Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-12-04
Ar žinote, kad pirmos kartos BMW Z4 turėjo paslėptą dizaino elementą būdingą tik jam?

Ar žinote, kad pirmos kartos BMW Z4 turėjo paslėptą dizaino elementą būdingą tik jam?
Automobilių dizaineriai kartais mėgsta savo kūriniuose paslėpti įdomių detalių, kurias tiesiog dievina entuziastai. Apie jas dažnai garsiai nepranešama, tačiau jas atradus galima pasidžiaugti dizainerių išradingumu. Pirmoji BMW Z4 karta turėjo tokį paslėptą dizaino elementą, tačiau naujesniuose modeliuose jo jau nepastebėsite.
 
Pirmoji Z4 karta buvo kuriama tarsi atsakas Z3 kritikams. Šis automobilis turėjo būti didesnis, standesnis, sportiškesnis, tačiau kartu ir gražesnis bei tinkamesnis ilgoms kelionėms. Įdomu tai, kad pirmojo Z4 dizainą danų dizaineris  Andersas Warmingas kūrė 1998-1999 metais, tačiau 2000 metais jo kurti piešiniai buvo užrakinti. Tačiau jie nebuvo pamiršti - 2002 metais Z4 pagaliau išvydo pasaulį ir pasaulis išvydo Z4. Bet ar Warmingo į kėbulo linijas įpinta detalė neprasprūdo pro jūsų akis?
 
Įsižiūrėkite į Z4 kėbulą. Tai - pakankamai išvaizdus automobilis, pasižymintis elegantiškai moderniomis linijomis. Tarp šių linijų slepiasi ir vienas didelis Z simbolis.
Viršutine raidės dalimi tapo linija palei sparno viršų, vidurine - įkypa linija su BMW logotipu, o apatine - ilga riesta linija, kuri tęsiasi per visą durelių ilgį.
 
BMW Z4 buvo pakankamai populiarus automobilis, o jo dizainas susilaukė daug pagyrų. Dar daugiau - ir šiandien apie pirmąją Z4 kartą kalbėdami žurnalistai pabrėžia, kad šis dizainas tarsi nesensta. Tačiau 2009 metais į gatves išriedėjo naujas Z4 automobilis, kuris pasižymėjo tuometiniams BMW naudota dizaino kalba.
 
Antrosios kartos Z4 tapo pirmuoju BMW, kurio dizainą kūrė tik moterys. Eksterjero dizainas buvo sukurtas Juliane Blasi. Tai yra išties gražus automobilis, tačiau Warmingo į pirmąją kartą įterptos Z nebeliko.

 
Antrosios kartos BMW Z4 kėbulo linijose Z nebeslepia. 
©Jeff Wilcox (CC BY 2.0) | Commons.wikimedia.org

Z raidės neslepia ir naujausia Z4 karta. Tai, žinoma, yra mažas praradimas tikrai neturintis jokios reikšmės dizainui. Tačiau entuziastai prisimins, kad pirmasis Z4 slėpė tokią įdomią detalę.
 
Z raidė, beje, labai svarbi visai serijai ir BMW markei. Juk ji žymi vokišką žodį zukunft, kuris reiškia ateitį. Z raide žymimi sportiški dviviečiai BMW kabrioletai ir kietastogės jų versijos.
Spauskite ir sužinokite daugiau apie BMW Z4 technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti 5000 skelbimų, virš 8300 atsiliepimų apie automobilius bei beveik 2000 automobilių apžvalgų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2024

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt