Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-08-17
Lietuvoje bus daugybė naujų elektromobilių įkrovos stotelių su nemokama elektra

Lietuvoje bus daugybė naujų elektromobilių įkrovos stotelių su nemokama elektra
Lietuvos miestuose dar šiemet bus įrengtos 57 naujos elektromobilių įkrovimo prieigos. Penkeriems metams jose elektros energija vairuotojams turėtų būti teikiama nemokamai.
 
„Norėdami skatinti žmones naudotis netaršiomis transporto priemonėmis, turime atitinkamai plėtoti ir infrastruktūrą. Sparčiai augantis elektromobilių parkas įpareigoja rūpintis vairuotojams patogios elektromobilių įkrovimo infrastuktūros plėtra. Sieksime užtikrinti, kad elektromobilius įkrauti būtų galima ne tik prie didžiųjų magistralių, bet ir atvykus į didesnius šalies miestus ar kurortus“, – Susisiekimo ministerijos pranešime žiniasklaidai cituojamas susisiekimo ministras Rokas Masiulis.
 
Elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimui savivaldybėms yra skirta beveik 1,5 mln. Eur iš Europos regioninės plėtros fondo. Likusius 15 proc. prie projekto finansavimo turės prisidėti pačios savivaldybės.
Savivaldybėms rekomenduojama leisti elektromobiliams važiuoti visomis viešojo transporto eismo juostomis, atleisti nuo automobilių stovėjimo rinkliavų, formuoti „žaliąsias zonas“, kuriuose būtų leidžiamas tik elektromobilių eismas, bendradarbiauti su privačiu sektoriumi plėtojant elektromobilių infrastruktūrą: prie elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros kviesti aktyviau jungtis prekybos centrus, degalines ir pan.
 
Pagal Nacionalinės susisiekimo plėtros 2014–2022 m. programą, siekiama, kad miestų ir priemiesčių vietovėse, kuriose yra daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, 2020 m. būtų nemažiau kaip 100 elektromobilių įkrovimo jungčių. Savivaldybės taip pat turės užtikrinti, kad 5 metus po įkrovimo prieigos įrengimo elektromobilių įkrovimo paslaugos būtų teikiamos nemokamai.
 
Susisiekimo ministerija primena, kad 2014–2017 m. įrengta 12 viešų didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelių automagistralėje Vilnius–Klaipėda ir viena automagistralėje Vilnius–Panevėžys.
 
Planuojama, kad iki 2018 m. pabaigos pradės veikti dar 14 viešųjų didelės galios įkrovimo stotelių šalia kelių, priklausančių transeuropiniam transporto tinklui, ir prie kitų valstybinės reikšmės kelių. 5 prieigos jau yra įrengtos, 9 dar įrenginėjamos.
 
Savivaldybės, planuojančios įsirengti didelės galios (virš 22 kW vienam elektromobiliui) elektromobilių įkrovimo prieigas:

Savivaldybė Didelės galios
Alytus 3
Birštonas 2
Jonava 2
Kaunas 1
Kėdainiai 1
Klaipėda 3
Marijampolė 2
Mažeikiai 2
Neringa 2
Palanga 2
Panevėžys 3
Tauragė 1
Telšiai 2
Utena 2
Vilnius 5
Visaginas 1
Iš viso: 34

Dar 22 įkrovos stotelės planuojamos mažesnės galios – daugiau nei 3,7 kW vienam elektromobiliui, tačiau ne daugiau nei 22 kW. Tokių atsiras Druskininkuose, Jonavoje, Kaune, Kėdainiuose, Tauragėje, Utenoje, Visagine.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt