Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2022-09-08
Apklausa: 2 iš 10 šalies gyventojų negalėtų pasikeisti automobilio padangos

Apklausa: 2 iš 10 šalies gyventojų negalėtų pasikeisti automobilio padangos
61 proc. Lietuvos gyventojų galėtų pasikeisti automobilio padangą, kai to nesugebėtų 18 proc., o likę 21 proc. nežino, ar gebėtų – atskleidė reprezentatyvi rugpjūčio mėnesį atlikta „Norstat“ apklausa. Ekspertų teigimu, šis įgūdis yra būtinas visiems vairuotojams, todėl to turėtų būti mokoma ir vairavimo mokyklose. 

Tarp teigiamai atsakiusių respondentų vienareikšmiškai lyderiauja vyrai, kurių net 91 proc. pasakė galintys pakeisti padangą, kai taip atsakiusių moterų buvo tik 29 proc. Šį įgūdį dažniau turi kvalifikuoti darbininkai – 70 proc., ir 30-39 m. amžiaus grupės apklaustieji – 64 proc. 
 
„Džiugu, kad net 6 iš 10 Lietuvos gyventojų nutikus nelaimei kelyje galėtų pasikeisti padangą, tačiau stiebtis dar yra kur, nes likusiems keturiems šio gebėjimo trūksta. Ypač moterims, kurių tik trečdalis gali pasigirti įgūdžiu pakeisti automobilio padangą. Tiesa tokia, kad nemalonios situacijos kelyje nutinka pačiu netinkamiausiu metu, važiuojant vieniems, tad labiau panaudojamo „extra“ įgūdžio kelyje negalėčiau sugalvoti“, – rezultatus komentuoja tyrimą užsakiusios bendrovės „Moller Auto“ pardavimų vadovas Baltijos šalyse Matīss Gibolis. 
 
Daugiausiai tarp negalinčių pakeisti padangos yra moterų – 36 proc., studentų – 33 proc., ir vyriausių, 60-74 m. amžiaus, apklausos dalyvių – 26 proc.
 
„Jei automobilio padangą reikia pakeisti ar laikinai suremontuoti visiškai netikėtoje situacijoje, pavyzdžiui, kai ji staiga plyšta kelyje, akivaizdu, kad vairuotojas gali pasitikėti tik savo jėgomis. Ypač jei taip atsitinka retai apgyvendintoje vietovėje, automobilis neturi KASKO draudimo ir į draudimo polisą neįtrauktos papildomos pagalbos kelyje paslaugos,  tenka ilgai laukti vilkiko ir pan. Todėl šie įgūdžiai būtini visiems vairuotojams, nepriklausomai nuo jų lyties. Galbūt ateityje šių įgūdžių mokymas turėtų būti įtrauktas ir į vairavimo mokyklų programas praktiniu lygmeniu, o ne tik teorijoje“, – įžvalgomis dalijasi M. Gibolis.
 
Pasak jo, sugadinus automobilio padangą kelyje, visgi ne visada būtina iš karto ją keisti ar kviesti vilkiką. 
 
„Pavyzdžiui, tais atvejais, kai padanga yra nuleista, galima pasinaudoti padangų skysčio balionu – juo reikėtų užpildyti tuščią padangą per jos vožtuvą, tada į ją pripumpuoti oro. Po šios procedūros rekomenduojama atlikti 20 m bandomąjį važiavimą į abi puses, kad padangoje esantis skystis išsisklaidytų. Tiesa, reikėtų atsižvelgti į tai, kad po to į artimiausią servisą su pripildyta skysčio padanga galima važiuoti tik iki 80-ties km per valandą greičiu. Kita alternatyvi galimybė – naudoti padangų remonto putas, padedančias užsandarinti pažeistas vietas“, – aiškina „Moller Auto“ atstovas.
 
„Norstat“ ir „Moller Auto“ apklausoje rugpjūčio mėnesį dalyvavo 1000 šalies gyventojų nuo 18 iki 74 m. amžiaus.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 2800 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1840 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt