Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-09-13
Koks verslas lietuviams yra įaugęs į kraują?

Koks verslas lietuviams yra įaugęs į kraują?
Tiesa, jog kiekviena tauta išsiskiria savo sugebėjimais, kurie neretai prisideda prie stereotipo apie šalį. Pavyzdžiui, turbūt nebus prieštaraujančio, kad italai – puikūs virtuvės šefai, indai – aukštos klasės medikai, o olandai užaugina gražiausias gėles, kuriomis žavisi visas pasaulis. Kokia specialybe ar verslu galėtų išsiskirti lietuviai? Atsakymas jus nustebins – Lietuvoje klesti automobilių prekyba, tad nieko keisto, kad automobiliais lietuviai aprūpina ir kaimynines šalis.

Aktyviausia rinka Baltijos šalyse
 
Lyginant visas tris Baltijos šalis, galima pastebėti, kad Lietuvoje automobilių prekybos rinka yra maždaug du kartus aktyvesnė. Lietuviai išsiveržė į priekį iš karto po nepriklausomybės atkūrimo, tačiau galima pastebėti, kad atsiradus internetinei prekybai, atotrūkis pasidarė dar didesnis.
 
Įrašius į „Google“ tokius raktažodžius kaip „automobilių supirkimas“, „superkame automobilius“ ir panašiai, galime rasti dešimtis aktyvių tinklapių. Pasikalbėjome su kelių tinklapių savininkais, kurių svetainės puikuojasi aukščiausiose pozicijose. Tai, ką išgirdome, mus šiek tiek nustebino – jie tvirtina, kad automobilį parduoti galima vos per keletą valandų, o jeigu pasiseks - net minučių.
 
Tiesa, kai kuriuose tinklapiuose galime pamatyti konkrečiai nurodytas supirkimo kainas – tai supirkimo įmonių tinklapiai. Mums pasirodė įdomiau išbandyti kitokio tipo tinklapį, kuriame pats pardavėjas nurodo norimą kainą, o tuomet jau gauna pasiūlymus iš supirkėjų, kurie yra taip pat užsiregistravę tinklapio svetainėje. Norėdami sužinoti, kaip visa tai veikia ir ar mūsų apklausti tinklapių savininkai nemelavo, jog automobilį galima parduoti keliais paspaudimais ir per kelias minutes, nusprendėme atlikti eksperimentą – parduoti Renault Clio II automobilį už rinkos kainą. Tokį automobilį pasirinkome, nes ekspertai mums pabrėžė, kad rinkoje populiariausi maždaug dešimties metų senumo automobiliai – jie yra visiems įperkami ir dažniausiai nereikalauja didelių investicijų į remontą. Ar lengva bus kuo skubiau parduoti dešimties metų senumo Renault Clio II už įprastą rinkos kainą?
 
Trumpa, tačiau aiški anketa
 
Pildydami keturių skirtingų tinklapių anketas, mes pastebėjome tokią tendenciją – dabar anketos gerokai trumpesnės, nei buvo prieš kelis metus. Ko gero todėl, kad šiuolaikinis žmogus turi vis mažiau laiko ir kantrybės. Taigi, užteko tiesiog nurodyti modelį, variklio darbinį turį, metus bei įkelti nuotraukas. Savaime suprantama, reikia nurodyti ir pardavėjo kontaktinį numerį, tačiau tik tiek – daugiau jokių duomenų iš karto įrašyti nereikia. Ką gi, spaudžiame „talpinti skelbimą“ ir mūsų Renault Clio jau yra keturiose automobilių supirkimo sistemose. Laukiame rezultatų!
 
Už penkių minučių pasitikriname elektroninį paštą – iš pirmojo tinklapio gavome tris pasiūlymus parduoti automobilį už 280-300 eurų, o iš antrojo tinklapio – net keturi pasiūlymai, tačiau kainos įvairesnės – nuo 250 iki 310 еurų. Taip pat gavome po pasiūlymą ir iš kitų dviejų tinklapių – parduoti automobilį atitinkamai už 295 ir 285 еurų. Visgi, lyginant visus keturis mūsų išbandytus portalus, greičiausiai sureagavo www.automobiliusupirkejai.lt esantys supirkėjai, o taip pat ir didžiausią kainą pasiūlė būtent šiame portale.

Visi pasiūlymai gana panašūs, tačiau atrodo, kad brangiausiai automobilį galima parduoti tiems supirkėjams, kurie yra iš didžiųjų Lietuvos miestų – visi pasiūlymai, kurie viršijo 300 eurų buvo iš Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos. Mažesniuose miestuose – mažesnės ir kainos.
 
Iš tiesų labai greitas procesas
 
Taigi, galime patvirtinti, kad automobilių supirkėjai reaguoja greitai, net jeigu skelbimą talpinate vėlai vakare. Įdomu ir tai, kad daugelis supirkėjų išvardina tokius savo privalumus: „sutvarkome dokumentus vietoje, atsiskaitome grynais“. Tokioje greitai lekiančioje rinkoje – skubus atsiskaitymas ir greitas sandėrio patvirtinimas yra didelė vertybė.
 
Be abejo, norintys greičiau parduoti seną automobilį gaus mažiau pinigų, nei tie, kurie akylai savaitę stebės supirkėjų pasiūlymus. Tačiau, negalima teigti, kad supirkėjai perka automobilius pusvelčiui, nes rinkos kaina buvo pasiekta vos per dešimt minučių.
 
Taigi, mūsų išvada tokia – lietuviai iš tiesų žino, kaip tai daryti. Automobilių prekyba yra įaugusi į mūsų kraują, nes žmogus, turintis net ir seną geldą, gali patogiai parduoti automobilį atsidaręs interneto naršyklę ir pasirinkęs iš daugiau nei dešimties portalų pasiskelbti, o tuomet jau šios rinkos specialistai pasirūpins, kad būtumėte pastebėti. Vienintelis pastebėjimas – automobilių prekyba didžiuosiuose miestuose yra gerokai labiau pažengusi, nei Lietuvos provincijoje.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt