amfibijų. Modifikuotas tiek sausumos keliams, tiek vandens telkiniams, automobilio nosis buvo pakeltas povandeniniu sparnu, kuris suteikė didelį greitį plaukiant vandeniu.
 
Pasak Ryano, modifikuoti automobilį buvo tikras iššūkis, ir konstrukcija pasižymėjo įspūdinga ir novatoriška inžinerija. Pavyzdžiui,  buvo naudojama hidraulika suspausti pakabą ir įtraukti ratus į ratų arkas. 
 
 
©Youtube kadras | youtu.be

10. „Dobbertin HydroCar“

„Dobbertin HydroCar“ buvo unikalus amfibinis automobilis, kurį suprojektavo ir pagamino Rickas Dobbertinas. Perjungus jungiklį, jis per kelias sekundes gali pereiti iš sausumos į vandens režimą.
 
Ryškiai geltonos spalvos, šis automobilis buvo su dviem šarnyriniais rėmėjais, kurie ėjo per visą transporto priemonės ilgį, kad užtikrintų plūdrumą. Sausumoje šie rėmėjai buvo pakelti veikti kaip transporto priemonės sparnai.
 
 
©Dobbertin Hydrocar | www.dobbertinhydrocar.com

11. „Hydra Spyder“

„Hydra Spyder“ yra JAV pagamintas amfibijos automobilis, kuris buvo pradėtas gaminti 2006 m. Automobilis gali talpinti keturis žmones ir turi labai pajėgų 500 AG variklį.
 
Šis amfibinis automobilis yra labai galingas ir jos kūrėjai teigė, kad jii nepaskandinama. Vandenyje jis gali pasiekti 85 km/val., o sausumoje – daugiau kaip 231 km/val.
 
Apatinis automobilio korpusas pagamintas iš aliuminio, o viršutinė – iš lengvo stiklo pluošto.
 
 
©CAMI | camillc.com
 
technologijos.lt
Susiję straipsniai
Volkswagen Golf 50mečio proga – įspūdinga 3000 km kelionė į Vokietiją ir atgal istoriniu automobiliu Volkswagen Golf 50mečio proga – įspūdinga 3000 km kelionė į Vokietij 
Kelioninis „Mercedes-Benz Marco Polo“ švenčia savo 40-ąjį jubiliejų Kelioninis „Mercedes-Benz Marco Polo“ švenčia savo 40-ąjį jubiliejų  
Ar tikrai žinote apie visas savo automobilio saugumo sistemas? Ar tikrai žinote apie visas savo automobilio saugumo sistemas? 
Pamatykite, kaip Lietuva atrodo „Hondos“ reklamoje: klipą matys žiūrovai visoje Europoje Pamatykite, kaip Lietuva atrodo „Hondos“ reklamoje: klipą matys žiūr 
Sukibimas ar slydimas? Žiedo meistras ir „drifteris“ apsikeitė automobiliais Sukibimas ar slydimas? Žiedo meistras ir „drifteris“ apsikeitė autom 
Iš pirmo žvilgsnio ralio automobilis ir standartinis – visiškai skirtingi. Bet ar tikrai? Iš pirmo žvilgsnio ralio automobilis ir standartinis – visiškai skir 
Ar sedanai ir hečbekai visam grimzta į užmarštį ir kodėl SUV – naujasis karalius? Ar sedanai ir hečbekai visam grimzta į užmarštį ir kodėl SUV – nauja 
Kodėl superautomobiliai lemia sėkmę tik retam automobilių gamintojui? Kodėl superautomobiliai lemia sėkmę tik retam automobilių gamintojui 
Naujasis „Renault Austral“: kokybė nuo A iki L Naujasis „Renault Austral“: kokybė nuo A iki L 
Atsisėskite ant kėdės: paskaičiavo, kiek kainuoja išlaikyti hiperautomobilį „Bugatti Chiron“ Atsisėskite ant kėdės: paskaičiavo, kiek kainuoja išlaikyti hiperaut 
Los Andželo automobilių parodoje „Porsche” išsiskyrė riboto leidimo „911 Dakar” modeliu Los Andželo automobilių parodoje „Porsche” išsiskyrė riboto leidimo  
Penkios su puse paros: kodėl tiek užtrunka pagaminti vieną ypatingą automobilį? Penkios su puse paros: kodėl tiek užtrunka pagaminti vieną ypatingą  
Nufilmuota, kaip „Tesla Model S“ vairuotojas tiesiog užmigo prie vairo Nufilmuota, kaip „Tesla Model S“ vairuotojas tiesiog užmigo prie vai 
„Porsche Taycan Turbo S“ tapo greičiausiu elektromobiliu, įveikusiu 1006 km trasos ratą „Porsche Taycan Turbo S“ tapo greičiausiu elektromobiliu, įveikusiu  
Tai fantastika! Po įsilaužimo į programinę įrangą Tesla Model S Plaid įsibėgėjo iki 348 km/h Tai fantastika! Po įsilaužimo į programinę įrangą Tesla Model S Plai 
Nauja sistema pati pasiūlys vairuotojui geriausią sėdėjimo poziciją Nauja sistema pati pasiūlys vairuotojui geriausią sėdėjimo poziciją 
Benzininį automobilį į elektrinį perdarę studentai nustebino Paul de Miko Benzininį automobilį į elektrinį perdarę studentai nustebino Paul de 
Nuo fizinių mygtukų iki jutiklinių ekranų: kokia tikroji šios automobilių technologijos nauda? Nuo fizinių mygtukų iki jutiklinių ekranų: kokia tikroji šios automo 
Automobilių istorija: unikalūs „Citroën“ pakabos sprendimai lenkė laiką Automobilių istorija: unikalūs „Citroën“ pakabos sprendimai lenkė la 
Kaip komfortas ir saugumas eina išvien: minkšta važiuoklė nereiškia prasto valdymo Kaip komfortas ir saugumas eina išvien: minkšta važiuoklė nereiškia  
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti 5000 skelbimų, virš 8300 atsiliepimų apie automobilius bei beveik 2000 automobilių apžvalgų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2024

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt