Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-06-29
Elektromobilių rinka kaista: ką pasiūlys nauji Nissan Leaf ir kaip jie konkuruos su Tesla modeliais

Elektromobilių rinka kaista: ką pasiūlys nauji Nissan Leaf ir kaip jie konkuruos su Tesla modeliais
„Nissan Leaf“ - perkamiausias visų laikų elektromobilis. Bet taip ir turėjo būti - kai šis automobilis pasirodė, jis beveik neturėjo konkurentų. Tačiau dabar jų yra net keli, o „Nissan“ nesiruošia nusileisti. Dar daugiau - kompanija svajoja sumaišyti ir „Tesla“ popierius.
 
„Nissan Leaf“, pradėtas gaminti 2010 metais, galėjo pasiūlyti tik maždaug 170 km vienu įkrovimu nuvažiuojamą atstumą. Vairuotojai teigė, kad realiame pasaulyje šis skaičius kur kas kuklesnis, tačiau automobilis vis tiek buvo labai populiarus, lyginant su kitais elektromobiliais. Taip buvo dėl to, kad jis puikiai jautėsi mieste, buvo pakankamai praktiškas ir buvo įperkamas daugeliui naujų automobilių besidairančių žmonių. Visgi, laikai pasikeitė ir gyvenimas „Leaf“ elektromobiliui nebėra toks lengvas ir mielas.
 
Nors „Nissan“ iki šiol giriasi perkamiausio elektromobilio autoryste, taip nutiko todėl, kad „Leaf“ visoje elektromobilių bangoje pasirodė pirmasis. Dabar, kai kalbame apie naujus elektromobilius, dažniau linksniuojame kur kas brangesnių „Tesla“ modelių vardus, o „Model 3“, į gatves išriedėsiantis jau liepą, gali priversti „Leaf“ pamiršti galutinai. „Nissan“ taip lengvai nepasiduoda ir jau ruošiasi sugrąžinti „Leaf“ į prarastas viršūnes.
 
 
Naujausias „Nissan Leaf“ modelis vienu įkrovimu galės nuvažiuoti jau apie 322 kilometrus vienu įkrovimu. Šįkart jų bus keli modeliai, kai kurie iš jų galės nuriedėti ir toliau - bent jau taip manoma. To, aišku, negana, nes „Tesla“ siūlo ir kelias papildomas technologijas, tokias kaip garsusis autopilotas.
 
„Nissan Leaf“ taip pat jau moka save vairuoti. „ProPILOT“ technologija leidžia vairuotojams atsipūsti - ji palaiko deramus atstumus, išlaiko automobilį tarp linijų, o ateityje padės ir lenkti ar keisti juostas. „ProPILOT“, aišku, nėra tokia sofistikuota sistema, kaip „Tesla“ autopilotas, tačiau „Nissan Leaf“ nėra ir toks brangus automobilis. 2020 metais „Nissan Leaf“ jau galės save vairuoti visur, visose situacijose, nors, aišku, už automobilio valdymą vis dar bus atsakingas vairuotojas.
 
Tačiau ekspertai abejoja, ar „Nissan Leaf“ gali įkąsti „Tesla Model 3“. Ne tik todėl, kad „Leaf“ baterijos bus kiek silpnesnės, o autopilotas ne toks ištobulintas. „Tesla“ jau turi savo gerbėjų ratą, kuriems šios markės statusas yra kur kas svarbesnis už technologines galimybes. „Nissan Leaf“ turi ir kitų priešininkų. Pavyzdžiui, „Opel Ampera-e“ gamintojo teigimu gali nuvažiuoti net 520 km - gerokai daugiau nei „Leaf“, nors kainuoja panašiai.
 
„ProPILOT“ pristatymas video siužete
 
 
Kita vertus, aršesnė elektromobilių konkurencija vartotojams yra naudinga. Pasirodžius naujiems žaidėjams ir keliems gamintojams konkuruojant dėl tos pačios rinkos dalies, elektromobiliai turėtų pigti. Kartu gerės ir jų technologinės galimybės. O juk ne taip seniai elektromobilius laikėme ateities transporto priemonėmis.
 
Pagrindinės elektromobilių problemos visuomet buvo ilgas įkrovimo laikas, kuris dabar sprendžiamas plačiu greitų stotelių tinklu ir „Tesla Superchargers“ atvėrimu kitiems gamintojams, trumpas nuvažiuojamas atstumas vienu įkrovimu, kuris jau liko praeityje, ir didelė kaina. Ji, aišku, mažės su tokių automobilių, kaip „Model 3“, „Opel Ampera-e“ ir „Nissan Leaf“ konkurencija.
Daugiau apie Nissan Leaf, 2017 - dabar technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt