Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2024-05-14
Nuo šiol „Renault“ siūlys dar daugiau saugos sistemų bazinėje modelių įrangoje

Nuo šiol „Renault“ siūlys dar daugiau saugos sistemų bazinėje modelių įrangoje
20 640 – tiek žmonių ES keliuose žuvo 2022 metais. Avarijų nulemtos mirtys vis dar kelia didžiulį nerimą, todėl įvairiomis priemonėmis siekiama užkirsti joms kelią. Pavyzdžiui, nuo 2022-ųjų liepos ES įsigaliojo Bendrasis saugumo reglamentas (GSR), apibrėžiantis funkcijas, kurios privalomos visuose naujuose automobiliuose. Šis reglamentas įgyvendinamas etapais – šių metų vasaros viduryje ims galioti naujasis GSR paketas. Atitinkamai automobilių gamintojai savo modelių bazines įrangas jau pildo pažangiomis technologijomis.

GSR saugos taisyklės padarė mažiausiai 20 įvairių technologijų standartu visuose naujuose ES ir Jungtinėje Karalystėje parduodamuose automobiliuose. Pirmasis šių reikalavimų paketas apėmė tokius sprendimus kaip išmanioji greičio valdymo pagalba, juostų palaikymo sistema, avarinio stabdymo funkcija aptikus kitą automobilį ir kt.

Šių metų liepą naujai įsigaliosiantis GSR 2-asis paketas apims tokius reikalavimus kaip avarinis stabdymas aptikus pėsčiuosius ar dviratininkus, išmanioji dėmesio stokos ar mieguistumo atpažinimo technologija ir pan.

Reaguodami į šiuos pokyčius, didieji automobilių gamintojai savo modelių bazines įrangas jau praturtina minėtus reikalavimus atitinkančiais pažangiais technologiniais sprendimais. Štai pasaulyje populiariausias prancūziškų automobilių gamintojas „Renault“ pakeitimus diegia atsižvelgiant į kiekvieno modelio savitumus.

Pavyzdžiui, „Renault Clio“ pristatymas įvyko 2023 m. rugpjūčio 30 d., o šių metų balandžio 10 d. jis buvo atnaujintas saugos sistemomis, kurios jau buvo standartinėje įrangoje nuo pirmosios versijos: galiniais parkavimo jutikliais, vairuotojo nuovargio kontrole, pasirengimu įrengti alkobloką, išmaniąja navigacija, automatinėmis greičio kontrolės sistemomis (OSP/TSR/ISA) ir kt.

2019 m. rinkoje pasirodžiusio „Renault Captur“ modelio gamybą numatoma baigti šių metų gegužę. Tuo metu naujasis „Renault Captur“, kuris buvo pristatytas šių metų balandžio 4 d., jau nuo pat gamybos pradžios atitinka naująsias taisykles ir pasižymi gausia standartine įranga.

2023 m. ketvirtąjį ketvirtį pristačius visiškai hibridinę versiją, „Renault Austral“ taip pat netrukus bus papildytas keliomis avarinio stabdymo sistemomis bei, kaip ir „Megane E-Tech 100% electric“, gaus naujausią borto programinę įrangą, kuri pakeis grafiką, papildys funkcionalumą ir pagerins tam tikrų funkcijų ergonomiką.

Po neseniai įvykusio debiuto rinkoje „Renault Espace“ naujosios sistemos jau tapo bazine įranga, o multimedijos sistema „OpenR link“ gavo naują sąsają, atitinkančią „Renault Austral“ arba „Renault Megane E-Tech 100% electric“ pakeitimus.

Komercinio transporto etalonas, furgonas „Renault Trafic“ taip pat sulauks atnaujinimų. Jis atitiks naujus saugos standartus pirkėjams bus siūlomas nuo šių metų gegužės pradžios. Atitinkamai patobulinimų, atitinkančių GSR reikalavimus, sulauks ir likę „Renault“ modeliai.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti 5000 skelbimų, virš 8300 atsiliepimų apie automobilius bei beveik 2000 automobilių apžvalgų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2024

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt