Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-10-30
Lapkričio 1-oji – viena sunkiausių dienų metuose visiems eismo dalyviams

Lapkričio 1-oji – viena sunkiausių dienų metuose visiems eismo dalyviams
Artėja lapkričio 1-oji – Visų šventųjų diena. Šią dieną visi eismo dalyviai – tiek automobilių vairuotojai, tiek pėstieji, – kalendoriuje turėtų apsibraukti ir pažymėti kaip itin svarbią ir reikalaujančią išskirtinio atidumo.

Draudimo bendrovės ne be reikalo lapkričio 1-ąją išskiria metuose kaip vieną avaringiausių. Tądien į gatves išvažiuoja daug žmonių, retai sėdinčių ant vairuotojo sėdynės. Intensyvus eismas, vietoje buvusių keturšalių sankryžų atsiradę „žiedai“ ir kitos naujovės jiems ne visada suvokiamos akimirksniu, todėl visi eismo dalyviai turėtų apsišarvuoti kantrybe ir būti tolerantiški.

Eismo specialistai pažymi, kad Visų šventųjų dieną daugybė žmonių keliauja, tad įvairiausiose šalies vietose pastebimas automobilių skaičiaus padidėjimas. Labiausiai, žinoma, ties kapinėmis – ten gali susidaryti netgi eismo spūstys. Vairuotojams patariama kelionei numatyti daugiau laiko – užtruks ne tik prie kapinių susidariusių spūsčių įveikimas, bet ir stovėjimo vietos paieška. 

Avaringumą šią dieną didina ir oras. Arba, tiksliau, prastas kai kurių vairuotojų pasiruošimas specifinėms rudens oro sąlygoms. Lapkričio 1-osios rytą kai kuriose Lietuvos vietose tikėtinos šalnos, o dienos metu – vos kelių laipsnių teigiama temperatūra bei lietus. Tokiomis sąlygomis saugiausia yra važiuoti su žiemines padangas turinčiu automobiliu, tačiau tokių šalies gatvėse – toli gražu ne visi. O kalbėdami apie vasarines padangas per plikledį, eismo specialistai žegnojasi – tai vienas blogiausių dalykų, galinčių nutikti vairuotojui.
Be to, paskutinį spalio sekmadienį persukamas laikas ir šviesios popietės sutrumpėja valanda. Didelę svarbą čia turi automobilių apšvietimo sistemos – verta patikrinti, ar nėra perdegusi nei viena artimųjų šviesų lemputė, ar veikia rūko žibintai, gabaritinės šviesos. Žmonėms, kurie neišvengiamai turės tamsiu paros metu kažkur eiti pėstute, būtina turėti atšvaitą ir jį tinkamai prisisegti. 

Skaičiuojama, kad automobilio su įjungtomis artimosiomis šviesomis vairuotojas pėsčiąjį be atšvaito pamato likus iki jo maždaug penkiasdešimčiai metrų, o jeigu šis tinkamai prisisegęs atšvaitą, turi šviesą atspindinčią liemenę ar žibintuvėlį, atstumas padidėja triskart – iki šimto penkiasdešimties metrų. Atitinkamai ir su tolimosiomis šviesomis – šimtas metrų be šviesą atspindinčių elementų ir trys šimtai – su jais.

Vairuotojams reikėtų atsiminti, kad lapkričio 1-ąją keičiasi dalis eismo taisyklių. Šią dieną jau galima važiuoti dygliuotas žiemines padangas turinčiu automobiliu, o visų transporto priemonių didžiausias leistinas greitis automobiliams skirtuose keliuose (greitkeliuose) sumažėja nuo 120 iki 110 km/val., automagistralėse – nuo 130 iki 110 km/val. Greičio apribojimas galios iki balandžio 1 d.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt