Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-09-25
Atnaujintas legendinis automobilių prabangos simbolis

Atnaujintas legendinis automobilių prabangos simbolis

Naujasis „Flying Spur“ yra pirmasis šiuolaikinis „Bentley“ modelis, kurio priekį papuoš atnaujintas ikoniškasis „Flying B“ ženkliukas. Ilgus metus jis buvo automobilinės prabangos simbolis ir leisdavo iš tolo suprasti juo puošiamo modelio vertę. Naujajame „Flying Spur“ iškilus legendinis ženkliukas, kaip ir ankstesniuose modeliuose, įtaisytas ant variklio gaubto – pačiame automobilio priekyje, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
 
„Flying B“ ženkliukas buvo panaudotas beveik prieš 90 metų – pirmą kartą jis sužibo ant „Bentley 8 Litre“ variklio gaubto. Jo nebuvo standartinėje automobilio įrangoje – klientai šį išskirtinį atributą turėdavo užsakyti papildomai. Originalus ženkliukas buvo siaura vizualizuota B raidė, primenanti sparno formą.

Pažymint „Bentley“ šimtmečio sukaktį, ženkliukas buvo atnaujintas ir modernizuotas, pritaikytas antrajam įmonės gyvavimo šimtmečiui. „Flying Spur“ modelyje jis kontroliuojamas elektra – kai vairuotojas prieina prie automobilio, ženkliukas išlenda ir kartu su LED šviesomis sukuria nedidelį spektaklį. Kai automobilis užrakintas, jo variklio gaubto priekinėje dalyje matomas standartinis plokščias ir ovalus „Bentley“ logotipas.Atnaujintas ženkliukas ant „Flying Spur“ matomas dėl šio modelio svarbos – tai yra moderniausias ir pažangiausias „Grand Tourer“ modelis visame pasaulyje. Pirmieji 6 litrų W12 variklį turintys „Flying Spur“ klientams bus pristatyti 2020 m. pradžioje.

„Flying B“ – meistriškumo simbolis
Originalųjį „Flying B“ ženkliuką sukūrė Charlesas Sykesas. Jis suprojektavo B raidę su sparnais taip, kad ji atrodytų taip pat iš abiejų pusių. Tokio tipo emblemos nebuvo populiarios ir vienu metu „Bentley“ net svarstė galimybę atsisakyti „Flying B“ montavimo ant automobilių.

1935 m. „The Autocar“ žurnale buvo paskelbtas konkursas, kurio pagrindinis prizas buvo 50 svarų – skaitytojai galėjo siūlyti savo idėjas simbolio pakeitimui. Vis tik nė vienas pasiūlymas nepasirodė tinkamas, tad prizas buvo padalintas į dvi dalis geriausių idėjų autoriams, o „Bentley“ grįžo prie „Flying B“.

Kaip parodė jau netolima ateitis, tai buvo visiškai teisingas žingsnis. Praėjo dar keleri metai ir simbolis tapo standartiniu daugelyje modelių. Gamintojas pradėjo savotišką madą – unikalius ženkliukus kurti ir ant savo „Bentley“ montuoti pradėjo vis daugiau šių automobilių vairuotojų.


Patys pirmieji „Bentley“ automobiliai tokio simbolio kaip „Flying B“ neturėjo. Ant jų variklio gaubto buvo klijuojamas plokščias ovalus logotipas, kurio centre – B raidė su stilizuotais sparnais. Šį logotipą įmonės kūrėjui W. O. Bentley po Pirmojo pasaulinio karo sukūrė žinomas Anglijos dailininkas F. Gordonas Crosby.

Šis logotipas yra paslaptingas: iš toliau atrodo simetriškas, tačiau skirtingose pusėse esančiuose sparnuose plunksnų kiekis skiriasi. Tai buvo puikus būdas klaidinti tuos, kurie norėjo šį išskirtinį logotipą nukopijuoti.


F. Gordonas Crosby beveik visą gyvenimą dirbo dailininku „The Autocar“ žurnale. Dėl savo unikalaus stiliaus jis dabar vadinamas geriausiu tarpukario eros Jungtinės Karalystės automobilių dailininku.

Pats „Bentley“ logotipas buvo vienspalvis, tačiau spalva skirdavosi priklausomai nuo modelio ir laikotarpio. Jis įvairiu metu buvo raudonas, žalias, mėlynas ir juodas.
Daugiau apie Bentley Flying Spur, 2019 - dabar
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt