Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2021-01-20
Audi, BMW, Cadillac, Chevrolet, Nissan... ar žinote ką reiškia garsiausių markių pavadinimai?

Audi, BMW, Cadillac, Chevrolet, Nissan... ar žinote ką reiškia garsiausių markių pavadinimai?
 
Žinojimas apie automobilių markių kilmę yra gana žavus ir padeda suprasti, kodėl buvo suteiktas konkretus vardas. Šis automobilių prekių ženklų ir jų kilmės sąrašas suteiks jums daugiau žinių apie šių įmonių kultūrą ir istoriją.
 
1. Aston Martin

Pavadinimas „Aston Martin“ yra sudarytas iš jo įkūrėjo Lionelio Martino vardo ir kelio ruožo „Aston Hillclim“, naudojamo lenktynėms, ir esančio Hertfordšyre, Anglijoje.
 
Pirmasis pasaulinis karas trumpam sustabdė gamybą, o vėliau „Aston Martin“ gamino specialiai lenktynėms skirtus automobilius, daugiausia dėmesio skirdamas greičiui, o ne prabangai.
 
Tačiau lenktyninių automobilių gamyba pasirodė esanti nepelninga, o „Aston Martin“ iki Antrojo pasaulinio karo kelis kartus keitė savininkus. 1947 m. traktorių gamintojas Davidas Brownas įsigijo šią kompaniją, ir modeliuose, gamintuose kai kompanija priklausė Brownui, buvo ir jo inicialai – DB.
2. Audi

Vokietijos inžinierius Augustas Horchas įkūrė įmonę „August Horch & Cie. Motorwagenwerke AG“ 1899 m. Dėl nesutarimų su partneriais, Horchas paliko įmonę ir 1909 m. įkūrė naują įmonę „August Horch Automobilwerke GmbH“.
 
Tačiau senoji įmonė išlaikė pavadinimą „Horch“ (vokiečių kalba tai reiškia „klausyk“), todėl Horchas, negalėdamas naudoti savo pavardės naujos įmonės pavadinime, pasirinko savo pavardės lotynišką vertimą  – „Audi“.
 
3. BMW

‚BMW“ savo veiklą pradėjo 1916 m. kai buvo sujungtos trys Vokietijos įmonės.
 
Santrumpa „BMW“ reiškia „Bayerische Motoren Werke GmnH“, kuris reiškia „Bavarijos variklių gamykla“. Šis pavadinimas nurodo bavarišką įmonės kilmę ir variklių gamybos tradiciją, nuo kurios prasidėjo įmonės veikla.
 
4. Cadillac

„Cadillac“ buvo pavadintas didžiojo prancūzų tyrinėtojo Antoine'o Laumet de La Mothe'o Sieuro de Cadillaco vardu, kuris 1701 metais įkūrė Detroitą (Mičiganas). 
 
„Cadillac“ yra viena iš ankstyviausių automobilių markių JAV. Įkurtas 1902 m., gamintojas garsėja prabangiais automobiliais. 1909 m. įmonę perėmė „General Motors“.
 
5. Chevrolet

„Chevrolet“, dar vadinamą „Chevy“, 1911 m. įkūrė Louis Chevrolet ir William C. Durant Detroite kaip „Chevrolet Motor Company“. Louis Chevrolet buvo šveicarų lenktyninių automobilių vairuotojas ir automobilių inžinierius.
 
Kai kurie žmonės manė, kad, kai įmonė buvo įkurta, pavadinimas skambėjo svetimai ir egzotiškai, suteikdamas šiek tiek žavesio ir stiliaus prekės ženklui. Tačiau praėjus vos septyneriems metams po įkūrimo, „Chevrolet“ tapo „General Motors“ dalimi.
 
6. Datsun

„Datsun“ yra japonų įmonė, labiausiai siejama su mažų ir prieinamų automobilių gamyba.
 
Bendrovė įsteigta 1911 m. „Kwaishinsha Jidosha Kojo“ pavadinimu. Jos įkūrėjo M. Hashimoto svajonė buvo gaminti unikalius automobilius, tinkamus Japonijai.
 
1914 m. jis pagamino pirmąjį automobilį su mažu 2 cilindrų 10 arklio galių varikliu, kurį pavadino DAT, pagal trijų savo investuotojų – K. Deno, R. Aoyamos ir M. Takeuchi – pavardžių pirmąsias raides.
 
1926 m. „Kwaishinsha“ susijungė su „Jitsuyo Jidosha Co., Ltd.“ ir sudarė „Dat Jidosha Seizo Co.“.
 
1931 m. Įmonė sukūrė naują lengvąjį automobilį, kuris buvo kompaktiškesnis nei originalus DAT, todėl jis buvo vadinamas „Datson“ („DAT‘o sūnus“). Deja, japonų kalboje žodis „son“ reiškia „netektis“, todėl jis buvo pakeistas į „sun“ (saulė), turintį daugiau teigiamų asociacijų.
 
7. Ferrari

Prabangių automobilių markė „Ferrari“ pavadinta Italijos įkūrėjo Enzo Ferrari, kuris buvo oficialus „Alto“ lenktynių vairuotojas, vardu. 1939 m. jis metė lenktynes ir įkūrė savo įmonę. Per vienerius metus jis pagamino 1500 cm3 8 cilindrų 815 „Spider“ su kuriuo  1947 m. pirmą kartą laimėjo „Grand Prix“ lenktynes. Italų kalboje žodis „Ferrari“ yra kilęs iš žodžio „ferraro“, reiškiančio kalvį.
 
8. Ford

Henry Fordas paliko savo pirmąją įmonę „Cadillac“ ir įkūrė „Ford Motors Company“ 1903 m. Detroite, Mičigane.
 
Jis tobulino masinę automobilių gamybą, įvesdamas judančias surinkimo linijas. Tai suteikė galimybę sumažinti išlaidas ir pasiūlyti prieinamą automobilį amerikiečių vidurinei klasei.
 
Jo garsiojo 1908 m. masinės gamybos automobilio „Model T“ per ateinančius 20 metų buvo parduota daugiau nei milijoną vienetų.
 
9. Honda

Kaip tikriausiai atspėjote iš pavadinimo, „Honda“ buvo pavadinta jos įkūrėjo Soichiro Honda vardu. Iš pradžių „Honda“ 1937 m. įkūrė gamintoją „Tōkai Seiki“, kuris gamino „Toyota“ stūmoklinius žiedus. Antrojo pasaulinio karo metu kompanijos gamyklos buvo sunaikintos per bombardavimo reidą ir žemės drebėjimą.
 
„Honda“ pardavė tai, kas liko iš bendrovės „Toyota“ bendrovei ir panaudojo pinigus „Honda“ techninių tyrimų instituto įsteigimui. Nuo to laiko, „Honda“ yra vienas didžiausių Japonijos automobilių gamintojų.
 
10. Mercedes-Benz

„Mercedes-Benz“ savo kilmę sieja su Karlu Benzu, kuris 1886 metais sukūrė pirmąjį automobilį su vidaus degimo varikliu.
 
Gamtintojas tampriai susijęs su Karlo Benzo įkurta „Benz Patent Motorwagen“ ir „Daimler-Motoren-Gesellschaft“ („DMG“), kurią įkūrė Gottliebas Daimleris.
 
„Mercedes“ buvo prekės ženklas, kurį 1902 m. sukūrė „DMG“. Iš pradžių jis buvo naudojamas 1900 m. Wilhelmo Maybacho sukurtam automobilio modeliui. Modelyje buvo montuojamas naujai sukurtas variklis, pavadintas „Daimler-Mercedes“.
 
„Mercedes“ pavadinimas taip pat buvo pritaikytas kitai „DMG“ transporto priemonei „Mercedes-Benz“, sukurtai 1926 m., susijungus „Benz & Cie.“ Ir „DMG“, sudarant „Daimler-Benz AG“.
 
Karlo Benzo pavardė buvo naudojama naujo prekės ženklo pavadinime, tačiau dėl teisinių priežasčių „DMG“ negalėjo naudoti savo įkūrėjo Daimler vardo naujame pavadinime, todėl nusprendė naudoti savo populiariausio modelio „Mercedes“ pavadinimą.
 
11. Nissan

1928 m. Yoshisuke Aikawa įkūrė holdingo bendrovę „Nihon Sangyo“ arba „Nihon Industries“. 1930-aisiais Tokijo vertybinių popierių biržoje pavadinimas „Nissan“ buvo vartotas kaip „Nihon Sangyo“ bendrovės santrumpa.
 
1933 m. Aikawa pradėjo automobilių verslą, o kitais metais įkūrė automobilių padalinį kaip naują dukterinę įmonę, kurią pavadino „Nissan Motor Co., Ltd.“.
 
12. Porsche

„Porsche“ yra pavadintas savo įkūrėjo Ferdinando Porsche vardu, kuris įmonę įkūrė 1931 m. Štutgarte, Vokietijoje. Šiandien „Porsche“ priklauso „Volkswagen“ grupei.
 
13. Rolls-Royce

Automobilių gamintojas Henry Royce'as savo pirmąjį automobilį pagamino 1904 m. Ir tų metų gegužę susitiko su Charlesu Rollsu, kurio įmonė pardavinėjo kokybiškus automobilius Londone.
 
Buvo pasiektas susitarimas, kad „Royce Limited“ gamins automobilius, kuriuos išimtinai pardavinės „CS Rolls & Co“ – pora taip pat sutiko, kad automobiliai turėtų „Rolls-Royce“ pavadinimą.
 
14. Toyota

„Toyota Motor Corporation“ 1937 m. įkūrė Toyoda šeima. Japonų kalba žodžiui „Toyoda“ užrašyti reikia dešimties plunksnos brūkšnių, o žodžiui „Toyota“ – tik aštuonių.
 
Kadangi japonų kultūroje aštuoni buvo laikomi laimingu skaičiumi, įmonės pavadinimas buvo pakeistas į „Toyota“.
 
15. Volkswagen

1937 m. gegužės 28 d. Vokietijos vyriausybė, kurią tada kontroliavo Adolfas Hitleris, įkūrė valstybinę automobilių kompaniją, kuri iš pradžių vadinosi „Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens mbH“ (Vokietijos liaudies automobilių gamybos įmonė).
 
Vėliau tais metais jis buvo pavadinta tiesiog „Volkswagenwerk“ arba „Liaudies automobilių kompanija“.
 
16. FIAT

„FIAT“ automobilio prekės ženklas turi kilmės istoriją, kuri kai kuriems skaitytojams gali būti šiek tiek netikėta. FIAT įkūrė 1899 m. Giovanni Agnelli, italų verslininkas, priklausęs investuotojų grupei, siekiančiai įsteigti automobilių kompaniją.
 
Pavadinimas „FIAT“ yra akronimas, kuris iš pradžių reiškė „Fabbrica Italiana Automobili Torino“ (Italijos automobilių gamyklą Turine) pagal miestą, kuriame įsikūrė įmonė.
 
17. Mitsubishi

Oficialiai „Mitsubishi“ pradėjo savo veiklą 1917 m. nuo pirmojo savo lengvojo automobilio „Model A“.
 
Pavadinimas „Mitsubishi“ reiškia bendrovės trijų deimantų emblemą. Tai japoniškų žodžių mitsu, reiškiančių „trys“, ir hishi, reiškiančių „vandens kaštonas“, derinys.
 
Japonai taip pat vartoja žodį „Mitsubishi“, žymėdami rombo ar deimanto formą. Kadangi japonų kalba „h“ garsas dažnai tampa „b“ garsu, kai jis atsiranda žodžio viduryje, „mitsu“ ir „hishi“ derinys yra tariamas kaip „Mitsubishi“.
 
Trijų deimantų arba „Mitsubishi“ formos logotipą pasirinko bendrovės įkūrėjas Yataro Iwasaki. Logotipas primena trilapį, pavaizduotą Tosa giminės herbe, kurios narys buvo pirmasis Yataro darbdavys, taip pat tris rombus esančius Iwasaki šeimos herbe.
 
18. Mazda

„Mazda“  istorija prasidėjo 1920 m. kaip butelių kamščių gamintoja, pavadinta „Toyo Kogyo Co., Ltd.“. 1931 m. Įmonė išleido triratį sunkvežimį „Mazda-go“ – pirmąją jų pagamintą transporto priemonę.
 
„Mazda“ pavadinimas yra pagrįstas bendrovės įkūrėjo Jujiri Matsuda vardu. Pavadinimas buvo pakeistas iš „Matsuda“ į „Mazda“ – pagal Vakarų Azijos harmonijos, intelekto ir išminties dievą Ahura Mazda.
 
Tikėtasi, kad žodis „Mazda“ simbolizuos jungtinės Rytų ir Vakarų civilizacijos pradžios simbolį, taip pat simbolizuos būsimą automobilių verslo sėkmę.
 
19. Tesla

Elektrinių automobilių kompanija buvo pavadinta legendinio serbų išradėjo ir inžinieriaus Nikola Tesla, sukūrusio pirmąjį šiuolaikinį kintamosios srovės variklį, garbei.
technologijos.lt
Susiję straipsniai
Sukibimas ar slydimas? Žiedo meistras ir „drifteris“ apsikeitė automobiliais Sukibimas ar slydimas? Žiedo meistras ir „drifteris“ apsikeitė autom 
Iš pirmo žvilgsnio ralio automobilis ir standartinis – visiškai skirtingi. Bet ar tikrai? Iš pirmo žvilgsnio ralio automobilis ir standartinis – visiškai skir 
Ar sedanai ir hečbekai visam grimzta į užmarštį ir kodėl SUV – naujasis karalius? Ar sedanai ir hečbekai visam grimzta į užmarštį ir kodėl SUV – nauja 
Kodėl superautomobiliai lemia sėkmę tik retam automobilių gamintojui? Kodėl superautomobiliai lemia sėkmę tik retam automobilių gamintojui 
Naujasis „Renault Austral“: kokybė nuo A iki L Naujasis „Renault Austral“: kokybė nuo A iki L 
Atsisėskite ant kėdės: paskaičiavo, kiek kainuoja išlaikyti hiperautomobilį „Bugatti Chiron“ Atsisėskite ant kėdės: paskaičiavo, kiek kainuoja išlaikyti hiperaut 
Los Andželo automobilių parodoje „Porsche” išsiskyrė riboto leidimo „911 Dakar” modeliu Los Andželo automobilių parodoje „Porsche” išsiskyrė riboto leidimo  
Penkios su puse paros: kodėl tiek užtrunka pagaminti vieną ypatingą automobilį? Penkios su puse paros: kodėl tiek užtrunka pagaminti vieną ypatingą  
Nufilmuota, kaip „Tesla Model S“ vairuotojas tiesiog užmigo prie vairo Nufilmuota, kaip „Tesla Model S“ vairuotojas tiesiog užmigo prie vai 
„Porsche Taycan Turbo S“ tapo greičiausiu elektromobiliu, įveikusiu 1006 km trasos ratą „Porsche Taycan Turbo S“ tapo greičiausiu elektromobiliu, įveikusiu  
Tai fantastika! Po įsilaužimo į programinę įrangą Tesla Model S Plaid įsibėgėjo iki 348 km/h Tai fantastika! Po įsilaužimo į programinę įrangą Tesla Model S Plai 
Nauja sistema pati pasiūlys vairuotojui geriausią sėdėjimo poziciją Nauja sistema pati pasiūlys vairuotojui geriausią sėdėjimo poziciją 
Benzininį automobilį į elektrinį perdarę studentai nustebino Paul de Miko Benzininį automobilį į elektrinį perdarę studentai nustebino Paul de 
Nuo fizinių mygtukų iki jutiklinių ekranų: kokia tikroji šios automobilių technologijos nauda? Nuo fizinių mygtukų iki jutiklinių ekranų: kokia tikroji šios automo 
Automobilių istorija: unikalūs „Citroën“ pakabos sprendimai lenkė laiką Automobilių istorija: unikalūs „Citroën“ pakabos sprendimai lenkė la 
Kaip komfortas ir saugumas eina išvien: minkšta važiuoklė nereiškia prasto valdymo Kaip komfortas ir saugumas eina išvien: minkšta važiuoklė nereiškia  
Model 3 savininkas teigia, kad savo elektromobiliu per mėnesį prikasa kriptovaliutos už 800 dolerių Model 3 savininkas teigia, kad savo elektromobiliu per mėnesį prikas 
Startuolis žada vien saulės energija „Tesla“ automobiliams kasdien suteikti beveik 100 km Startuolis žada vien saulės energija „Tesla“ automobiliams kasdien s 
Kelinti dabar metai? Legendinė „Lancia Delta Integrale“ grįžta į pasaulinę automobilių sporto areną Kelinti dabar metai? Legendinė „Lancia Delta Integrale“ grįžta į pas 
Automobilis, kurį galėjo gaminti „Suzuki“ - kas norėtų „Jimny“ pikapo? Automobilis, kurį galėjo gaminti „Suzuki“ - kas norėtų „Jimny“ pikap 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt