Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-08-30
Studentai atkeliauja į didmiesčius: kokie automobiliai jiems rekomenduojami?

Studentai atkeliauja į didmiesčius: kokie automobiliai jiems rekomenduojami?
Kone kiekvienam studentui artėjant studijų pradžiai iškyla dilema – važinėtis visuomeniniu transportu ar įsigyti nuosavą automobilį? Dalis studentų, paskaičiavę išlaidas, renkasi pigesnį variantą ir į paskaitas važiuoja autobusu ar troleibusu. Kiti, pasitarę su tėvais, nusprendžia pirkti transporto priemonę. Lengvųjų automobilių rinkos ekspertai teigia, kad studentai dažniausiai renkasi automobilį, kurio kaina neviršija 2 000–3 000 Eur.

Tačiau kaip išsirinkti kainos ir kokybės santykį atitinkantį automobilį? Nerijus Paketūras, transporto skelbimų portalo Autogidas.lt projekto vadovas, teigia, kad automobilis turi būti kompaktiškas. 
 
„Studentai dažniausiai dar nebūna sukūrę šeimos, tad jiems nereikia labai didelio automobilio. Be to, jaunuoliai dažniausiai studijuoja didmiesčiuose, kur kompaktiškas automobilis turi akivaizdžių privalumų. Vienas iš galimų variantų galėtų būti kompaktiškas hečbekas. Jie dažniausiai būna pigesni už sedaną ar visureigį, taip pat mažiau kainuoja jo eksploatacija. Todėl verta paskaityti atsiliepimus apie dominantį automobilį“, - pasakoja N. Paketūras.
Nemažai daliai studentų itin aktualus automobilio išlaikymo klausimas. Ir tai turbūt svarbesnis kriterijus nei automobilio kaina.  „Galbūt tėvai ir nupirks automobilį, tačiau jį išlaikyti teks pačiam studentui. Kadangi daugiausia pinigų eksploatuojant automobilį išleidžiama kurui, tai ekonomija yra itin svarbus veiksnys. Taigi tinkami automobiliai yra nedidelio darbinio tūrio, taip pat su dujų įranga, kas gerokai padidina ekonomomiją“, – pasakoja N. Paketūras.
 
Skelbimų portaluose galima surasti 2005 m. gamybos „Renault Clio III“ hečbeką, kurio kaina yra beveik 2 000 Eur. 1,2 l variklis, priekiniai varantys ratai. Rašoma, kad automobilis taupus – važinėjant mieste sunaudojama vos 8 l dujų. Tai geras ekonominis variantas.

 
Renault Clio

Už dar mažesnę kainą, vos už 1 250 Eur,  galima rinktis 2000 m. „Toyota Yaris I“. Rašoma, kad dėl itin kompaktiškų matmenų automobilį lengva parkuoti. O štai 2005 m. „Volkswagen Golf V TDI Comfortline“ hečbekas parduodamas du kartus brangiau – už 2 600 Eur. Tiesa, „Golf“ detalių kainos yra nedidelės, o detalių nesunku rasti ir antrinėje rinkoje už patrauklią kainą. 2004 m. „Honda Civic VII“ skelbime apibūdinamas, kaip patikimas, techniškai tvarkingas ir nereikalaujantis investicijų. Be to, tai gana talpus automobilis. Skelbime nurodoma jo kaina 2 500 Eur.  

 
Honda Civic

Norintiems išskirtinumo ir stilingo automobilio, vienas iš pasirinkimo variantų galėtų būti „Volkswagen New Beetle“. Nors šis automobilis gana retas, jo eksploatacija nėra brangi, kai kurio dalys naudojamos ir kituose populiariuose „Volkswagen“ modeliuose. Stilingas automobilis parduodamas už 1 399 Eur. Rašoma, kad geltonos spalvos transporto priemonė parduodama skubiai. 

 
Volkswagen New Beetle

„Studijavimo pradžiai dažniausiai ieškoma nebrangaus stilingo automobilio. Tačiau neretai pasitaiko ir tokių situacijų, kad pirmajai transporto priemonei nepagailima ir ne vieno tūkstančio eurų“,  – pasakoja N. Paketūras.
 
Pasak Autogidas.lt projekto vadovo, tarp merginų itin mėgiamas kompaktiškas, patogus važiuoti mieste ir gana ekonomiškas „Fiat 500“ modelis. Tiesa, jis nėra talpus ir kainuoja gana brangiai – nuo 4 000 Eur. 

 
Fiat 500

„Tarp vyrų dažnai dideliu populiarumu pasižymi BMW markės automobiliai, kurių galima įsigyti tikrai nebrangiai – mažiau nei už 2 000 Eur, o kai kurių kaina nesiekia ir 1 000 Eur. Tačiau minėtos markės automobiliai studentui nėra geriausias pasirinkimas. Nepaisant nedidelės kainos ir senų gamybos metų premium segmento automobiliai yra brangūs eksploatuoti, jie nepasižymi ir ekonomiškumu“, – pasakoja N. Paketūras.  
 
Dar vienas trūkumas – beveik visi BMW ir „Mercedes-Benz“ automobiliai yra varomi galiniais ratais, todėl manevruoti tokius automobilius ant slidžios kelio dangos yra sudėtingiau, nei vairuoti priekiniais ratais varomą automobilį. Nors tai ir nėra esminis veiksnys, tačiau mažiau patyrusiems vairuotojams tokį automobilį, ypač galingesnį, gali būti sudėtingiau valdyti.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt