Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-03-25
Sensacingas precedentas - Pekino teismas sustabdė „Range Rover Evoque“ kopijos gamybą

Sensacingas precedentas - Pekino teismas sustabdė „Range Rover Evoque“ kopijos gamybą
„Landwind X7“ buvo siaubingai panašus į „Range Rover Evoque“. 
©Gamintojo nuotrauka

„Range Rover Evoque“ yra puikaus dizaino automobilis. Tai šiam kompaktiškam visureigiui pelnė didžiulį populiarumą ir kritikų pripažinimą. O kas nutinka su tokiais automobiliais? Teisingai - juos nukopijuoja kinai. Tik gal jau nebeilgai - Pekino teismas nurodė stabdyti „Evoque“ kopijos „Landwind X7“ gamybą ir sumokėti solidžią kompensaciją „Jaguar Land Rover“ bendrovei.
 
Reikia pripažinti, kad neskaitant įstabaus dizaino, „Range Rover Evoque“ nėra kuo nors labai išskirtinis automobilis. Tačiau dizainas yra tas koziris, kurio norėtų ne vienas automobilių gamintojas. „Jaguar Land Rover“ jautėsi tarsi ištraukę auksinę žuvelę, kai sukūrė tokio dizaino automobilį - sektoriuje, kuriame dominavo išskirtinai tik nuobodūs daugiausia vokiški kompaktiniai visureigiai, „Evoque“ buvo staigmena. 2014 metais „Range Rover Evoque“ buvo pristatytas ir Guangdžou automobilių parodoje, kur sulaukė netikėto konkurento - kiniško „Landwind X7“, kuris atrodė įtartinai panašiai į britų modelį.
 
Kinų gamintojai seniai naudojasi tokia taktika. Tiesa yra ta, kad dizainą nukopijuoti yra lengviausia. Kai dizainas ir įsivaizduojamas statusas gatvėje yra pagrindiniai automobilio ginklai, jį lengva nukopijuoti ir solidžiai užsidirbti. Tačiau „Landwind X7“ pristatymas toje pačioje automobilių parodoje buvo toks įžūlus, kad „Jaguar Land Rover“ negalėjo nuslėpti nusivylimo. O 2016 metais padavė  „Landwind X7“ kūrėją „Jiangling Motors Corporation“ į teismą dėl pažeistų intelektinės nuosavybės įstatymų.
 
„Range Rover Evoque“ dizainas išties savo laiku buvo neprilygstamas. 
©Land Rover MENA (CC BY 2.0) | commons.wikimedia.org

Tai - ne pirmas kartas, kai europiečių automobilių gamintojai bando teistis su kinais dėl nukopijuoto dizaino. Dažniausiai tai - tik pinigų išmetimas į balą, nes kinų teisėsauga pagūžčioja pečiais - „nieko panašaus nematome, tai – du skirtingi automobiliai“. Panašaus rezultato buvo tikimasi ir šįkart. Ypač dėl to, kad, nors „Landwind X7“ net pavadinimu priminė „Land Rover“ prekės ženklą, tai nebuvo įžūliausia kada nors matyta dizaino vagystė.
 
Tačiau Pekino teismas nustebino. Jis pripažino, kad „Jiangling Motors Corporation“ nukopijavo net penkis „Range Rover Evoque“ dizaino elementus. Taigi, „Landwind X7“ buvo sustabdyta, o kompanija turės sumokėti kompensaciją „Jaguar Land Rover“. Ir tai - kinų teismo sprendimas. „Jaguar Land Rover“ atstovai teigė, jog tikisi, kad tai bus precedentas, įbauginsiantis kitas kinų bendroves.
 
O gal jau įbaugino? Ką tik pasibaigusioje Ženevos automobilių parodoje žurnalistai stebėjosi kiniškų automobilių dizainu. Ne vienas pastebėjo, kad jie ieško savito stiliaus ir aklai nebekopijuoja europietiškų automobilių. Tačiau tai reikėtų vertinti Europos kontekste - juk šiuos automobilius kinai bando siūlyti Vakarų rinkai. Namuose Kinijoje jie ir toliau norėtų parduoti kopijas.
 
„Landwind X7“ kainavo apie 18 tūkstančių dolerių - 2-3 kartus pigiau nei „Range Rover Evoque“. Tiesa, nemanykite, kad teismas atsisuko prieš nesąžiningus kinų verslininkus visiškai nepagalvojęs apie pačią Kiniją. „Range Rover Evoque“ gaminamas vietoje. Todėl, galima sakyti, viena kinų pilna gamykla buvo apginta nuo kitos.
 
Ar tai pakeis kinų automobilių gamintojų metodus? O gal tai - tik vienkartinis sprendimas ir „Jaguar Land Rover“ tiesiog pasisekė? Matyt, teks palaukti, kas sužinotume.
Daugiau apie Land Rover Evoque, 2011 - 2018 technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt