Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2020-10-21
Kiek kainuoja žieminės padangos ir nuo ko priklauso jų kaina?

Kiek kainuoja žieminės padangos ir nuo ko priklauso jų kaina?
 
Jeigu jus domina galimybė įsigyti naujų žieminių padangų komplektą (pirkti dėvėtų nepatariame), verta sužinoti visą svarbią informaciją, ar ne? Vienas iš labiausiai pirkėjus dominančių aspektų yra kaina. Žieminių padangų kainos būna įvairios, tačiau jos priklauso nuo keleto faktorių, kuriuos galime apibrėžti, palyginti ir plačiau panagrinėti tai, kiek kainuos žieminės padangos bei nuo ko tiksliai priklausys jų kaina?
Naujumas

Turbūt nereikia aiškinti dėl ko naujas daiktas yra brangesnis už seną. Iš tiesų tai naujumo aspektas kainą veikia dviem būdais. Naujas padangų modelis visada bus brangesnis, nes gamintojai daro pažangą ir gerina esamų produktų kokybę bei atlieka patobulinimus. Antra, tai platintojai ir pardavėjai nenori amžinai laikyti senų prekių sandėlyje, todėl praėjusių metų modeliams dažnai pritaiko nuolaidas ir akcijas.
Dėl šios priežasties naujesnių metų padangos (kad ir to pačio modelio) kainuos 15-40 proc. brangiau nei senesnių metų.

Nors turime gausybę gamintojų, kurie garsūs visame pasaulyje ir tiekia padangas ralio čempionatams, Formulės 1 lenktynėms bei vertinami dėl aukščiausios kokybės produktų, tai tikrai nereiškia to, kad jų padangos būtinai bus pačios brangiausios. Paprastai išskiriami du kainų segmentai – standartinis ir premium. Pastarajame rasime visus garsiausius padangų gamintojus (Michelin, Pirelli, Bridgestone, Yokohama, Toyo, Goodyear ir t.t.). Tačiau žieminės padangos, kurių gamybos kaštai yra didesni, taip pat gamina ir garsūs nišiniai prekės ženklai, tokie kaip Nokian, kurie savo segmente yra labai žinomi, bet pasauliniu mastu nėra tokie populiarūs, kaip anksčiau minėti prekės ženklai, nors gamina tikrai nepigias padangas. Didžioji kainos dalis, visgi priklausys nuo to, ką nusprendžia gamintojai ir už kiek padangas parduoda platintojams.

Technologiniai sprendimai

Jeigu gamintojo padangose yra įvairios, pvz., praslydimą mažinančios, sukibimą gerinančios, nudilimą stabdančios ir labai žemoms temperatūroms atsparios technologinės savybės, galima tikėtis, kad tokios padangos bus brangesnės. Paprastai labiau technologiškai pažangios žieminės padangos kainuoja 15-25 procentais brangiau.

Reitingai bei įvertinimai

Jeigu padanga laimi įvairius apdovanojimus, turi geriausius įvertinimus iš patvarumo, kuro ekonomijos, sukibimo su keliu testų bei skleidžia nedidelį garsą, tai jų kaina iškart šokteli apie 10-30 procentų. Jeigu norite geriausių žieminių padangų, teks mokėti, kaip už geriausias žiemines padangas.

Toks produktas geriausiai sukibs su kelio danga ir užtikrins saugiausią ir smagiausią važiavimą. Taip pat įtaką kainai daro ir padangų matmenys. Taigi, sertifikuotos ir įvairius prizus laimėjusios Michelin padangos R19 skersmens ratams kainuos gal net 2 kartus daugiau nei nedideliam hečbekui tinkančios, mažiau žinomo gamintojo žieminės padangos. Tačiau tai tik teorija, praktikoje gali būti įvairių išimčių. Naujų žieminių padangų kainos rinkoje svyruoja tarp 50 ir 140 eurų už vnt. (vidutinis ir aukštesnės klasės segmentas).
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt