Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2021-04-12
Benzininių ir dyzelinių automobilių pardavimai Norvegijoje krenta labai greitai

Benzininių ir dyzelinių automobilių pardavimai Norvegijoje krenta labai greitai
Norvegija yra viena iš didžiausių elektromobilių mėgėjų pasaulyje. Tai nėra naujiena - nepaisant to, kad Norvegija nėra labai didelė, tai yra viena iš daugiausiai „Tesla“ elektromobilių nuperkanti šalis. Tačiau stebina tai, kaip sparčiai ir toliau krenta benzininių ir dyzelinių automobilių pardavimai.
 
Dar 2020 metų kovą tik dyzeliniai (nehibridiniai) automobiliai Norvegijoje sudarė 10,0 % visų automobilių pardavimų, tik benzininiai - 7,7 %. Buvo manoma, kad vidaus degimo variklių pirkėjų vis mažės, bet palengva. Tie, kurie labiausiai norėjo elektromobilių, juos jau įsigijo. O tie, kurie dar nenori susitaikyti su didesne elektromobilio kaina ar eksploatacijos sunkumais, ir toliau rinksis burzgiančius automobilius.
 
Tačiau automobilių su vidaus degimo varikliais pardavimai ir toliau krenta kaip skrydyje miręs juodasis čiurlys. Praėjusį kovą Norvegijoje parduoti tik 723 dyzeliniai ir 730 benzininių automobilių. Praėjus vos metams tik dyzeliniai automobiliai turtingoje Skandinavijos šalyje sudaro 4,7 %, tik benzininiai - 4,8 %. Tai - jau juokingai maži skaičiai. 
 
Tuo tarpu elektromobilių pardavimai ir toliau auga. Kovą norvegai įsigijo 8 618 elektrinius automobilius (56,2 % rinkos dalis) ir 5 244 hibridus (34,2 %).
 
Kitose Europos šalyse elektromobiliai tikrai nėra tokie populiarūs. Bet bus. Skirtingos šalys ruošiasi uždrausti automobilių su vidaus degimo varikliai pardavimą. Be to, tokios šalys kaip Norvegija, ims pildyti ir naudotų elektromobilių rinką. Nors šiuo metu prognozuojama, kad tik apie 30 % automobilių rinkos 2030 metais sudarys elektromobiliai, dabar pradeda atrodytų, kad tai nėra tikslios prognozės.

Nuotrauka: ©Norsk Elbilforening (CC BY 2.5) | commons.wikimedia.org
technologijos.lt
VIDEO

Įdomiausi automobiliai

Automobilio pirkimo pardavimo sutartis

Taršos mokesčio lentelė

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 5000 skelbimų, virš 7000 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1600 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2021

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk CVkodas.lt