Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2021-02-24
Perkant automobilį galima sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko – ekspertas paaiškina kaip

Perkant automobilį galima sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko – ekspertas paaiškina kaip
Naudoto automobilio pirkimas gali būti išties varginantis ir nemažai laiko kainuojantis procesas. Nuolatinė skelbimų peržiūra, susitikimai su pardavėjais, vizitai autoservisuose, galiausiai – pirkimo-pardavimo sutarties forminimas ir transporto priemonės registracija. Visgi, kaip pažymi automobilių pardavimo ekspertas, sėsti į naujai įsigytą automobilį galima ir praleidus dalį šių žingsnių. 

Apie automobilį nori žinoti viską

Naudoti automobiliai Lietuvoje sudaro didžiausią autoparko dalį. Juos renkasi net 80 proc. šalies vairuotojų, rodo sertifikuoto naudotų automobilių pardavėjo „Longo LT“ užsakymu atlikto visuomenės nuomonės tyrimo rezultatai. Automobilių pardavimo eksperto Pauliaus Valiukėno teigimu, naudotų automobilių rinka išskirtinė tuo, kad ji yra labai didelė ir įvairi – nuo pavienių pardavėjų ir automobilių prekyviečių iki licencijas prekyba verstis turinčių sertifikuotų automobilių pardavėjų. 

Kur pirkti automobilį – pirkėjo pasirinkimas, tačiau ko ne kiekvienas pirkėjas kreipiasi su panašiais klausimais: kokia parduodama automobilio rida, ar yra serviso istorija, iš kur automobilis atvykęs, kokia pirma registracijos data. 

„Tyrimo duomenys rodo, kad net 67 proc. respondentų bendrą automobilio istoriją įvardija, kaip vieną svarbiausių aspektų renkantis automobilį“, – sako P. Valiukėnas. 

Visgi, kaip teigia ekspertas, perkant automobilį iš fizinių asmenų, nesvarbu ar jie transporto priemones pardavinėtų skelbimų portaluose, ar prekyvietėse, dažnai tenka pasikliauti vien tik jų žodžiu, o tai – didina riziką įsigyti nekokybišką transporto priemonę.

Vis daugiau atsakomybių – pardavėjui

Remiantis tyrimo duomenimis, net 6 ir 10-ies respondentų teigia, kad perkant automobilį būtina jo patikra autoservise, taip pat galiojanti techninė apžiūra, o 4 iš 10-ies reikalauja pirkiniui suteikti garantiją. Tai, pasak, P. Valiukėno, didina pirkėjų pasitikėjimą sertifikuotais automobilių pardavėjais, nes oficialiai pastarieji gali parduoti tik tuos automobilius, kuriems yra atlikta techninė apžiūra. Tai reiškia, kad parduodami automobiliai privalo būti techniškai tvarkingi ir atitikti kelių eismo saugumo reikalavimus. 

Be to, taip pirkėjas sutaupo laiko, nes visas automobilio registravimo procedūras atlieka pardavėjas. „Mūsų veiklos principas apima ištisą procedūrų grandinę – nuo automobilio suradimo iki jo įregistravimo Lietuvoje. Tai reiškia,  kad pardavėjas ne tik atveža automobilį į Lietuvą, bet ir jį dar kartą patikrina, pristato techninei apžiūrai, sumoka taršos ir registravimo mokesčius, išima valstybinius registracijos numerius“, – aiškina P. Valiukėnas. 

Eksperto teigimu, praleidus šiuos žingsnius pirkėjas vidutiniškai sutaupo 36 valandas, kurias praleistų kelyje tarp institucijų, eilėse ir pildydamas dokumentaciją. Atlikto tyrimo duomenimis, beveik 80 proc. šalies vairuotojų dokumentacijos tvarkymą pageidauja patikėti būtent automobilio pardavėjams, taip sutaupant ne tik pinigų, bet ir laiko.  
 
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt