Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-03-27
Kodėl šių metų Formulės 1 bolidai atrodo kaip paplūdimio šlepetės?

Kodėl šių metų Formulės 1 bolidai atrodo kaip paplūdimio šlepetės?
Lietuvoje ne kiekvienas gali įsigyti naują automobilį – 9 iš 10 šalyje nuperkamų modelių yra naudoti. Paprastai jie įveikę 200-300 tūkstančių kilometrų, retais atvejais – gerokai daugiau arba mažiau. Ir nors naudoto automobilio patikimumui didžiulę įtaką turi ankstesnio savininko priežiūra (laiku keista alyva, pakabos ir kitos detalės), kai kurie vis tik yra patikimesni nei kiti. Juk ne veltui apie „Alfa Romeo“ sklando vienokios legendos, o apie „Toyota“ – visai kitokios.

Naudotų automobilių patikimumo statistika egzistuoja. Organizacija „Consumer Reports“, vienijanti bene daugiausia vairuotojų JAV, atliko apklausą žmonių, kurie teigė su tuo pačiu automobiliu įveikę daugiau nei 200 tūkst. mylių (321 tūkst. km). Buvo klausiama, ar per pastaruosius 12 mėnesių jie turėjo kokių nors problemų. Rezultatas turbūt nenustebins – patikimiausiais gamintojais išrinkti „Honda“ bei „Toyota“.

Tarp „Hondų“ ilgų distancijų čempionais išrinkti „Accord“ bei „Civic“, o „Toyota“ gretose lyderiai – „Camry“, „Corolla“ bei „Prius“. 

Jeigu nedomina sedanai bei hečbekai, o norisi kažko daugiau pakilusio nuo žemės, reikėtų žiūrėti į „Honda CR-V“ arba „Toyota Highlander“. O didžiųjų visureigių bei pikapų ilgaamžiškumo rinkoje lyderiauja „Ford F-150“ bei „Toyota 4Runner“. Vienatūrių – „Toyota Sienna“. 

„Consumer Reports“ respondentai atskleidė, kad daugelis jų automobilių įveikė 200 tūkst. mylių žymą, tačiau jiems reikėjo atlikti didelius remontus: restauruoti turbinas, keisti degalų purkštukus ar atlikti kitus remonto darbus, kurių kaina patenka į trijų nulių zoną.

Tai nereiškia, kad „Camry“ ar „Civic“ turbinos negenda – tiesiog jos, remiantis statistika, tarnauja ilgiau. Arba tokių automobilių savininkai važinėja ramiau bei priežiūrą atlieka atidžiau, kas taip pat visiškai tikėtina.
Tai yra JAV statistika, tačiau daugelis automobilių yra parduodami ir Europoje. Tipinis „Toyota“ pirkėjas JAV ir Europoje nelabai skiriasi, tad įsigydami 5 metų amžiaus ir 250 tūkst. km įveikusią „Corollą“ galite būti ramūs – tai greičiausiai yra geras automobilis ir dar ilgą laiką problemų nekels.

Nepamirškite, kad ši „Consumer Reports“ ataskaita – tik orientacinė. Realų įsigyjamą naudotą automobilį reikia tikrinti kuo atidžiau – patikrinti visą įmanomą informaciją pagal VIN kodą, o dar geriau – nuvaryti į autorizuotą to gamintojo servisą.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt