Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2022-07-25
Planuojantiems įsigyti automobilį, finansų eksperto patarimai

Planuojantiems įsigyti automobilį, finansų eksperto patarimai
Daugeliui šalies vairuotojų, automobilio įsigijimas tai gerai apgalvotas ir pasvertas žingsnis. Ypač žvelgiant į pastarojo laikotarpio aktualijas, kurių priešakyje – transporto priemonių kainų šuolis, kuris ūgtelėjo kone 20 proc. Šiame kainų augimo kontekste, anot finansų patarėjo ir automobilių pardavimo eksperto, privalu dėmesį atkreipti į vieną esminių dalykų – tinkamą išlaidų planavimą.

Kainų pasiutpolkė
 
Pasak asmeninių finansų patarėjo Nerijaus Murausko, kylančioms automobilių kainoms įtakos turėjo kelios pagrindinės priežastys.
 
„Visų pirma, žaliavų trūkumas ir vis dar neatsistačiusi naujų automobilių detalių tiekimo grandinė, kuri nėra pajėgi pagaminti tiek automobilių, kad patenkintų esančią paklausą. Automatiškai žmonės pradeda žvalgytis transporto priemonių antrinėje rinkoje, o tai lemia naudotų automobilių kainos augimą, nes ir ten, vėlgi, auga paklausa. Kita priežastis – iki liepos 1 d. Ukrainos gyventojams buvo nuimti muito mokesčiai, kurie šios šalies gyventojus paskatino supirkti daug automobilių ir neretai didesnėmis nei rinkos kainomis“, – aiškina jis.
 
Finansų patarėjui antrina ir „Longo LT“ vadovas Paulius Valiukėnas: „Praktika rodo, kad dėl per mažo pasirinkimo ar pernelyg ilgų eilių pirminėje rinkoje, vairuotojai, vos pasirodžius jiems patikusiam naudotam automobiliui, pirmieji jį skuba įsigyti. Kiti, galvodami apie pinigų nuvertėjimą ar infliaciją, turimus pinigus nusprendžia investuoti ne kur kitur, kaip į transporto priemonę.“ 
 
Jis papildo, kad penktadaliu išaugusi naudotų automobilių kaina šiuo metu rinkoje yra gerokai įsitvirtinusi ir vilčių, jog greitu metu pradės mažėti, nesuteikia. Paklausa išlieka itin didelė.
 
Pinigų valdymo įpročių lavinimo svarba
 
N. Murauskas, dėmesį atkreipdamas į asmenis, kurie automobilį įsigyti planuoja naudojantis finansavimo paslaugomis, pažymi, jog tokioje situacijoje, svarbu išlikti ir jaustis finansiškai stabiliu. 
 
„Finansavimo galimybėms tampant vis dažnesniu pasirinkimu, atsipalaiduoti nerekomenduotina. Svarbu ir toliau užtikrinti tvarias pajamas, tobulinti pinigų valdymo įpročius ir ieškoti būdų kaip didinti pajamas“, – akcentuoja finansų ekspertas. 
 
Jis taip pat priduria, kad siekiant, jog automobilio įsigijimas nesudarytų pernelyg didelės finansinės naštos, svarbu įsivertinti procentinę dalį nuo asmens mėnesinių pajamų, kuri galės būti skiriama transporto priemonei.
 
„Procentinės dalies nustatymas priklauso nuo kiekvieno asmens individualios situacijos: pajamų dydžio, turimų finansinių įsipareigojimų santykio, pinigų valdymo įpročių bei kam bus naudojamas automobilis –  darbui arba šeimos poreikių tenkinimui. Tačiau bendros rekomenduojamos taisyklės išlieka panašiomis – automobilio kaina turi būti ne didesnė kaip 3 mėnesių pajamų dydžio suma. Arba jei automobilis lizinguojamas, tuomet įmoka turi būti ne didesnė kaip 10 proc. nuo pajamų“, – dėsto N. Murauskas.
 
Dėmesys detalėms užtikrina apsaugą

Sertifikuotų automobilių pardavimo atstovas P. Valiukėnas pažymi, kad didelė naudotų automobilių paklausa didina riziką susidurti su sukčiaujančiais automobilių perpardavinėtojais. 
 
„Įsigyjant automobilį iš pavienių automobilių perpardavėjų, pirkėjai, degdami noru būti pirmaisiais spėjusiais nupirkti jiems patikusį automobilį, dėl greitesnių sandorio procesų, gali numoti ranka į svarbių dokumentų patikrą ar atidžią automobilio techninės būklės analizę“, – sako jis.
 
Automobilių pardavimo ekspertas akcentuoja, kad pirkėjams svarbu neskubėti ir apie automobilį susižinoti viską, pradedant bendru eksterjero vaizdu, baigiant privalomaisiais dokumentais – išrašais, apimančiais ne tik ridos duomenis, bet ir pirkimo-pardavimo sutartį bei garantija ir jos sąlygas. Pastarųjų buvimą užtikrinti gali kiekvienas sertifikuotas automobilių pardavėjas
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 2800 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1840 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt