Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2021-01-02
2021 Dakaras. Beldžiant į Dangaus vartus. Ar Lietuviams lemta patekti į Dakaro TOP10?

2021 Dakaras. Beldžiant į Dangaus vartus. Ar Lietuviams lemta patekti į Dakaro TOP10?
 
Kaip sako liaudis, būkim biedni bet teisingi, o paskutiniai keletas Dakarų sukosi tik apie dvi markes ir jų dvikovą. Kalbu apie „Mini-Toyota“ titanų kovą. Ginkluoti geriausiais pilotais, geriausia technika, dideliu finansiniu užnugariu jie nepaliko šansų smulkesniems žaidėjams kovoje dėl podiumo pozicijų. 

Kaip tą rikiuotę įtakos ambicingi „Bahrain Raid Xtreme“ komandos pareiškimai, pamatysime jau po dviejų savaičių, tačiau didelės sumos pinigų aš „ant jų nestatyčiau“. Taip, „Prodrive“ komanda puikiai demonstruoja savo raumenis WRC, pasamdė dvi aukščiausio lygio žvaigždes ir profesionalus - Sebastieną Loebą ir Nani Romą – bet ar jų debiutas bus sėkmingas, ar sugebės jie prilygti didesnę patirtį turintiems Dakaro senbuviams? 


Atkreipti dėmesį reikia ir į tai, kad pernai pirmajame dešimtuke „malėsi“ ir Mathieu Serradori  (8 vieta 2020 Dakare), jis seka Jeano-Louiso Schlesserio pėdomis ir yra puikus pavyzdys, kad privatus automobilių gamintojas-konstruktorius gali konkuruoti su gamyklinėmis komandomis. Jo ambicijos ir „CR6“ bagio galimybės tiesiog sužavėjo Saudo Arabijos atstovą Yasirą Seaidaną, kuris pernai sausį finišavo M. Serradori devintoje vietoje su MINI. Šiemet Y. Seaidanas meta MINI per bortą ir stoja į kovą su „C6” bagiu. 

Netikėtumų gali pateikti ir „MD Rallye Sport“ su savo bagiais. Aukštų rezultatų tikimasi iš naujai „įdarbinto“ Christiano Lavieille. Tuo tarpu „Peugeot“ liūtai, jau įrodę sugebėjimus Dakaro ralyje, tikisi atgauti savo „mojo“ perėję į Khalido Al Qassimi (2018 m. 6 vieta) ir jo „Abu Dhabi Racing Team“ globą. Vienu iš liūtų startuos Cyrilas Despresas ir Maikas Hornas. Jie dirba prie „Gen-Z“ projekto ir 2023 m. ketina Dakare startuoti vandeniliu varomu automobiliu. 


Lietuvos ir Kinijos klanai taip pat augina savo įtaką Dakaro viešpatijoje bei beldžiasi į Dangaus vartus (Top-10). Ne vieną kartą lietuvaičiai privertė Dakaro Dievus dairytis per petį. Pagrindiniu vėliavnešiu lietuvaičių gretose yra Benediktas Vanagas (11-as 2019 m.), o greta jo žengia Vaidotas Žala (12-as 2019 m., ir pirmo etapo nugalėtojas 2020 m.). Kinas Wei Hanas (10-as 2020 m.) pasiryžęs ginti top dešimtuko prieigas nuo lietuvaičių atakų. Kaip atrodys galutinė rezultatų rikiuotė, išvysime jau sausio 15 dienos popietę. Ar Jūs pasiruošę?
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt