Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-02-19
Kokio automobilio išlaikymas per 5 metus kainuoja daugiausia?

Kokio automobilio išlaikymas per 5 metus kainuoja daugiausia?
Naujų automobilių pirkėjai neretai domisi tik pradine kaina bei mėnesine lizingo įmoka – toli gražu ne kiekvienas žino, kiek jų transporto priemonė jiems atsieis per artimiausius 5 metus ar kitą naudojimo laikotarpį. Amerikiečiai „Kelley Blue Book“ šitą suskaičiavo: įvertino nuvertėjimą, draudimą, degalų sąnaudas ir kitus eksploatacinius kaštus bei surikiavo geriausiuosius įvairiose kategorijose.

Kai kurie šių automobilių nėra parduodami Lietuvoje ar apskritai Europoje. Tiksliai įvertinti, kiek kainuos degalai ar draudimas po 3 metų neįmanoma, tačiau bent apytikslį vaizdą ši analizė susidaryti tikrai padės. Tad prašome – žemiau 22 automobilių sąrašas.

Mažas automobilis: „Chevrolet Spark“. Kažkada šis automobilis buvo parduodamas ir Lietuvoje, tačiau vėliau „Chevrolet“ pasitraukė iš Europos. Anot „Kelley Blue Book“, penki metai su „Spark“ kainuotų 29 171 dolerį.

Kompaktinis automobilis: „Toyota Corolla iM“ (analogas Lietuvoje – „Toyota Auris“). Daugiausia pliusų šis automobilis gavo dėl ekonomijos bei mažo nuvertėjimo – „Toyota“ garsėja savo patikimumu ir su kiekvienu modeliu šį įvaizdį patvirtina. Per 5 metus šis automobilis kainuotų 30 856 dol.

Sportiškas kompaktinis automobilis: „Honda Civic Si“. Penkeri metai – 33 484 dol.

Vidutinio dydžio automobilis: „Hyundai Sonata“ (analogas Lietuvoje – „Hyundai i40“). Atnaujintas modelis yra ekonomiškas, jo pradinė kaina nedidelė, o nedideli draudimo kaštai lemia, jog penkeri metai kainuos 36 800 dol.

Didelis automobilis: „Chevroler Impala“. Už mažą pradinę kainą giriamas analogų Lietuvoje neturintis modelis atsieis 46 057 dol.

Nedidelis prabangus automobilis: „Acura ILX“ („Honda Accord“). Tai tarsi padidintas „Honda Civic“, tačiau jo kaina nesmarkiai didesnė – 38 293 dol.

Didelis prabangus automobilis: „Lexus GS“. Patikimumo ataskaitose pirmaujantis modelis itin gerai išlaiko savo vertę ir per penkerius metus kainuoja 60 012 dol.

Prabangus sportiškas automobilis: „Porsche Panamera“. Sportiškų automobilių fanai gali būti ramūs – jiems nebereikia turėti dviejų modelių (kasdieninio ir sportiško savaitgaliams) – „Panamera“ atlieka viską viename. Tačiau per penkerius metus šis modelis ir kainuoja kaip du – 100 412 dol.

Sportiškas automobilis: „Chevroler Camaro“. Nebrangus automobilis, kurio bazinė versija pasiekia 275 AG, nedaug atsieina ir įvertinus nuvertėjimą. Penkeri metai – 43 629 dol. Gaila, kad Lietuvoje jo naujo iš salono neįsigysi.

Galingas automobilis: „Dodge Challenger SRT“. Dar vienas analogų Lietuvoje neturintis modelis, kurio kaina per 5 metus gali nustebinti gerąja prasme – 53 656 dol.

Hibridinis automobilis: „Toyota Prius C“. Hibrido vardas asocijuojasi su „Prius“ ir šis modelis patvirtina, kad tai – patikimi, aukštą išliekamąją vertę turintys ir ekonomiški modeliai, o jo 5 metų eksploatacija kainuoja 33 454 dol. Kaip eilinio kompaktinio automobilio.

Elektromobilis: „Nissan LEAF“. Nors tai geriausias rezultatas tarp elektromobilių, finansinė išraiška gali nemaloniai nustebinti – jis kainuoja 38 258 dolerius per 5 metus. Tai yra geriausias rezultatas tarp elektromobilių – mažiau nei „Tesla Model 3“ ar „Chevrolet Bolt“. Ir daugiau nei vidutinės klasės benzininis automobilis „Hyundai i40“.

Nedidelis SUV: „Honda HR-V“. Išlaikyti krosoverį brangu? Tik ne „Honda HR-V“ – per penkerius metus atsisveikinsite su 32 874 dol.

Kompaktinės klasės SUV: „Subaru Crosstrek“ (Lietuvoje „Subaru XV“). 34 724 doleriai – kas ten kalbėjo apie brangią „Subaru“ eksploataciją? Praktiškai tas pats, kas „Prius C“.

Vidutinis SUV: „Jeep Wrangler Unlimited“. Itin mažas nuvertėjimas šiam išskirtiniam visureigiui užtikrino geriausią poziciją savo kategorijoje – 36 244 per 5 metus.

Didelis SUV: „Chevrolet Tahoe“. Šios markės automobiliai puikiai užsirekomendavę JAV – 5 metai banko sąskaitą patuštins 62 167 dol.

Prabangus kompaktinis SUV: „Buick Encore“. Tai yra „Opel Mokka“, tad galima ginčytis dėl jo prabangos. Tačiau amerikiečiai turi kiek kitokį požiūrį į prabangą, tad vienas geriausiai parduodamų „Buick“ modelių Amerikoje per 5 metus kainuos 38 607 dol.

Prabangus kompaktinės klasės SUV: „Infiniti QX60“. Mažai Lietuvoje žinomas ir analogų neturintis gamintojas pasižymi puikiu vertės išlaikymu – 51 517 dolerių per 5 metus.

Prabangus didelis SUV: „Infiniti QX80“. Tik amerikiečiai gali suprasti tokius visureigius, kadangi Europoje jį pamatyti sunkiau nei „Bentley Bentayga“. 5 metai – 78 170 dolerių.

Vidutinis pikapas: „Toyota Tacoma“. Dar vienas puikiai vertę išlaikantis automobilis – nepaisant aukštos pradinės kainos, per 5 metus jo eksploatacija kainuoja 37 083 dol.

Didelis pikapas: „Ford F-150“. Kas gi kitas galėjo užimti šią vietą, nei geriausiai JAV parduodamas automobilis? Per 5 metus didžiulis ir praktiškas automobilis kainuoja 48 362 dol. – tai paaiškina jo populiarumą.

Vienatūris: „Honda Odyssey“. Tai yra automobilis, kurį dalis jo savininkų turi po 15 ir daugiau metų – tokia ištikimybe gali pasigirti labai retas automobilis. Saugumas, erdvė ir geras kainos/kokybės santykis atsispindi ir „Kelley Blue Book“ ataskaitoje – 45 279 dol. per 5 metus. 
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt