Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-05-25
„Zetkės“: greitos, patogios, išskirtinės

„Zetkės“: greitos, patogios, išskirtinės
Automobilių entuziastai neretai naudoja žodį „zetkė“, norėdami apibūdinti tam tikrą automobilį. Vien išgirdus šį pavadinimą, pasakyti konkretų modelį vargu ar išeitų, tačiau numanyti, apie ką kalbama, nesunku. Tai greičiausiai bus kupė arba kabrioletas, smagiai valdomas ir turintis galingą variklį.

Kokie variantai? Pirmas, kurį dažniau išgirsite iš klasikinių automobilių entuziasto – prieš keturis dešimtmečius gaminti „Datsun“ modeliai 240Z, 260Z bei 280Z. Pastaraisiais metais jų vertė kilo kaip ant mielių – šešis cilindrus turintys kupė modeliai traukia daugelio automobilių entuziastų akis. Juos neretai renkasi į didelius kolekcininkus netaikantys, tačiau vieną-kitą klasikinį automobilį turėti norintys žmonės. Geros būklės „Datsun 280Z“ be 20 tūkst. Eur rasti greičiausiai nepavyks, o dar prieš kelerius metus buvo pilna skelbimų už trečdaliu mažesnę sumą.

„Zetke“ neretai vadinami ir prieš trisdešimt metų gaminti „Nissan“ modeliai, kurie iš esmės pakeitė jau anksčiau minėtus „Datsun“. Tai 300ZX – galingi, greiti ir išskirtiniai. Vieną tokių rasti šiomis dienomis – velniškai sunku. O apie geros būklės egzempliorius jau gali būti kuriamos legendos.

Po 300ZX europiečiams „Nissan“ pasiūlė visiškai kitokį modelį su Z vardu – 350Z. 2002-2009 m. gamintą automobilį pakeitė 370Z – modernus modelis, turintis daugybę komforto elementų ir net sportiškesnę „Nismo“ versiją. Tiek 350Z, tiek 370Z iš rinkos išsiskyrė atmosferiniais varikliais – „Nissan“ pasirinko naudoti V6 jėgaines ir taip išsaugojo itin sparčią variklio reakciją į akceleratorius paspaudimą bei puikų garsą.

370Z savo įpėdinio dar nesulaukė, tačiau „Nissan“ ilgai tylėti neturėtų – juk modelis gaminamas nuo 2009 m. Pats laikas būtų atsinaujinti.

Visi šie „Nissan“ bei „Datsun“ (kurie iš principo yra „Nissan“) automobiliai turi vieną bendrą bruožą – šešių cilindrų priekyje sumontuotus variklius bei galinius varančius ratus. Varikliai visais laikais buvo ženkliai galingesni nei rinkos vidurkis – pavyzdžiui, Europai skirtas 370Z pasiekia 350 AG. Net ir senieji „Datsun 280Z“ pasiekdavo 150 AG – kur kas daugiau nei tuometiniai kasdieniniai automobiliai.

Kita automobilio markė, kurios atstovus žmonės dažnai vadina „zetkėmis“ – BMW. Z3, Z4 – sportiški kupė bei kabrioletai, kuriuos su malonumu vairuoja kiekvienas automobilių entuziastas. Z3 modeliai yra bene labiausiai prieinami iš visų „zetkių“ – tūkstantmečių sandūroje gamintų modelių galima rasti už 3-4 tūkst. Eur. Jie nepriėjo prie tos ribos, nuo kurios modelių kaina pradeda augti, bet prie jos artėja labai sparčiai.

Kainos vis dar krenta ir prabangesnio bei galingesnio BMW kupė – Z4. Tikėtina, kad taip bus neilgai – išskirtiniai ir gerai išlaikyti modeliai niekada nepasiekia tūkstančio eurų kainos, o ši pradeda augti nuo gamybos pradžios praėjus 20-25 metams.

Lietuvoje šiuo metu parduodamas abiejų markių „z‘etkes“ galima suskaičiuoti dviejų rankų pirštais. Autogidas.lt portale parduodamus „Z“ modelius rasite paspaudę čia.
O galbūt žinote ir daugiau „zetkių“? 
 
Daugiau apie Nissan 370Z, 2008 - 2020
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt