Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-09-26
Penki būdai savo automobilį paversti išmaniu

Penki būdai savo automobilį paversti išmaniu
Išmaniosios technologijos negrįžtamai pakeitė mūsų gyvenimą: namuose akys blaškosi tarp planšetės ir televizoriaus ekranų, išmanių prietaisų dėka matuojame savo produktyvumą, fizinį aktyvumą, bendraujame su draugais ir artimaisiais. Tačiau įsėdę į savo automobilį vis dar dažnai grįžtame į XX amžių – jis suteikia vairuotojui tik tiek informacijos ir laisvės, kiek būtina kelionei nuo taško A iki B. Lietuvoje, nors naujų automobilių pardavimai auga, vidutinės transporto priemonės amžius siekia net 15 metų. O tai reiškia, kad tokiame automobilyje integruotų išmanių technologijų, kokios yra įprastos naujuose premium segmento automobiliuose, vargu ar pavyks rasti.

„Skaitmenizacijos procesas jau įsiveržė ir į automobilių sritį, tad su mobiliuoju telefonu sujungtas ir naujausiomis technologijomis aprūpintas automobilis nebeskamba fantastiškai, o patogumą ir vairuotojo saugumą didinantys sprendimai – pasiekiami ranka, – sako „Acme Europe“ produktų vadybininkas Laimonas Radzevičius. – Vis dėlto vertinant šiuo metu Lietuvoje esančių automobilių vidutinį amžių, tenka pripažinti, kad jie dažniau kelia pavojų kelyje nei padeda saugiau vairuoti. Norint pagerinti situaciją kelyje yra kelios išeitys: pirmoji – užsukti į automobilių saloną ir išsirinkti naują transporto priemonę, antroji – mylimą automobilį aprūpinti išmaniais prietaisais.“
 
Jo teigimu, artimiausiu metu nesvarstant savo automobilį pakeisti nauju, „išmanesniu“ jį paversti galima net ir be didelių investicijų. Štai keli prietaisai, kurie padės paprasčiau prižiūrėti savo automobilį ir vairuoti saugiau.
  1. Vaizdo registratorius. Tai jau gana įprastas dalykas daugelyje automobilių, tačiau dėl to nepraradęs savo būtinumo. Nuolat veikianti kamera yra puikus liudininkas avarijos ar nelaimingo atsitikimo atveju, padedantis apginti savo tiesą. Be to, naujesniuose modeliuose įdiegtas ir stovėjimo aikštelės režimas, kuris padės greičiau sugauti ilgapirščius. Su tokiais patobulintais prietaisais, kaip „Mio MiVue“ produkcija, galima lengvai dalintis nufilmuotais vaizdeliais „Facebook“ ar „Youtube“ tinkluose, taisyklių pažeidėjus ar juokingas situacijas paviešinant visam pasauliui. 
  2. Diagnostika telefone. Jau kelis dešimtmečius automobiliuose montuojamas borto kompiuteris, padedantis lengviau nustatyti atsiradusius sutrikimus. Tačiau yra kelios problemos – borto kompiuterio rodmenis galima nuskaityti tik su specialia įranga. 
  3. Šią problemą sprendžia diagnostikos prietaisai, kurie prijungiami prie automobilio OBD jungties ir siunčia aktualius duomenis tiesiai į jūsų išmanųjį telefoną „bluetooth“ ryšiu. Įvertinus autoservisų diagnostikos paslaugų kainas, šis prietaisas atsipirks jau po kelių aptiktų klaidų.
  4. Visada tinkamas slėgis. Netinkamai ar netolygiai pripūstos padangos didina degalų sąnaudas ir prastina automobilio manevringumą. Nors jų slėgį galima patikrinti daugumoje degalinių, pripažinkime, kad pliaupiant lietui ar skubant – mažas malonumas krapštytis prie ratų. Šiuo atveju padeda aparatas, montuojamas prie ratlankių ir siunčiantis reikiamus duomenis į mobilųjį telefoną. Vienas telefonas gali sekti 20 automobilių duomenis, tad galite prižiūrėti ne tik savo, bet ir artimųjų automobilius.
  5. Nuotolinė kontrolė. Jei automobilis laikomas lauke, spūstelėję šalčiai neišvengiamai reiškia papildomas penkias minutes, kurias reikia skirti langų valymui. Ir nors už kaklo byrantis sniegas puikiai prabudina prieš darbo dieną, daug kas norėtų, kad atėjus į automobilį, jis jau būtų šiltas ir atitirpęs. Prietaisas „Viper“ integruojamas į automobilio užvedimo ir apsaugos sistemą, tad naudodami jį galite išjungti ar įjungti signalizaciją, užvesti automobilį ar jį užgesinti per atstumą – tiesiog savo mobiliuoju telefonu. 
  6. Parkavimo kamera. Anksčiau ši funkcija buvo prieinama tik prabangiuose automobiliuose, tačiau dabar ją gali naudoti kiekvienas norintis – ir vėl į pagalbą ateina išmanusis telefonas. 
Naudojant specialų įrenginį, automobilio gale įmontuojamos dvi HD kameros, kurių vaizdą galima gyvai stebėti mobiliajame telefone. Be to, kamerose sumontuoti davikliai, įspėjantys vairuotoją apie kelyje esančias kliūtis. Su tokiu išmaniuoju pagalbininku tikrai nebereiks nerimauti dėl subraižyto buferio.
 
Nuo nelaimingų atsitikimų kelyje apsisaugoti ne visada pavyks pasikliaujant tik savo įgūdžiais ar turimu ilgu vairavimo stažu, kadangi esame priklausomi ir nuo kitų eismo dalyvių. Tad apsirūpinus ne tik automobilį padedančiais prižiūrėti, bet ir saugumą sustiprinančiais prietaisais, eismo įvykių statistiką keliuose tikrai būtų galima pagerinti.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt