Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-04-12
Motociklo paruošimas pavasariui: nuo ko pradėti?

Motociklo paruošimas pavasariui: nuo ko pradėti?
Gamtoje apie atėjusį pavasarį praneša čirškiantys paukščiai, mieste – motociklai. Šių transporto priemonių vairuotojai geriausiai žino, kada yra tinkamas oras kur nors važiuoti, o šiemet jis atėjo pirmomis balandžio dienomis. Motociklų vairuotojai kur kas dažniau nei automobilių savininkai savo transportu rūpinasi patys ir jį prižiūri, tačiau mažiau patirties turintiems motomanams priežiūra gali kelti nemažai klausimų. Į pagrindinius atsakysime šiame straipsnyje.

Svarbiausias dalykas motocikle – alyva. Jeigu jos nekeitėte 2017-aisiais sezonui pasibaigus, tą reiktų padaryti prieš pirmą išvažiavimą į gatves šiemet. Jeigu keitėte – patikrinkite jos lygį, pažiūrėkite, ar nėra nuotėkio. Reikėtų patikrinti akumuliatoriaus veikimą, jeigu šis išsikrovęs – įkraukite. 

Žibintai yra vienas svarbiausių motociklo saugumo atributų – būtent juos iš tolo pastebi kiti eismo dalyviai. Būtinai patikrinkite, ar veikia artimųjų ir tolimųjų šviesų, galinis, stabdžių žibintai, posūkių signalai. 

Lėtai vesdami motociklą į priekį, patikrinkite ar veikia stabdžiai bei pažiūrėkite jų skysčio lygį.
Patį skystį rekomenduojama keisti kas trejus metus. Tuo pačiu patikrinkite ir aušinimo skysčio lygį – jo neturi trūkti. 

Kalbant apie eksploatacinius dalykus, reikia patikrinti grandinę – jeigu ši per laisva, įtempkite. Bet kokiu atveju prieš pirmą išvažiavimą ją reikia sutepti. Tuo pačiu patikrinkite priekines šakes, vadinamąsias „plunksnas“ – jeigu ant jų rasite alyvos, atėjo laikas keisti šakių riebokšlius. 

Prieš pirmą išvažiavimą derėtų patikrinti motociklo varžtus – kai kurie nuo vibracijos gali būti atsilaisvinę. 
Tokie patarimai tinkami ne tik galingų motociklų, bet ir paprastų miesto motorolerių savininkams – jų priežiūra analogiška. Tik gedimų taisymas ir eksploatacija – pigesnė.

Video: 

Tai – techninės detalės, skirtos motociklui. Ne ką mažiau svarbu yra pasiruošti pačiam – ne tik patikrinti, ar žiemą priaugtas svoris nereikalauja naujos striukės, bet ir prisiminti vairavimo ypatumus. Daugelis motociklininkų žiemą važinėja tik automobiliais, kurie eisme yra matomi daug geriau. Sėdant ant motociklo reikia prisiminti esminę taisyklę – važiuoti galvojant, kad esi nematomas ir visada numatyti kitų eismo dalyvių veiksmus. 

Jeigu pėsčiasis dar gali išgirsti atvažiuojantį motociklą ir greičiausiai nežengs į gatvę prieš pat jį, automobilių vairuotojai dvirates transporto priemones ignoruoja kur kas dažniau ir į veidrodėlius dairosi ne visada. Gulint ligoninėje sugipsuota koja menka paguoda, jog dėl avarijos kaltas automobilio vairuotojas.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti 5000 skelbimų, virš 8300 atsiliepimų apie automobilius bei beveik 2000 automobilių apžvalgų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2024

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt