Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2020-05-14
Saugumo bandymuose joks automobilis nebuvo apvirtęs kaip Wrangler. Gamintojas pateikė paaiškinimą

Saugumo bandymuose joks automobilis nebuvo apvirtęs kaip Wrangler. Gamintojas pateikė paaiškinimą
 
Praeitą savaitę rašėme apie saugumo bandyme netikėtai apvirtusį „Jeep Wrangler“. JAV greitkelių eismo saugumo draudimo institutas (IIHS) atlieka daugybę bandymų, tačiau taip, kaip naujasis „Wrangler“, dar nebuvo apvirtęs joks bandomas automobilis. Dabar internete pasirodė ir gamintojo reakcija į tokį nesėkmingą saugumo bandymą.
 
Kartais nauji automobiliai yra vartomi specialiai. Tačiau „Jeep Wrangler“ atvejis buvo kitoks. Visureigis apvirto po tiesioginio susidūrimo su nejudančia kliūtimi, kuomet smūgio jėga teko labai mažai priekinės mašinos konstrukcijos daliai. Taip apsivertė du iš trijų bandytų „Wrangler“:
 
 
Tuo tarpu 2015-ųjų „Jeep Wrangler“ to paties bandymo metu neapsivertė. Negerai. Kita vertus, IIHS teigia, kad „Wrangler“ vis tiek yra labai saugus automobilis. Nors jis apsiversti tikrai neturėjo, visureigio oro pagalvės išlaikė vairuotoją vietoje. Ir kituose bandymuose naujasis „Wrangler“, gaminamas nuo 2017 metų, pasirodė puikiai. Tai yra saugus automobilis, nors vartytis jam tikrai nereikėtų.
 
„Jeep“ markės savininkė FCA portalui Jalopnik.com atsiuntė savo reakciją. Kompanija primena, kad pardavė jau 500 tūkstančių tokių visureigių. Kartu jie nuvažiavo milijonus kilometrų ir nei vienas nepatyrė tokios avarijos. FCA atstovai taip pat užsiminė, kad nėra tokių laboratorijose atliekamų bandymų, kurie realistiškai atspindėtų tikrus eismo įvykius. „Wrangler“ puikiai pasirodo tikrose avarijose ir šių visureigių pirkėjams tiesiog nėra ko bijoti. Juolab, kad vairuotojo vietą užėmęs manekenas nebuvo nei pažeistas, nei stipriai supurtytas šio bandymo metu. Nebuvo iškilusi grėsmė, jog jis tiesiog iškris iš automobilio.
 
Niekas neperka „Wrangler“ visureigių dėl jų saugumo. Mitas, jog didesni automobiliai yra saugesni, jau seniai yra miręs. Tačiau „Wrangler“ yra modernus, turi oro pagalves, tvirtą rėmą ir smūgius sugeriančią konstrukciją. Jo pirkėjams kur kas svarbiau tai, kad šis visureigis puikiai pasirodo bekelėje ir atrodo kaip tradicinis „Jeep“.
 
Tačiau IIHS teigia, kad gavo FCA pranešimą, jog ši problema bus sprendžiama. Įdomu, kaip tai bus daroma. Panašu, kad automobilis apvirto dėl to, kad išplėštas ratas buvo pastumtas po visureigio rėmu ir tarsi pleištas atplėšė automobilį nuo grindų. Gamintojas gali pabandyti sumažinti svorio centrą, pakeisti važiuoklės ar bamperio konstrukciją, bet tai - dideli pakeitimai. Todėl turbūt net neverta spėlioti, kaip FCA bandys pagerinti „Wrangler“ saugumą tokių labai specifinių avarijų metu.
Daugiau apie Jeep Wrangler, 2018 - dabar technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt