Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2020-10-19
Elektromobilis taupiems – „Dacia“ oficialiai pristatė, ko gero, pigiausią automobilį Europoje

Elektromobilis taupiems – „Dacia“ oficialiai pristatė, ko gero, pigiausią automobilį Europoje
 
Apie artėjantį „Dacia“ elektromobilį žinojome jau kelis mėnesius. Ir štai jis jau čia – mažas hečbekas, tapsiantis išlaidauti nemėgstančių žmonių elektrine transporto priemone.
 
„Dacia Spring“ pagrindas - „Renault City K-ZE“, sukurtas Kinijos rinkai. „Spring“ yra stebėtinai mažas automobilis - 3,73 metrų ilgis yra mažesnis nei „Sandero“. Tačiau tai - tik privalumas, nes „Spring“ yra kuriamas išskirtinai tik miestui. Iš kur tai žinome?
 
Na, šis automobilis apsisuks vos 4,8 metrų pločio erdvėje. Be to, maksimalus jo greitis - vos 100 km/val. Ir ne šiaip sau - „Spring“ greitį apribojo gamintojas, siekdamas tausoti baterijos resursus.
 
Kalbant apie bateriją - po „Spring“ grindimis yra 26,8 kWh talpos energijos talpykla. Ji maitina 33 kW elektros variklį - „Dacia Spring“ tikrai nėra greitas automobilis.
>
 
„Dacia Spring“ bus gaminamas kiniško „Renault City K-ZE“ pagrindu
©Gamintojo nuotrauka

Pilnai įkrautas „Spring“ gali nuvažiuoti 225 km. Tačiau šis skaičius pateikiamas pagal mišrų WLTP ciklą - kadangi „Spring“ dirbs išskirtinai tik mieste, tikslus jo nuvažiuojamas atstumas tikriausiai bus arčiau 300 km.
 
Maksimali „Spring“ įkrovimo galia - 30 kW. Iki 80 % bateriją galima pripildyti per vos mažiau nei valandą. „Dacia“ teigia, kad „Spring“ bus pigiausias automobilis rinkoje žvelgiant į pirkimo ir išlaikymo kaštus. Kitaip tariant, rinkoje yra ir pigesnių, bet brangiau išlaikomų automobilių. Kaina oficialiai dar nėra patvirtinta, tačiau Autoexpress.co.uk teigia, kad „Spring“ kainuos mažiau nei 21 tūkstantį eurų.
 
„Spring“ turi 300 litrų bagažinę, salone gali patogiai įsitaisyti keturi suaugę žmonės. 23 litrų bagažo skyrius priekyje greičiausiai bus naudojamas įkrovimo laidams ar kitoms būtinoms smulkmenoms. „Dacia“ ketina pasiūlyti ir komercinę krovininę „Spring“ versiją, skirtą siuntų pristatymui mieste. Šis automobilis neturės galinių sėdynių ir galės talpinti net 800 litrų krovinio.
 
„Spring“ bus gaminamas Kinijoje, tačiau bus parduodamas Europoje nuo 2021 metų. Ar šis automobilis tikrai taps pigiausiu, parodys laikas. Tačiau galite neabejoti, kad nemažai „Spring“ atsidurs automobilių nuomuotojų aikštelėse.
---------
Elektromobilių įkrovimo stotelių žemėlapis:
 
Daugiau apie Dacia Spring, 2021 - dabar technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 2500 skelbimų, virš 7500 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1800 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt