Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-08-18
Lenktynių trasos Baltijos šalyse: lietuviai – autsaideriai

Lenktynių trasos Baltijos šalyse: lietuviai – autsaideriai
Prieš dešimt metų Baltijos šalių lenktynininkai galėjo skųstis, kad čia nėra gerų lenktynių trasų. Jie buvo teisūs: „Nemuno žiedas“ Lietuvoje ant mirties slenksčio užmynęs gerokai ilgesnį laiką, „Bikernieki“ trasa Latvijoje nebuvo rekonstruota nuo sovietmečio, o Pernu žiedas Estijoje buvo tinkamas tik vietinės reikšmės varžyboms. 

Tačiau per pastaruosius metus situacija gerokai pasikeitė.

Lietuvos „Nemuno žiedas“ šiomis dienomis pavadinti sėkmingai gyvuojančiu būtų optimistiška: iki 2011-ųjų prastėjusi jo būklė pamažu pradėjo gerėti tik pasikeitus trasos valdytojams. Senųjų veiklą jau ne vienerius metus tiria Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Pažeidimų gausybė – pradedant neaišku kur dingusiais pinigais bei milijoninėmis skolomis ir baigiant buhalterinės apskaitos tvarkymu „Microsoft Word“ teksto redagavimo tvarkykle.

Šiandien įstaiga, perėjusi į naujas rankas, jau yra atidavusi didžiąją dalį skolų privačioms įmonėms, o valstybinių skolos buvo „nurašytos“ senąją įstaigą likviduojant ir įkuriant naująją. Tikimasi, kad jos įkūrimas atvers naują lapą „Nemuno žiedo“ istorijoje. Dabartinė „Nemuno žiedo“ vadovybė mano, jog artimiausiais metais, suradus investuotojus, bus ne tik atnaujinta trasos danga, įrengtos papildomos aikštelės, bet ir sukurta infrastruktūra žiūrovams.

Vis tik trasa, įvertinant reljefo pokyčius ir jos aplinkos potencialą, yra unikali visame regione, tačiau dabartinė jos būklė – apverktina.

Kol lietuviai trypčiojo vietoje, kaimynai nušuoliavo į priekį. Pirmieji tą padarė estai ir radikaliai atnaujino Pernu kurorto trasą, kuri šiuo metu vadinasi „Auto24Ring“. Europos Sąjungos ir privačiomis lėšomis atnaujinta trasa šiuo metu vadinama moderniausia ir saugiausia iš visų Baltijos valstybių. Nauji infrastruktūros pastatai, stiklo lygumo asfaltas visoje trasoje, patogi ir erdvi techninio aptarnavimo zona – nuvykę čia, lietuviai lenktynininkai varvina seilę.

Be to, Pernu yra kurortas prie jūros – tarsi estiška Palanga, tik keliskart didesnė. Lenktynių ir poilsio prie jūros derinys masina ne tik sportininkus, bet ir jų gerbėjus.

Jau kitąmet panašų statusą turės ir Rygos „Bikernieki“ trasa. Ji pastaruosius metus taip pat buvo atnaujinama, tačiau rekonstrukcija vyko trimis etapais. Tai didžiausia Baltijos  šalyse esanti lenktynių trasa, turinti net tris ilgas konfigūracijas, tad didžiąją dalį rekonstrukcijos „Bikernieki“ žiede vykdavo varžybos. 

2016-ųjų antroje pusėje čia bus ne tik trys žiedinių lenktynių konfigūracijos, bet ir ralio kroso trasa – Ryga iškovojo teisę rengti šios sporto šakos pasaulio čempionato etapą. 2016-ųjų spalio pradžioje „Bikernieki“ trasoje bus galima išvysti Sebastieną Loebą, Keną Blocką ir kitus garsiausius pasaulio lenktynininkus.
Lietuvos „Nemuno žiede“ tokio lygio renginiais nekvepia. Tikėkimės, neilgam. 
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt