Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2020-03-18
Kaip deramai patikrinti automobilį prieš ilgą kelionę?

Kaip deramai patikrinti automobilį prieš ilgą kelionę?
 
Ilgos kelionės automobiliu reikalauja kruopštaus pasiruošimo. Juk nesinori vos tik išvažiavus susidurti su transporto priemonės gedimais. Netikėtai iškilę sunkumai gali sujaukti visus planus. Būtent todėl prieš išriedant į ilgą kelionę rekomenduojama atidžiai patikrinti savo automobilio būklę. Keliais praktiškais patarimais dalijasi automobilių dalių, autochemijos parduotuvių „Autoaibė“ komanda.
 
Techniniai skysčiai
 
Ilgos kelionės – išbandymas ne tik žmogui, bet ir transporto priemonei. Todėl itin svarbu, kad ji būtų tvarkinga. Vienas pirmųjų aspektų, kurį vertėtų patikrinti – techniniai skysčiai. Per žemas tepalų ir aušinimo skysčio lygis gali sukelti rimtų problemų. Todėl esant poreikiui juos reikėtų papildyti dar prieš išvykstant. Tačiau svarbu nepersistengti ir neviršyti nurodytos ribos – tai taip pat nėra gerai. Techniniai skysčiai, kaip ir autodalys, pardavinėjami tiek fizinėse parduotuvėse „Autoaibė“, tiek internetu, todėl pasipildyti atsargas – itin paprasta. 
 
Žibintai
 
Vairuojant geras matomumas labai svarbus, o ypač – važiuojant dar nežinomais keliais. Netinkamai sureguliuoti žibintai gali apsunkinti kelionę tiek šviesiuoju, tiek tamsiuoju paros metu. Siekiant išvengti nepatogumų, taip pat pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu, patariama atidžiai patikrinti automobilio žibintų būklę. Jei nežinote, kaip tai padaryti patiems, visuomet galite kreiptis į specialistus.
 
Pastebėjus, kad apšvietimas pasidarė blausus, pasikeitė jo spalva, taip pat nereikėtų delsti. Tai gali būti ženklas, kad atėjo metas pakeisti lemputes. Vienas greičiausių ir patogiausių būdų jas įsigyti – internetu. Specializuotoje svetainėje galite rasti platų automobilinių lempučių pasirinkimą.
 
Valytuvai
 
Dar vienos autodalys, kurių būklę rekomenduojama patikrinti prieš išvykstant į ilgą kelionę, yra valytuvai. Laikui bėgant jų gumelės dėvisi – sukietėja, sutrūkinėja ir t. t. Todėl suprastėja valymo efektyvumas. Nešvarus priekinis ar galinis automobilio stiklas apsunkina vairavimo sąlygas. Taigi, pastebėjus, kad valytuvai nebeužtikrina tinkamo vandens, kritulių ar purvo pašalinimo, reikėtų juos pakeisti.
 
Padangos
 
Padangos padeda užtikrinti gerą transporto priemonės sukibimą su kelio danga. Jos atlieka svarbų vaidmenį tiek trumpose, tiek ilgose kelionėse. Prieš išvykstant pirmiausia vertėtų patikrinti oro slėgį padangose. Jis turėtų būti nei per mažas, nei per didelis. Priešingu atveju padangos greičiau dėvisi, suprastėja automobilio valdymas, papildomai apkraunama pakaba, taip pat gali padidėti kuro sąnaudos.
 
Tam, kad jūsų transporto priemonės autodalys mažiau dėvėtųsi ir nebūtų pažeistos ilgos kelionės metu, oro slėgis turėtų būti optimalus. Rekomenduojamos jo ribos nurodomos lentelėje kuro bako durelių vidinėje pusėje, ant automobilio durelių slenksčio ar vartotojo instrukcijoje. Be to, maksimalus leistinas slėgis dažniausiai pateikiamas ant pačių padangų.
 
Labai svarbu ir tinkamas padangų protektorius. Jis neturėtų būti nusidėvėjęs ar kitaip pažeistas. Vertėtų įvertinti ir tai, kad padangos atitiktų sezoną. Tuomet užtikrinamas geras sukibimas su kelio danga, pasirūpinama važiavimo saugumu, automobilio manevringumu.
 
Stabdžių kaladėlės
 
Laikui bėgant stabdžių kaladėlės dėvisi, todėl prieš ilgą kelionę automobiliu patariama įvertinti jų būklę. Tai, jog šios autodalys turėtų būti pakeistos, išduoda tokie požymiai: 

  • jei bandant stabdyti pasigirsta cypimas ar kitoks panašus garsas, išduodantis metalinių dalių trynimasi viena į kitą;
  • pedalą reikia spausti stipriau nei įprastai;
  • stabdant jaučiama vibracija;
  • ant ratų pastebimos neįprastos dulkės (galimai jos atsirado nuo stabdžių).
Tokiais atvejais patariama pakeisti kaladėles naujomis. Jas, kaip ir techninius skysčius, padangas, lemputes, valytuvus ar kitas autodalis, galima įsigyti specializuotose fizinėse parduotuvėse arba internetu.
 
Ruošiatės ilgai kelionei automobiliu? Tuomet verta pasirūpinti gera savo transporto priemonės būkle – patikrinti, ar visos autodalys tvarkingos, o prireikus jas pakeisti. Tai gali padėti išvengti netikėtai užklupusių problemų išvykos metu. Neleiskite, kad jūsų planai būtų sujaukti!
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 2800 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1840 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt