Skelbimų paieška
Atsiliepimų paieška
TOP automobiliai
- AC
- Acura
- Alfa Romeo
- Aston Martin
- Audi
- Bentley
- BMW
- Bugatti
- Buick
- Cadillac
- Caterham
- Chevrolet
- Chrysler
- Citroen
- Cupra
- Dacia
- Daewoo
- Daihatsu
- Dodge
- Ferrari
- Fiat
- Fisker
- Ford
- GMC
- Honda
- Hummer
- Hyundai
- Infiniti
- Isuzu
- Jaguar
- Jeep
- Kia
- Koenigsegg
- Lada
- Lamborghini
- Lancia
- Land Rover
- Lexus
- Lincoln
- Lotus
- Maserati
- Mazda
- McLaren
- Mercedes-Benz
- Mercedes-Maybach
- MG
- Mini
- Mitsubishi
- Morgan
- Nissan
- Opel
- Pagani
- Peugeot
- Polestar
- Pontiac
- Porsche
- Renault
- Rolls-Royce
- Rover
- Saab
- Scion
- Seat
- Skoda
- Smart
- Spyker
- SsangYong
- Subaru
- Suzuki
- Tata
- Tesla
- Toyota
- TVR
- Volkswagen
- Volvo
Straipsniai
|
2022-10-21
Automobilių supirkimas: privalumai ir trūkumai![]() Yra skirtingi būdai, kaip galima parduoti savo automobilį. Tradicinis būdas – įkelti savo automobilio skelbimą į vieną iš didžiųjų Lietuvos automobilių skelbimų puslapių. Kitas – pasinaudoti automobilių supirkėjų paslaugomis.
Turbūt visi žino, kaip parduoti automobilį patalpinant skelbimą internete. Tačiau kur kas mažiau žmonių žino, kaip tą padaryti pasinaudojant supirkėjų paslaugomis, kas tai apskritai yra ir kaip tai veikia. Čia pasiaiškinsime, kas yra automobilių supirkimas, kaip jis veikia bei kokie yra jo privalumai ir trūkumai. Kas yra automobilių supirkimas?
Automobilių supirkimas – paslauga, kurią teikia įmonės ir privatūs asmenys, kurie perka naudotas transporto priemones ne naudojimui, o kitais komerciniaias tikslais (perpardavimui, ardymui, utilizavimui). Dažnai yra superkami ne tik naudoti, bet ir nevažiuojantys, daužti, be techninės apžiūros ir draudimo, turintys kitų ryškių defektų.
Automobilį supirkėjui galima parduoti atvežus jį į atitinkamą supirkimo vietą arba išsikvietus supirkėją pas jus. Pastaroji paslauga yra populiaresnė, nes dažnai supirkėjams parduodamos transporto priemonės turi defektų dėl kurių negali būti lengvai pervežamos iš vienos vietos į kitą. Be to, supirkėjui atvykus pas pardavėjas, automobilio transportavimu pasirūpins pats supirkėjas.
Kaip tai veikia?
Supirkimas veikia labai paprastu principu. Pirmiausia reikia susisiekti su supirkėju ir pristatyti norimą parduoti transporto priemonę, nurodant jos markę, modelį, metus, kitas specifikacijas ir techninę būklę. Su supirkėju susisiekti galima tiesiogiai, pasirinkus transporto priemones superkančią įmonę ar radus privačių supirkėjų kontaktus internete (lengviausia tą padaryti skelbimų svetainėse). Kartais supirkėjas gali paprašyti atsiųsti parduodamo automobilio nuotraukų, kad galėtų geriau jį įvertinti.
Tuomet pardavėjui gali būti pateikta apytikslė supirkimo kaina. Tiksliau transporto priemonės vertė yra įvertinama apžiūros metu. Dėl jos dažniausiai susitariama dar to paties skambučio metu.
Galiausiai, jei apžiūros metu nenutinka nieko nenumatyto, supirkėjas iš karto sutvarko dokumentus, atsiskaito ir pats išsiveža transporto priemonę.
Pagrindiniai automobilių supirkimo privalumai
Kaip jau galite matyti iš pačio supirkimo aprašymo, tai yra paslauga teikianti pardavėjui daug privalumų.
Pagrindiniai automobilių supirkimo trūkumai
Ne tiek daug, kiek privalumų, tačiau automobilių supirkimas turi ir savo trūkumų. Galbūt tiksliau sakyti – vieną trūkumą.
Tai – supirkimo kaina, kuri būna mažesnė nei ta, kurią gautumėte parduodami automobilį normalioje auto rinkoje. Nukrypimas nuo realios rinkos kainos svyruoja ir priklauso nuo daug veiksnių. Tačiau patikimi ir savo reputaciją vertinantys supirkėjui siūlo labai arti rinkos realijų esančią kainą, kuri tik nežymiai nuo jos nukrypsta.
Apibendrinimas
Kaip galite matyti, kad automobilių supirkimas turi daug privalumų ir vieną trūkumą. Tačiau net ir jis – tik sąlyginis, nes labai dažnai supirkėjams parduodami tokie naudoti automobiliai, kurių techninė būklė sunkiai leistų rasti jiems kitą pirkėją. Bet jei norite užsitikrinti sau solidžiausią pasiūlymą, nepabijokite savo transporto priemonę pasiūlyti daugiau nei vienam supirkėjui.
Automobilių supirkimas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kitur: Supirkimasaz.lt |
Susiję straipsniai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas