Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-05-24
Teks priprasti: Kinijoje bus gaminami ir automobiliai

Teks priprasti: Kinijoje bus gaminami ir automobiliai
Išmanusis telefonas „designed in California, made in China“, džinsai „designed in France, made in Bangladesh“ ir taip toliau. Daugelis elektronikos, namų apyvokos daiktų, drabužių ir visko, kas mus supa, yra pagaminta Pietryčių Azijoje – Kinijoje, Taivanyje, Bangladeše, Vietname ir kitose šio regiono valstybėse. Bene vienintelė išimtis iki šiol yra automobiliai. „Designed in Sweden, built in Sweden“. Bet neilgam.

Kinija dabar yra didžiausia automobilių rinka visame pasaulyje, prieš kelerius metus aplenkusi net ir JAV. Automobilių gamintojai jai skiria vis daugiau dėmesio ir daugelis jau turi vietines gamyklas. Kol kas jos gamina automobilius tik vietos ir aplinkinėms rinkoms, tačiau tai tęsis neilgai. 

Vienas pirmųjų apie galimybę Kinijoje pagamintus automobilius eksportuoti į Europą ir kitus žemynus užsiminė MINI, o „Volvo“ pateikė dar drąsesnį pareiškimą. 

„Mes pastebime, kad Kinijoje mūsų pagamintų automobilių kokybė yra geresnė nei tų, kurie surinkti Europoje. Visi anksčiau nerimavo dėl kokybės, tačiau vos tik buvo pradėta gamyba Kinijoje, kokybė čia pasirodė geresnė nei Europoje“, – interviu Australijos leidiniui „Go Auto“ sakė „Volvo“ vyresnysis dizaino viceprezidentas Robin Page. 

Jeigu „Volvo“ automobiliai gali būti visiškai kokybiškai renkami Kinijoje, tai kodėl tas pats negalėtų nutikti su „Peugeot“, SEAT ar „Fiat“? Tai markės, kurių automobiliams keliami kur kas žemesni kokybės reikalavimai nei „Volvo“.

Kita vertus, „Volvo“ atstovai gali kalbėti ne visai atvirai. Juk pagrindinis įmonės akcininkas yra „Geely“ koncernas – vienas didžiausių Kinijos automobilių gamintojų. Natūralu, jog iš „Volvo“ atstovų niekada neišgirsime posakio: „Nesąmonė ta Kinija, gaminti automobilius ten buvo klaida“.

„Volvo“ automobiliai Kinijoje konstruojami „Geely“ gamyklose. R. Page nuomone, Kinijoje aukštesnė kokybė užtikrinama dėl mažesnės automatizacijos.

„Kalbant atvirai, jeigu pasikonsultuotumėte su gamyklų Europoje darbuotojais, jie patvirtintų, jog gamyklose naudojama daugybė automatizuotų sistemų. Tu neturi galimybės patikrinti kai kurių dalykų. Kinijos gamyklose mažiau automatizacijos ir daugiau rankų darbo, o tai leidžia sumažinti nukrypimų normas. Tai nėra didelis skirtumas, bet jeigu palyginsime skaičius ir vidurkius, gamyba Kinijoje yra labai gera ir mes dėl jos nesijaudiname“, – interviu žurnalistui sakė „Volvo“ atstovas.

„Volvo“ pradėjo eksportuoti Kinijoje pagamintus automobilius 2014 m. Pirmasis modelis – ilgesnę ratų bazę turintis S60. 2016 m. pabaigoje įmonės flagmano S90 gamyba buvo perkelta iš Švedijos į Kiniją. Artimiausi įmonės planai nežinomi, tačiau nebūtų nuostabu, jeigu Kinijoje būtų gaminama ir daugiau „Volvo“ automobilių. Ir greičiausiai „Volvo“ nebus vienintelis gamintojas, pasirinkęs nebrangią, tačiau gerai dirbančią Kinijos darbo jėgą.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt