Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-12-22
Padangos pigiau. Kaip išsirinkti kokybiškas padangas?

Padangos pigiau. Kaip išsirinkti kokybiškas padangas?
Jeigu perkate automobilį, neišvengiamai teks pirkti jam padangas. Jas išsirinkti gali būti sunku, nes pasirinkimas didelis, tad lengva suklysti. Blogai išsirinkę pabloginsite transporto priemonės veikimą, jos prisitaikymą įvairioms oro sąlygoms.

Automobilio padangas reikia keisti kas trejus ar ketverius metus. Yra trys pagrindiniai padangų tipai: mišrios, vasarinės bei žieminės. Iš tiesų, dauguma automobilių savininkų perka mišrias padangas dėl jų universalumo. Tokias padangas nusipirkti paprasčiau ir pigiau nei pirkti žiemines ir vasarines padangas. Tačiau akivaizdu, jog mišrios padangos nėra tokios patikimos. Jos tinka tose šalyse, kur nebūna žiemos. Lietuvoje tai nėra geriausias pasirinkimas.

Pavyzdžiui, važiuojant automobiliu su mišriomis padangomis slidžiu keliu žiemą kur kas didesnė avarijos tikimybė nei su žieminėmis padangomis, kurios pritaikytos būtent žiemiškoms oro sąlygoms. Beje, mūsų šalyje žieminių padangų naudojimas žiemos sezono metu yra reglamentuotas įstatymais. Jų nenaudojimas laikomas įstatymo pažeidimu.

Žieminės padangos puikiai tinka ekstremalioms sąlygoms žiemą. Jos gaminamos iš specialios gumos, kuri neužšąla žemoje temperatūroje, ir suteikia išskirtinę trauką žiemos kelio sąlygomis, tokiomis kaip ledas, purvas ir sniegas.

Vasarinės padangos tinkamos naudoti, kai oro temperatūra yra didesnė nei 10 laipsnių Celsijaus ir dominuoja sausi orai. Jeigu kelio danga yra šlapia, reikėtų rinktis padangas su protektoriumi, kuris padeda iš po padangų išstumti vandenį. Esant minusinei temperatūrai vasarinių padangų guma sukietėja ir jos tampa nesaugios, nes tinkamai neatlieka savo funkcijos.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog žieminės padangos dėvisi greičiau negu vasarinės. Todėl jas reikia atidžiai stebėti ir kai protektoriaus gylis jau yra mažesnis nei 3 mm., laikas padangas pakeisti naujomis.

Padangų dydis

Padangos gali būti nuo 13 iki 22 colių skersmens. Jeigu nežinote, kokio skersmens padangų reikia jūsų automobiliui, patikrinkite ant vairuotojo pusės durelių esančią informacinę lentelę. Taip pat galite pažiūrėti, kokios yra jūsų dabartinės padangos.

Jeigu domina padangos pigiau, galite pirkti dėvėtas arba pasinaudoti akcijomis. Padangos pigiau kainuoja, jeigu perkamas didelis jų kiekis.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt