Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-11-19
Ar žinote, kodėl „Toyota GT86“ savo pavadinime turi skaičių 86 ir kaip tai susiję su varikliu?

Ar žinote, kodėl „Toyota GT86“ savo pavadinime turi skaičių 86 ir kaip tai susiję su varikliu?
„Toyota GT86“ - tai sportinis automobilis, gaminamas nuo 2012 metų. Nelabai greitas ar galingas, bet labai smagus automobilis jau yra užsitarnavęs vietą gerbėjų širdyse, tačiau ne visi žino, kiek įdomių detalių šiame modelyje paslėpė „Toyota“ dizaineriai.
 
„Toyota GT86“ taip pavadintas legendinio AE86 garbei. Šis iki 1987 metų gamintas automobilis tapo entuziastų numylėtinius, drifto monstru ir kolekcionierių svajonių objektu. Aišku, dabar tai yra labai senas automobilis, o nostalgija yra puikus marketingo įrankis. „Toyota GT86“, kaip ir AE86, turi variklį priekyje ir galinius varomus ratus. Tarp jų - mechaninė pavarų dėžė. Tačiau „Toyota“ pasistengė, kad apie senąjį modelį primintų būtent tas skaičius - 86.
 
Taigi, modelis vadinasi GT86. Toks yra ir išmetimo vamzdžių skersmuo. Atrodo kaip juokinga detalė? Viskas yra kur kas rimčiau - toks yra ir variklio cilindrų skersmuo bei aukštis - viskas po 86 mm. 

AE86 yra netuziastų mylimas automobilis. 
©2igata (CC BY-SA 4.0) | commons.wikimedia.org

Kalbant apie variklį, tai jį, kaip ir nemažai kitų automobilio detalių, gamina „Subaru“. Ši kompanija sportinį automobilį vadina BRZ, tačiau tai iš esmės yra ta pati mašina. „Subaru“ garsėja savo „boxer“ tipo varikliais, kuriuose cilindrai yra išdėstyti plokščiai (tarsi kas paimtų V formos variklį ir jį išskleistų). Tai suteikia žemą svorio centrą, kuris yra labai svarbus sportiniam automobiliui.
 
Norėdami pabrėžti variklio išskirtinumą, automobilio kūrėjai GT86 sparną papuošė štai tokiu ženkliuku. Jis simbolizuoja du į priešingas puses pasisukusius stūmoklius. Pats ženkliuko centre esantis 86 turėtų priminti ratu slystantį automobilį.

 
Logotipas simbolizuoja „boxer“ variklio stūmoklius 
©Falcon® Photography (CC BY-SA 2.0) | commons.wikimedia.org

Tokios detalės automobilių entuziastams labai patinka. Tai, kad „Toyota“ (ir, tikriausiai, „Subaru“) dizaineriai buvo apsėsti skaičiaus 86, rodo, kad jie norėjo, jog jų automobilis būtų įdomus ir deramai pagerbtų senąjį modelį. Tradicijas dievina ir kiti gamintojai. Štai „Porsche“ iki šiol ne toje vietoje montuoja degimo spyneles.
 
Spauskite ir sužinokite daugiau apie Toyota GT 86
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt