Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2021-04-13
Į ką atkreipti dėmesį renkantis padangas?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis padangas?
Nors naujų padangų pirkimas daugeliui vairuotojų yra pakankamai įprastas reikalas, su kuriuo tenka susidurti kas kelis metus, tačiau ir jis gali kelti šiokių tokių sunkumų. Pirmiausia – gan dažnai besikeičiantys modeliai, kuriuos gamintojai pastoviai atnaujina. Antra – atsirandantys nauji prekiniai ženklai ir pardavėjai, kurie siūlo rinkos naujoves. Tačiau pasirinkimą daryti tenka ir norint, kad jis būtų kuo geresnis, siūlome atkreipti dėmesį į kelis svarbiausius veiksnius. 

Padangų dydis – kuo gero yra pagrindinis rodiklis, padedantis išsirinkti tinkamas padangas. Žinoma jei visada važinėjote su R16 dydžio ratais, tai nereiškia, kad negalite pasikeisti į kiek didesnius ar mažesnius. Tačiau reikėtų pasitikslinti, kokias ribas yra nustatęs automobilio gamintojas. Ir žinoma, tokiu atveju, teks pasirūpinti ne tik naujomis padangomis, bet ir atitinkamo dydžio diskais. Padangų plotis ir aukštis taip pat yra tie rodikliai, kurie neprivalo būti pastoviai tokie patys. Jie labai priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip vairavimo stilius, automobilis ar vietovės, kuriose dažniausiai tenka važinėti. Platesnės ir dažnai žemesnio profilio padangos ypač tinka sportinėms automobiliams ir vairuotojams, kurie mėgsta paspausti akseleratorių (aišku leistinose normose). Toks padangų pasirinkimas sustiprina sukibimą su kelio danga, ypač važiuojant į posūkius. Aukštesnio profilio padangos yra skirtos sudėtingesniems keliams ir bekelėms. Jos padeda lengviau įveikti ruožus, kur įprastos padangos tiesiog nesusitvarko, todėl toks tipas tinka visureigiams ir aukštesnio pravažumo automobiliams. 

Ne paskutinį vaidmenį padangų pasirinkime vaidina ir protektoriaus raštas.  Kryptį protektorių turėtų rinktis sportiškesnių automobilių savininkai, kuriems tenka gan reguliariai važinėti per lietų. Vidutinės ir aukštesnės klasės automobiliams tinka asimetrinio protektoriaus rašto padangų modeliai, kurie užtikrina saugumą važiuojant tiek sausa, tiek ir šlapia kelio danga.
 
VIDEO

Įdomiausi automobiliai

Automobilio pirkimo pardavimo sutartis

Taršos mokesčio lentelė

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 5000 skelbimų, virš 7000 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1600 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2021

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk CVkodas.lt