Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2021-02-13
Ar verta dirbti tolimųjų reisų vairuotoju? Privalumai ir trūkumai

Ar verta dirbti tolimųjų reisų vairuotoju? Privalumai ir trūkumai
Tolimųjų reisų vairuotojo pozicija visuomet paklausi. Tačiau transporto įmonės, teikiančios krovinių gabenimo paslaugas tolimaisiais reisais, ar individualia veikla užsiimantys vilkikų bei sunkvežimių vairuotojai, patvirtintų: ne kiekvienam šis darbas gali būti tinkamas. 
 
Viena vertus, vilkikus vairuojantys tolimųjų reisų vairuotojai, netikėtai sugedus transporto priemonei kelyje, gali susidurti su sunkumais, kadangi sunkvežimių remontas ir šias paslaugas teikiančios įmonės ar privatūs asmenys ne visuomet būna lengvai prieinami. 
 
Kita vertus, prieš tolimąjį reisą pateikiant transporto priemonę profesionalų apžiūrai, tokių problemų galima lengvai išvengti. Tokius darbus įprastai atlieka darbdavys arba pats vairuotojas. Dėl geresnės kainos ir kokybės dauguma įmonių renkasi naudotas sunkvežimių dalis pakeitimui.
Svarstote, ar jums verta dirbti tolimųjų reisų vairuotoju? Šiame straipsnyje sužinosite pagrindinius šio darbo privalumus ir trūkumus.
 
PRIVALUMAI

 • Nėra didelių reikalavimų. Tam, kad galėtumėte pradėti dirbti tolimųjų reisų vairuotoju, pakanka išsilaikyti vairuojamos transporto priemonės teises bei išsiimti verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymėjimą (jeigu norite dirbti savarankiškai). Jei vairuotoju dirbsite įsidarbindami į transporto įmonę, reikalingus dokumentus ar licenzijas parūpins įmonė.
 • Nepriklausomumas. Dirbant tolimųjų reisų vairuotoju, jums neteks sėdėti biure, tiesiogiai bendradarbiauti su kolegomis ar vadovais. Jūs savarankiškai atlikinėsite savo darbą.
 • Galimybė keliauti ir pamatyti naujas vietas. Tolimųjų reisų vairuotojai, gabendami krovinius, aplanko įvairias šalis ar vietas. Tad jei visuomet turėjote norą pamatyti pasaulį, pakeliauti – šis darbas leis bent kažkiek tuo pasimėgauti.
 • Geras atlyginimas. Skirtingai nei trumpųjų reisų vairuotojai, tolimųjų reisų vairuotojai yra gerai apmokami. 
 • Užtikrintumas. Tolimųjų reisų vairuotojo darbas visuomet paklausus, dėl to neteks jaudintis, kad netikėtai prarasite darbą. Ši industrija yra gana stabili, o tai reiškia, kad užsakymų visuomet turėsite.
 • Galimybės augti. Kuo daugiau patirties sukaupsite kaip tolimųjų reisų vairuotojas, tuo daugiau darbo galimybių jums atsivers: vairuoti įvairaus tipo transporto priemones, gabenti vertingesnius (ir labiau apmokamus) krovinius, ar netgi tapti tolimųjų reisų vairuotojų instruktoriumi.
TRŪKUMAI

 • Vienišumas. Vienišumas yra viena pagrindinių problemų, sukuria susiduria tolimųjų reisų vairuotojai. Kelionės kartais gali užtrukti mėnesius, o vairuojant vienam nėra su kuo pasikalbėti, kaip ir atvykus į svetimą šalį ir nežinant vietinės kalbos.
 • Fizinio aktyvumo stoka. Tolimųjų reisų vairuotojai neretai neturi galimybės palaikyti optimalų fizinį aktyvumą, kadangi didžiają darbo laiko dalį tenka praleisti sėdimojoje pozicijoje vairuojant.
 • Rizika netinkamai maitintis. Keliaujant tolimaisiais reisais, didėja rizika, jog kasdienė mityba nebus palanki sveikatai, kadangi nėra galimybių transporto priemonėje gamintis maistą, o pakelės užkandinės siūlo ne pačius sveikiausius patiekalų pasirinkimus.
 • Nereguliarus miegas. Dirbant tolimųjų reisų vairuotoju gali nepavykti užtikrinti reguliarų miego režimą. Dažniausiai vairuotojams yra svarbu kuo greičiau pasiekti kelionės tikslą, o tai neretai pasiekiama miego sąskaita.
 • Stresas. Tolimųjų reisų vairuotojams rizika patirti stresą išauga ne vien dėlto, kad yra sunku palaikyti sveiką gyvenimo būdą ar bendravimą su žmonėmis. Stresą sukelia ir netikėti transporto priemonės gedimai, nepalankus oras, automobilių kamščiai ir kitos problemos kelyje.
 • Sunku palaikyti santykius. Kadangi tolimieji reisai gali užtrukti mėnesius, tai reiškia, kad periodiškai tolimųjų reisų vairuotojas turi fiziškai atsiriboti nuo artimų žmonių. Tai sukelia problemas šeimose bei sumažina galimybes užmegzti ilgalaikius santykius.
IŠVADOS
 
Tolimųjų reisų vairuotojo darbas – tikrai ne kiekvienam. Kita vertus, šis darbas suteikia daug privalumų, įdomios gyvenimiškos patirties ir galimybių augti – ir kaip specialistui, ir kaip žmogui. 
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt