Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-09-06
Išskirtinės išvaizdos sportinis elektromobilis, nužengęs iš praeities

Išskirtinės išvaizdos sportinis elektromobilis, nužengęs iš praeities
Tikri automobilių entuziastai retai kada renkasi transporto priemones pagal praktiškumą. Emocija yra kur kas svarbesnė už kuro sąnaudas, o išvaizda nusveria bagažinės talpą. Šis „Infiniti“ koncepcinis automobilis yra sukurtas bandant sujungti markės praeitį su ateitimi. Tai – sportinis elektrinis elektromobilis, kuris atrodo tarsi būtų nužengęs tiesiai iš praeito amžiaus ketvirtojo dešimtmečio.
 
„Infiniti“ – tai prabangi „Nissan“ koncerno markė, įkurta palyginti neseniai – 1989 metais. Tačiau, nors kompanija neturi ilgos ir turtingos istorijos, inžinieriai visuomet įkvėpimo semiasi iš praeities. „Prototype 9“ – tai automobilis, kurį matote nuotraukose, pagamintas specialiai „Pebble Beach Concours d'Elegance“ konkursui. Šio automobilio kūrimas prasidėjo kaip inžinierių komandos pramoga po darbo, tačiau greitai peraugo į rimtą projektą.
 
„Prototype 9“ išvaizda yra tarsi moderni praeito amžiaus 4-5 dešimtmečio lenktyninių automobilių interpretaciją . Iš pradžių buvo sukurtas labai paprastas eskizas, kuriame jau matėsi senųjų laikų lenktyninių automobilių ir lėktuvų detalės. Dizaino autorius Alfonso Albaisa iš pradžių eskizą parodė tik keletui kolegų, tačiau visi jie norėjo prisidėti prie projekto ir automobilį pagaminti. Pradėjo ryškėti automobilio detalės, atsirado sumažintas, o vėliau ir pilno dydžio molinis modelis, kuris buvo ištobulintas rankomis.

 
„Prototype 9“ buvo pagamintas rankomis 
 
Žinia apie kuriamą keistą prototipą sklido „Infiniti“ kompanijoje, greitai prisidėti norėjo ir su metalu dirbantys žmonės. Kadangi kompanija palaikė projektą, prasidėjo „Prototype 9“ kūrimas. Prototipo kėbulas yra suformuotas iš plieno lakštų rankomis valdomomis staklėmis – jokia kompiuterizuota technika „Prototype 9“ gamyboje nebuvo panaudota. Po kėbulu slepiasi plieninis rėmas. Į automobilio dizainą buvo inkorporuotos kai kurios „Infiniti“ dizaino detalės – atpažįstamos grotelės, angos už priekinių ratų, per visą kėbulą einanti linija.
 
Nors „Prototype 9“ buvo sukurtas naudojantis tradiciniais metodais, jis varomas prototipiniu elektriniu varikliu iš „Nissan“ atsargų. Šis elektrinis variklis išvysto 120 kW (148 ag) ir 320 Nm. Varomi tik galiniai ratai. Galios pakanka 170 km/h greičiui pasiekti, tačiau trasai šis automobilis nėra labai tinkamas jau vien dėl padangų – jos yra per plonos ir posūkiuose nesuteikia gero sukibimo. „Prototype 9“ iki 100 km/h įsibėgėja per 5,5 sekundes. Svarbu nepamiršti, kad tai – entuziastų kūrinys, vienetinis prototipas, todėl dinaminės savybės reiškia nedaug. Juk „Prototype 9“ prasidėjo nuo eskizo, vadinasi, nuo dizaino idėjos, o ne nuo konstrukcinių sprendimų.

 
Kai kurios detalės primena „Infiniti“ automobilius 
 
Aišku, šis automobilis niekada netaps serijinės gamybos mašina ir niekada nebus parduodamas. Visgi, gera žinoti, kad ir didelėse automobilių korporacijose dirba aistringi automobilių mylėtojai, vis dar svajojantys apie neįtikėtinus, neprotingus dizaino sprendimus, kuriems mūsų praktiniame pasaulyje
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 5000 skelbimų, virš 7000 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1600 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© Autoasas.lt 2007-2021

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk CVkodas.lt