Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-01-22
Ar saugu pašalinti plastikinius variklio skyriaus gaubtus ir važinėti be jų? Kuo taip rizikuojama?

Ar saugu pašalinti plastikinius variklio skyriaus gaubtus ir važinėti be jų? Kuo taip rizikuojama?
 Pažvelgę po modernaus automobilio variklio gaubtu surasite plastiko jūrą. Varikliai paslepiami po daugybe plastikinių dangčių, kurie, žinoma, yra lengvai pašalinami remontui. O kas jei visus juos pašalintume ir važinėtume be jų? Kokių problemų taip prašytumėmės?
Iš tiesų anksčiau varikliai nebuvo slepiami tuose plastiko pataluose. Jie buvo kuriami taip, kad gražiai atrodytų, o remontas būtų kiek įmanoma paprastesnis. Tačiau visi šie plastikiniai gaubtai iš tiesų montuojami ne be reikalo, o jų pašalinimas gali turėti ir neigiamų pasekmių.
 
Iš tiesų, pašalinti šiuos gaubtus nėra didelės prasmės. Jie sveria labai mažai, nekelia triukšmo ar kitų problemų. Tačiau kartais jie yra tiesiog pametami kokio remonto metu. Arba žmogus gali norėti pasivažinėti su ką tik sutaisytu automobiliu prieš atgal sumontuodamas visą šį plastiką.
 
Plastikiniai gaubtai po variklio dangčiu atlieka ir apsauginę funkciją. Jie saugo įvairius laidus, degalų linijas bei kitus komponentus nuo galimo vandens ar išsiliejusių automobilio skysčių. Variklio skyrius dažnai nėra visiškai sandarus, todėl per jo dugną ant variklio patenka ir dulkės, kurios gali pakenkti įvairiems jutikliams. Galiausiai, kai kurių naujesnių automobilių plastikiniai variklio gaubtai vidinėje savo pusėje turi terminę izoliaciją arba šilumą atspindinčią dangą (pavyzdžiui, aukso foliją). Taigi, šių gaubtų pašalinimas bent jau teoriškai gali baigtis blogai.
 
Iš tiesų, daugeliu atveju tai nieko blogo neįvyks pasivažinėjus trumpą laiką. Tačiau jei ant kokio nors jutiklio pateks vanduo arba jį sugadins purvas, tai bus jūsų kaltė. Jei automobilį pardavusio salono mechanikai sužinos, kad važinėjote be gaubtų, tikriausiai bus panaikinta garantija ir už remontą teks mokėti patiems.
 
Įdomu tai, kad senesni automobiliui, kuriuose yra kur kas mažiau elektronikos, lengviau pakelia tokius nuotykius. Su jais važinėjimas be plastiko gaubtų įprastai neturi jokių neigiamų pasekmių. Tačiau reikėtų atsiminti, kad plastikiniai gaubtai yra numatyti gamintojo ne be reikalo. Jie saugo variklio gaubtą nuo karščio, o elektroniką - nuo vandens ir purvo. Jie taip pat padeda bent šiek tiek sumažinti triukšmą, todėl tikėtina, kad kartą nuėmę plastikinius gaubtus vėliau juos sugrąžinsite atgal.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt