Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-02-10
100 tūkst. lietuvių nebeturi galiojančių vairuotojo pažymėjimų

100 tūkst. lietuvių nebeturi galiojančių vairuotojo pažymėjimų
2017-ųjų vasario 4 buvo diena, kurią beveik šimtas tūkstančių lietuvių neteko galiojančio vairuotojo pažymėjimo. Valstybės įmonė „Regitra“ įspėjimus, kad 2017-ųjų vasario 3 yra paskutinė galiojimo diena popieriniams laminuotiems vairuotojo pažymėjimams, dalijo gerus dvejus metus. Tačiau to nepakako.

Vairuotojų pažymėjimai buvo keičiami aktyviai: vien 2017-ųjų sausio mėnesį laminuotų pažymėjimų į šiuolaikines korteles buvo pakeista 19 tūkst., o bendras aktyvumas, skaičiuojant nuo pat keitimo pradžios, siekia 80 proc. Tačiau 1992-2000 metais išduotų pažymėjimų nepasikeitė net 96 tūkst. žmonių. 

Dėl to negalima kaltinti informacijos trūkumo: „Regitra“ įvairiais kanalais platino šią žinią, kuri žmones pasiekė: 2015-ųjų vidurkis buvo 2,5 tūkst. pakeistų senųjų pažymėjimų per mėnesį, o 2016-aisiais – jau 9 tūkst.

Tačiau kas nutiks pažymėjimų nepakeitusiems? Teisės vairuoti jie neprarado – laminuotus pažymėjimus turintiems žmonėms grės 10-12 eurų bauda arba administracinis įspėjimas už tai, kad šie greičiausiai neturės galiojančios medicininės pažymos. „Regitra“ pažymėjimų keitimo nenutrauks ir toliau aptarnaus kiekvieną, atėjusį su popieriuoje atspausdinta teise vairuoti.

Senuosius pažymėjimus keisti prireikė dėl noro kiekvienoje Europos Sąjungos valstybėje žmonėms turėti vienodus vairuotojo pažymėjimus. Be to, dabartiniai pažymėjimai galioja 10 metų, o senieji, laminuoti, galiojimo pabaigos neturėjo, tad vairuotojai neturėdavo reikalo praeiti medicininę patikrą. Trečia ir bene svarbiausia priežastis – saugumas. Laminuotus vairuotojo pažymėjimus itin lengva padirbti, tuo tarpu naujųjų kortelių su vandens ženklais namie neatsispausdinsi.

Tačiau skaičius – beveik 100 tūkst. Nejaugi tokia didelė masė žmonių nesirūpina savo dokumentais? Atsakymas gerokai paprastesnis – kaip teigia „Regitros“ atstovai, tokiam kiekiui žmonių teisė vairuoti nebėra aktuali. Dalis jų yra emigrantai, kurie turėtus laminuotus pažymėjimus jau pasikeitė į korteles užsienio valstybėse. Kita dalis – žmonės, kurie jau nebeplanuoja vairuoti – pavyzdžiui, pensininkai. Dalis yra tokių, kurie „neranda laiko“, nors užsiregistruoti daugelyje „Regitros“ skyrių galima ir internetu bei negaišti eilėse.

„Regitra“ praėjusią vasarą atliko apklausą, kurioje 85 proc. respondentų žinojo apie pareigą pakeisti senuosius vairuotojo pažymėjimus (vertinamas procentas tik iš tų, kurie turėjo laminuotus pažymėjimus). Paklausti, kodėl neskuba jų keisti, jie įvardino įvairias priežastis: laiko trūkumas buvo populiariausias (60 proc.), o kitus balsus pasidalijo prasmės nebuvimas (12 proc.), sveikatos patikrinimo bijojimas (7 proc.), nulinė galimybė vairuoti vėliau (6 proc.), kaina (4 proc.), eilės – 1 proc.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt