Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-12-19
Superautomobiliai turi savų keistenybių - „Lamborghini Murciélago“ sėdynės yra geras pavyzdys

Superautomobiliai turi savų keistenybių - „Lamborghini Murciélago“ sėdynės yra geras pavyzdys
Dažnas automobilių mėgėjas svajoja apie superautomobilius. Tačiau tiesa yra ta, kad su jais gyventi nėra lengva. Jie nėra patogūs ar praktiški, jų išlaikymas kainuoja labai daug, o ir dėmesys, kurį jie pritraukia, ne visada yra pageidaujamas. Prie to reikėtų pridėti ir keistus sprendimus. Pavyzdžiui, „Lamborghini Murciélago“ sėdynės yra kiek kitokios nei galėtumėte tikėtis.
 
Nesupraskite klaidingai. „Lamborghini Murciélago“ turi patogias sportines sėdynes, kurios prilaiko vairuotoją ir keleivį bei yra apsiūtos prabangiomis medžiagomis. Tačiau 2001-2010 metais gamintas superautomobilis nėra toks patogus, koks galėtų būti, vien dėl savo sėdynių. Vos įlipę pro žirklines dureles pastebėsite, kad jos yra pasuktos link automobilio centro, tačiau tai nėra klaida ar brokas - „Lamborghini“ taip tiesiog sprendė dizaino problemas.
 
Viena iš priežasčių, kodėl sėdynes taip reikėjo pasukti yra vietos trūkumas. Automobilio mazgai buvo suprojektuoti taip, kad vairą buvo sunku sumontuoti arčiau vienos pusės. Taigi, jis yra arčiau centro nei norėtųsi. Žinoma, „Lamborghini“ galėjo jį perkelti tiesiai priešais vairuotojo vietą, tačiau toks mechanizmas būtų buvęs sunkesnis ir, tikriausiai, būtų pabloginęs vairuotojo potyrius.
 
Kita priežastis yra automobilio saugumas ir dinaminės charakteristikos posūkiuose. „Lamborghini Murciélago“ yra labai greitas automobilis, todėl jo keleiviams reikėjo suteikti kiek įmanoma geresnį saugumą. Tuo pačiu siekta, kad automobilio bazė būtų standi. Taigi, „Murciélago“ turi aliuminį rėmą ir pakankamai plačius slenksčius. Sėdynėms tiesiog neliko vietos, kad jos būtų sumontuotos tiesiai. Arba, tiksliau sakant, buvo nuspręsta sukurti standesnį ir tvirtesnį rėmą keleivių patogumo sąskaita.

 
Vairas buvo arčiau automobilio centro. 
©Axel Schwenke (CC BY-SA 2.0) | commons.wikimedia.org

Galiausiai, „Lamborghini“ siekia, kad markės superautomobilių dizainas šokiruotų, priblokštų tarsi kažkas futuristiško ir nerealaus. Vienas iš pagrindinių dizaino kriterijų - pleišto formos siluetas. Kampu pasukti ir šoniniai automobilio stiklai, todėl stogas (aukščiausia automobilio vieta) yra visai nedidelis. Norėdami keleiviams suteikti daugiau vietos, inžinieriai manė, kad gali sėdynes šiek tiek pasukti. Tai ir pasuko - tai padiktavo automobilio dizainas ir konstrukcija.
 
Tačiau ar tai tikrai taip blogai? 2006 metai automobilis buvo atnaujintas ir keleivių padėtis salone pagerėjo. Tačiau ir taip niekas nesiskundė šiek tiek pasuktomis sėdynėmis. Kur kas blogiau būna, kai sėdynė yra sumontuota tiesiai, kaip ir turėtų būti, o vairas nėra tiesiai prieš vairuotoją. Tokią problemą turėjo senieji Jungtinei Karalystei skirti „Saab“, kai kurie „Mercedes-Benz“ ir kai kurie kiti automobiliai. Tuo tarpu klasikinio MINI vairas yra tiesiai priešais vairuotoją, tačiau jis yra pasuktas kampu - jis nėra lygiagretus priekinių ratų sukimosi ašiai.
Spauskite ir sužinokite daugiau apie Lamborghini Murcielago technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt