Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2020-10-21
Kaip parduoti naudotą automobilį bei iš to uždirbti?

Kaip parduoti naudotą automobilį bei iš  to uždirbti?
 
Turbūt daug kas esate girdėję tokią profesiją kaip perekūpas. Šiuo, iš rusų kalbos kilusiu žodžiu apibūdinamas bet koks žmogus, kuris perparduoda daiktus. Visgi Lietuvoje tokia etiketė labiausiai prilipo naudotų automobilių prekeiviams. Jie duoną darosi iš to, kad naudotus automobilius nuperka kuo įmanoma pigiau, o parduoda – brangiau. Automobilių perpardavėjai uždirba iš savo žinių, apsukrumo ir patirties, bet pastaruosius įgauna ne universitete, o dėka realios praktikos. Tos žinios nėra magiškos, jas galite įgyti ir jūs, bet tam reikia laiko ir šiek tiek noro. Tad, jeigu norite patys imti prekiauti automobiliais ir iš to uždirbti arba norite seną, naudotą automobilį parduoti brangiau nei įsivaizduojate – skaitykite toliau. 

Visų pirma – tinkamas nusiteikimas

Parduoti greitai pavyks ne visada, parduoti pelningai – taip pat. Tačiau tai negali ir neturi blaškyti jūsų nuo tikslo parduoti. Paprastai reikėtų nusistatyti kainą prieš parduodant automobilį (taip pat ir prieš perkant) bei nesileisti žemiau savo nustatytos ribos. Per dieną Lietuvoje parduodama daugiau nei 300 automobilių, todėl nebūkite naivūs ir negalvokite, kad neatsiras naujo, tiek pat gero ar net geresnio pirkėjo arba pardavėjo. Palinkėkite sau kantrybės.

Techninė dalis – pakanka ir paviršutiniško, bet išsamaus išmanymo

Nereikia mokėti patiems išardyti ir vėl surinkti variklį. Tačiau tikrai praverčia kuo išsamesnės žinios apie automobilius. Jeigu tiksliau, tai tos žinios yra būtinos, nes kai kada patyrę prekeiviai jau vien užmetę akį ar įtempę ausį gali pasakyti, kas negerai su tam tikra transporto priemone. Plika akimi visų problemų nenustatysite, bet ji padės identifikuoti kėbulo trūkumus (jų remontas itin brangus), tepalo ar skysčių nuvarvėjimus, svetimkūnių (pvz., lipnios juostos ar netinkamų dangtelių) atsiradimą ir kitas bėdas, kurios mažina automobilio vertę.

Nors visų niuansų neaprėpsime, bet pasakysime, kad visada reikėtų domėtis nuosavo automobilio ir einamų modelių techniniais niuansais. Pavyzdžiui – visada verta žinoti informaciją apie BMW ir Volkswagen grupės automobilių ydas, mat jie Lietuvoje perkamiausi, be konkurencijos. Na, o toliau viskas jau pagal poreikius ir pomėgius. Vieni pardavėjai specializuojasi ties visureigiais, kiti ties japoniškais automobiliais, treti – ima viską, kas sportiška ir taip toliau.

Kaip derėtis?

Derybos irgi yra menas. Geriausią sandorį pasieksite tik maksimaliai paspaudę pirkėją ar pardavėją, bet neperlipdami jo ribų. Aišku, kad derybos būtų sėkmingos ir naudingos neužtenka tik spausti, reikia ir jausti proceso eigą bei išmanyti rinkos kainas. Viskas pagaunama su patirtimi, bet prieš parduodant ar perkant patariame nusistatyti tam tikrą ribą, kiek „nuleisite“ kainą arba iki kokios ribos dar galite leisti sau mokėti. Kad ir kas benutiktų, kategoriškai atsisakykite mokėti daugiau arba parduoti už pigiau, bet nesitraukite nuo automobilio ir bent 4-5 kartus pabandykite rasti sąlyčio taškų su pardavėju arba pirkėju po to, kai jis nesutinka su jūsų pasiūlymu. Pavyzdžiui: „Na, bet pažiūrėk...“, „Bet, supranti, ši problema yra“, „Rinkoje tokia kaina tikrai yra...“. Naudodami tokias frazes bei neapleisdami sandorio iš karto po to, kai nesutikote su kita puse yra raktas į sėkmingą sandorį. 

Galiausiai reikia skaityti pirkėjo arba pardavėjo emocijas. Jeigu tai nėra profesionalus prekeivis, minėti triukai veiks, bet, jeigu derėsitės su žmogumi, kurio darbas derėsis – rezultato nebus...

Prieš jį parduodant, automobiliu reikia pasirūpinti

Šis patarimas galioja tiek tada, kai ruošiatės nupirktą automobilį perparduoti, tiek tada, kai norite parduoti savo automobilį. Į skelbimus jį dėkite tokį, kad būtų kuo labiau gaila atsisveikinti. Salonas turi būti išvalytas – profesionaliai arba su visa įmanoma įranga namų sąlygomis. Išorė irgi turėtų būti nuvalyta ir nupoliruota. Kuo geriau pavyks nuotraukose paslėpti vizualinius trūkumus, tuo daugiau dėmesio iš pirkėjų gausite. Daugiau apie nuotraukas – vėliau.

Taip pat reikia apsiimti ir techninių bėdų sprendimu. Patikėkite, tvarkingą automobilį visada parduosite į pliusą, jeigu problemas spręsite protingai. Automobiliui nebūtinai užmaukite naujas padangas, tiks ir apynaujės, svarbu, kad pirkėjas negautų automobilio su jau nudilusia „avalynes. Geras naujas padangas už protingą kainą rasite paspaudę ant šios nuorodos.  

Taip pat reikėtų, kad automobilis turėtų geros būklės akumuliatorių (jų pilna Varle internetinėje parduotuvėje), sklandžiai veiktų degimas (žvakės, įpurškimas ir starteris) bei nebūtų pašalinių garsų važiuojant. Kompiuterines problemas verta spręsti tada, kai jų sprendimas kainuoja nedaug.
Forumai ir ryšiai su automobilių servisais – be galo naudingi

Ne visas problemas pavyks iš karto identifikuoti ir išspręsti. Dėl to visi ir tikrai turime omenyje visi automobilių prekeiviai palaiko glaudžius santykius su remonto specialistais. Iškilus nenumatytai bėdai (o naudotų automobilių prekyboje tokios kyla kone kasdien) gali tekti kreiptis pas profesionalų meistrą pagalbos.

Na, o tokiu atveju pažintys bei ryšiai daro savo. Pažįstami meistrai priims greičiau bei galės atlikti darbus su nuolaida, gauti dalis didmenine kaina ir taip toliau. Aišku tokie santykiai verti laiko tik tada, jeigu rimtai užsiimate prekyba, bet vis tiek – žinoti verta. Galų gale būkite guvūs automobilių savininkų forumų skaitytojai. Ten kiti savininkai dalinsis gyvenimiška patirtimi ir leis žinoti dalykus, kurie padės daugiau uždirbti ir mažiau prarasti.

Prisitaikymas prie rinkos

Maždaug 2008-aisiais metais smarkiai įsibėgėjo automobilių iš JAV gabenimas į Lietuvą. Dabar tai jau tampa atgyvenusiu verslo modeliu, kuriuo naudojasi visi. Amžių sandūroje visai nemažą populiarumą buvo įgavę minivenai ir amerikietiški automobiliai. Kurį laiką apmirusi tendencija vėl atsigauna. Daug domėdamiesi rinka jausite „jos pulsą“ ir prisitaikysite prie situacijos tam, kad daugiau uždirbtumėte.
Tinkamas fotografavimas

Peržiūrėkite šį Autoplius.lt video Youtube platformoje, kad žinotumėte kaip tinkamai fotografuoti automobilį. Geros nuotraukos padidins pardavimo vertę:

VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt