Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2022-07-11
Ekspertai pataria, į ką atsižvelgti, kad automobilio pirkimo patirtis nenuviltų

Ekspertai pataria, į ką atsižvelgti, kad automobilio pirkimo patirtis nenuviltų
Jaunatviškas maksimalizmas, automobilių „trendai“ gali daryti didelę įtaką jaunuolių pasirinkimams, dėl kurių vėliau tenka gailėtis. Ne išimtis ir pirmojo automobilio paieškos. Ekspertai, siekdami palengvinti jaunųjų vairuotojų transporto priemonės įsigijimo patirtį, dalijasi esminiais aspektais, kurie padės nenusivilti tiek pirkimo procesu, tiek ir rezultatu.

Pagrindiniai kriterijai – patikimumas ir saugumas
 
Visiems, planuojantiems įsigyti pirmąjį savo gyvenime automobilį, ekspertų patarimas yra vienas – jis turi būti patikimas ir saugus. Jaunuolių, 18-25 m. amžiaus grupė, įprastai yra išskiriama kaip rizikingiausia automobilių vairuotojų grupė dėl vairavimo stažo ir techninio automobilio išmanymo stokos. Statistika rodo, kad apie 8 proc. eismo nelaimių įvyksta dėl įvairių automobilio gedimų, kurie nebuvo laiku identifikuoti.   
Renaldas Gabartas, Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta" atstovas spaudai teigia, kad pirmuosius savarankiško vairavimo kilometrus sukantis žmogus daug labiau nei patyręs vairuotojas tikėtina nepastebės, kad tam tikra automobilio detalė blogai veikia yra susidėvėjusi ir virtusi „uždelsto veikimo bomba“.
 
„Techninis automobilio išmanymas yra labai svarbus. Jei pradedantis vairuotojas neskiria, kokie garsai, kvapai ar prietaisų skydelio indikatoriai perspėja apie galimas automobilio problemas tiek jam, tiek kitiems eismo dalyviams kelyje yra labai nesaugu“, – sako R. Gabartas. 
 
Anot jo, patirties stoka – nėra kažkokia kliūtis vairuoti automobilį, tačiau kuklią vairavimo patirtį turintiems vairuotojams pravartu turėti automobilį, kuriame yra įdiegti elektroniniai asistentai bei modernios saugumo sistemos.   
 
„Jauniems vairuotojams vertėtų rinktis automobilio modelį, turintį kiek įmanoma daugiau elektroninių asistentų, padedančių išvengti žmogiškų klaidų ar minimizuoti jų pasekmes. Pavyzdžiui, ABS, ESP, padangų slėgio kontrolės sistemas. Taip pat vairuoti automobilį yra paprasčiau ir saugiau, kai jame yra įdiegtos sistemos, įspėjančios vairuotoją apie nukrypimą nuo eismo juostos ar apie galimą susidūrimą su kitomis transporto priemonėmis“, – teigia eskpertas. 
 
UAB „Longo LT“ vadovas Paulius Valiukėnas sutinka, kad automobilis užtikrina saugesnį važiavimą ir naudojimosi juo patirtį, kai yra įdiegtos modernios saugumo sistemos, pavyzdžiui, išmaniosios saugos oro pagalvės. 
 
„Naujausi saugos oro pagalvių modeliai geba įvertinti automobilyje esamų žmonių kiekį, nustatyti jų svorį bei automobilio važiavimo greitį. Priklausomai nuo smūgio stiprumo, oro pagalvės yra daugiau arba mažiau užpildomos oru, o tai svarbu susidūrimo atveju“, – pasakoja automobilių pardavimo ekspertas. 
 
Noras pasipuikuoti mokant saugumo kainą
 
Pirmasis automobilis retai kada būna iš salono ir naujausių gamybos metų. Daugeliui jaunuolių ar jų tėvų tokie automobiliai yra neįperkami, todėl pirmojo automobilio žvalgomasi naudotų automobilių turguose. „Longo LT“ vadovas pastebi, kad neseniai teises išsilaikę jaunuoliai dažnai rizikuoja įsigyti katę maiše, ypač susiduriant su nesąžiningais pardavėjais, kurie klastoja automobilio ridos rodmenis tam, kad nuslėptų tikrąją automobilio būklę.
 
„Šios klastos galima išvengti paprašius pardavėjo pateikti detalesnę automobilio istoriją. Tokią gali pateikti kiekvienas sertifikuotas automobilių pardavėjas“, – pažymi P. Valiukėnas. 
 
Vis dėlto ir patys jaunuoliai, siekdami pasipuikuoti prieš kitus savo naujuoju automobiliu, dažnai perlenkia lazdą. Pavyzdžiui, įstato nestandartinio dydžio ratus ar savarankiškai atlieka važiuoklės modifikavimo darbus. Pasak R. Gabarto, tokie dalykai didina incidentų kelyje riziką.
 
„Suprantamas jaunuolių noras pasipuikuoti prieš bendraamžius, tačiau patiems automobilio „tobulinti“ nederėtų. Be to, yra rimta problema, kad perkančiam automobilį pilnamečiui nėra numatyti variklio galios ar masės ribojimai. Didelio darbinio tūrio automobilis nepatyrusio vairuotojo rankose gali būti nesuvaldomas“, – grėsmę įžvelgia asociacijos „Transeksta" atstovas.
 
Dokumentai – ne šiaip popierius
 
P. Valiukėnas atkreipdamas dėmesį į skirtingą perkamą galią turinčius jaunuosius vairuotojus primena, kad ne mažiau nei stilingas norimas automobilis, svarbus yra ir pats įsigijimo procesas ir jo dokumentalioji dalis. Anot automobilių eksperto, tvarkingi dokumentai – svarbiausia vykdomų sandorių dalis, galinti užtikrinti garantiją ir teisinį saugumą įvykus sandoriui.
 
„Pirkimo-pardavimo sutartis visų pirma yra tai, kas patvirtina, jog pirkėjas legaliai įsigijo turtą, už kurį buvo sumokėti pinigai. Visų antra, sutartyje pirkėjas gali reikalauti pateikti visą informaciją apie automobilį, už kurią automatiškai atsako pats pardavėjas“, – sako jis. 
 
Specialistas taip pat priduria, kad nusipirkus automobilį ir pastebėjus trūkumus nesant pirkimo-pardavimo sutarčiai, pirkėjas praranda teisę skųsti pardavėją ir reikalauti grąžinti sumokėtus pinigus.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 2500 skelbimų, virš 7500 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1800 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt