Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-03-09
„ALPINE“ sugrįžo

„ALPINE“ sugrįžo
Praėjus vieneriems metams po koncepcinio „Alpine Vision“ automobilio pristatymo, šių metų Ženevos automobilių parodoje „Alpine“ parodė savo serijinį modelį – naująjį A110.

Suderindama laikui nepavaldžius „Alpine“ principus – nedidelį svorį, gyvybingumą ir dinamiką, ši nedidelė dvivietė sportiška kupė lieka ištikima savo pirmtakų dvasiai, visų pirma – A110 „Berlinette“. Naujasis automobilis bus gaminamas Prancūzijoje, Djepe, esančioje „Alpine“ gamykloje. Žemyninėje Europos dalyje prekyba šiuo modeliu bus pradėta 2017 metų pabaigoje. Į Jungtinės Karalystės ir Japonijos rinkas bus įžengta 2018 metais.

„Alpine“ sugrįžo atsikovoti savo poziciją sportiškų automobilių segmente, prižadėdama vieną dalyką – vairavimo malonumą.
 
Nedidelis ir lengvas sportiškas automobilis
 
Aliumininė A110 platforma ir kėbulas yra suklijuoti, sukniedyti ir suvirinti, užtikrinant išskirtinai lengvą ir kartu lengvą konstrukciją. 

Vos 1 080 kg (be papildomos įrangos) sveriantis A110 yra ypač lengvas automobilis. Jo nedideli gabaritai (ilgis 4 178 mm, plotis 1 798 mm, aukštis 1 252 mm), optimalus svorio paskirstymas (44 proc. priekyje ir 56 proc. gale) ir žemas svorio centras užtikrina ypatingą manevringumą – ypač važiuojant Alpių keliais, praėjusio amžiaus 7-ajame ir 8-ajame dešimtmečiais suformavusiais „Alpine“ legendą.


Degalų baką sumontavus už priekinio tilto, o variklį – prieš galinį tiltą, „Alpine“ svoris yra koncentruotas automobilio centre, vairuotojui suteikiant galimybę jaustis tarsi susiliejusiam su automobiliu.
 
Tobulas galios ir svorio santykis
 
A110 varomas „Renault-Nissan“ aljanso sukurto naujo, 1,8 litro darbo tūrio, 4 cilindrų turbokompresorinio variklio. „Alpine“ inžinieriai, bendradarbiaudami su „Renault Sport“, šį variklį pritaikė „Alpine“ automobiliui, sukurdami specifinę oro tiekimo sistemą, turbokompresorių, išmetimo sistemą ir suderindami variklį. Didžiausia variklio galia siekia 185 kW/252 AG, o didžiausias sukimo momentas – 320 Nm. Tai suderinus su vos 1 080 kg svoriu, pasiektas puikus A110 galios ir svorio santykis, siekiantis 4,3 kg/AG (233 AG/t) ir leidžiantis automobiliui nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėti vos per 4,5 sekundės.

Variklio galia perduodama per 7 laipsnių „Getrag“ DCT pavarų dėžę su „šlapia“ sankaba ir specialiai „Alpine“ suderintais perdavimo skaičiais, kurie esant įvairioms aplinkybėms užtikrina optimalų veikimą.


Intensyviai naudojant skysčių dinamikos simuliavimą sukurta lengva, vieno kanalo sportiška A110 išmetimo sistema padidina variklio pajėgumą ir garso kokybę.

A110 suteikia galimybę rinktis iš trijų važiavimo režimų („Normal“, „Sport“, „Track“), pagal kelio sąlygas ir vairuotojo nuotaiką keičiančių variklio bei transmisijos nustatymus, vairo mechanizmo ir ESC sistemos veikimą, taip pat variklio garsą. 
 
LENKTYNIŲ ĮKVĖPTA AERODINAMIKA
„Alpine A110“ kėbulo formos buvo nuodugniai bandomos aerodinaminiame tunelyje. Optimizuodami A110 aerodinamines savybes, ieškodami dailių linijų ir puikių savybių derinio, „Alpine“ inžinieriai idėjų sėmėsi iš lenktyninių automobilių ir superautomobilių pasaulio. Visiškai lygus dugnas ir po užpakaliniu buferiu esantis funkcionalus difuzorius A110 suteikia nedidelį oro pasipriešinimą ir stiprią prispaudimo jėgą. 
Tai leidžia A110 pasiekti elektros sistemų apribotą maksimalų 250 km/h didžiausią greitį, išsaugant glotnų „Alpine“ siluetą be galinio sparno.

Priekiniame buferyje esančios oro įsiurbimo angos aplink priekinius ratus sukuria oro užuolaidas, kurios pagerina oro srautą ir sumažina pasipriešinimą.

A110 aerodinaminio pasipriešinimo koeficiento Cx vertė yra viena mažiausių sportiškų automobilių segmente ir siekia vos 0,32.
 
PAVELDĄ IŠSAUGANTIS MODERNUS DIZAINAS

Itin modernus A110 yra akimirksniu atpažįstamas kaip „Alpine“. Jis modernų dizainą, medžiagas ir technologijas suderina su originalią A110 „Berlinette“ ženklinusiu dydžiu, forma ir profiliu.

Priekyje „Alpine“ prigimtį aiškiai išreiškia keturi atskiri „full LED“ tipo dienos žibintai ir centrinis kapoto „stuburas“.


Profilis iš šono perteikia dizaino efektyvumą: kėbulas tvirtai apgula techninius mazgus, sumažindamas gabaritus ir akivaizdžiai padidindamas automobilio galimybes. 

Automobilio galui itin modernią išvaizdą suteikia X formos LED tipo užpakaliniai žibintai su dinaminiais posūkių indikatoriais, o štai nuožulnus, išlenktas užpakalinis stiklas primena praeities „Alpine“ modelius.

A110 viduje minimalistinis, lengvas dizainas dera su viliojančia, komfortabilia vairuotojo vieta. Aukščiausios kokybės medžiagos – lygi, natūrali oda, struktūrinis aliuminis, anglies pluoštas vairuotojui ir keleiviui suteikia aukštos klasės potyrius. 
 
KIEKVIENĄ DIENĄ – GALIA IR KOMFORTAS

Lengvas A110 su priekyje ir gale panaudotomis dvigubų svirčių pakabomis suteikia retą puikių valdymo savybių ir dinamikos derinį su aukštu važiuoklės komfortu ir kasdienio naudojimo patogumu. 

Patekimas į automobilio saloną ir išlipimas iš jo yra lengvas, net kalbant apie kasdienį naudojimą. Vairuotojo ir keleivio vietose yra pakankamai erdvės (beveik) bet kokio sudėjimo žmonėms. Trumpiau tariant, A110 puikiai tinka tiek naudoti kasdien, tiek važinėti trasa.  
 
KOMPONENTAI – IŠ GERIAUSIŲ TIEKĖJŲ 

Kurdami A110, „Alpine“ inžinieriai ir dizaineriai išsirinko geriausius komponentų tiekėjus, galinčius užtikrinti geriausias savybes, tinkamumą ir kokybę. Keletas tokių pavyzdžių yra 

„Brembo“ sukurtos A110 skirtos aliumininės stabdžių apkabos. Galinėje stabdžių sistemoje specialiai „Alpine“ buvo sukurtas integruotas stovėjimo stabdžių mechanizmas, pirmą kartą leidęs 2,5 kg sumažinti komponento svorį. 

„Otto Fuchs“ pagaminti 18 colių kalti lengvo svorio A110 ratai, kurie leidžia sutaupyti svorio ir suteikia dailią, atvirą išvaizdą.

„Sabelt“ gamybos vientisos, apgaubiančios sėdynės, sveriančios vos po 13,1 kg ir suteikiančios visišką komfortą. 
 
SUKURTAS PRANCŪZIJOJE, PAGAMINTAS PRANCŪZIJOJE

A110 buvo sukurtas ir suprojektuotas Prancūzijoje, Gujankūre esančiame „Groupe Renault“ „Technocentre“, ir Les Ulise esančiame „Renault Sport“ inžineriniame centre. 

Visi A110 bus gaminami Djepe esančioje „Alpine“ gamykloje – markės istoriniuose ir dvasiniuose namuose.


Djepe gamyklą 1969 metais pastatė Jeanas Redele – nuo to laiko joje buvo gaminamos visos „Alpine“ modelių kartos. „Alpine“ gamybą sustabdžius praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje, Djepe gamykloje buvo gaminami „Renault Sport“ modeliai ir kiti nišiniai „Renault Group“ automobiliai, tokie kaip „Clio V6“, „Espace“ ir dabar – „Clio RS“. Be to, Djepe gamykloje surenkama dauguma „Renault“ klientų sportinių automobilių, įskaitant „Formula Renault 2.0“ bolidus.

Patyrusių Djepe specialistų komanda turi sukaupusi didelį žinių bagažą, būtiną gaminant tobulą sportinį automobilį. Gamykloje užbaigiama daugiamilijoninės investicijos programa, įskaitant A110 aliumininei platformai ir kėbului skirtą, aukštu lygiu automatizuotą kėbulų gamybos cechą.
 
SVARBIAUSIOS „ALPINE“ DATOS

1955 m. Sukurta „Société des Automobiles Alpine“. Pradėta A106 gamyba
1962 m. „Alpine A110“
1971 m. 1-oji pergalė Monte Karlo ralyje 
1973 m. „Alpine“ laimi Tarptautinį gamintojų čempionatą. Ją įsigyja „Groupe Renault“ 
1976 m. „Alpine A310 V6“
1978 m. „Alpine“ laimi Le Mane
1985 m. „Alpine GTA“ 
1991 m. „Alpine A610“
1995 m. Nutraukiama „Alpine“ gamyba 
2012 m. Paskelbta apie „Alpine“ automobilio projektą 
2015 m. „Alpine Célébration“ pristatymas Le Mane
2016 m. Paskelbta apie „Alpine“ gamybos atnaujinimą ir pristatyta „Alpine Vision“
 
Susiję straipsniai
Debiutuoja pirmasis BMW sportinis M serijos universalas – „BMW M3“ Debiutuoja pirmasis BMW sportinis M serijos universalas – „BMW M3“ 
A. Bocelli su JBL ir „Fiat“ sukūrė specialią „Fiat 500e” versiją A. Bocelli su JBL ir „Fiat“ sukūrė specialią „Fiat 500e” versiją 
Kuo turi pasižymėti modernus šeimyninis automobilis? Kuo turi pasižymėti modernus šeimyninis automobilis? 
Lietuvą pasiekė pirmieji naujieji „Audi A8“ su novatoriškomis technologijomis Lietuvą pasiekė pirmieji naujieji „Audi A8“ su novatoriškomis techno 
Porsche pristato pirmąjį elektromobilio „Taycan GTS“ specialųjį leidimą „Hockenheimring Edition“ Porsche pristato pirmąjį elektromobilio „Taycan GTS“ specialųjį leid 
Greičiausias „BWM M“ serijinis modelis – tokių išleis tik tūkstantį Greičiausias „BWM M“ serijinis modelis – tokių išleis tik tūkstantį  
Vokietijos lėkė 400 km/h greičiu ir viską filmavo: prokuratūros išvada Lietuvoje sukeltų šoką Vokietijos lėkė 400 km/h greičiu ir viską filmavo: prokuratūros išva 
Atnaujinti „BMW 3“ modeliai – turės net 7-ias iš tinklo įkraunamo hibrido versijas Atnaujinti „BMW 3“ modeliai – turės net 7-ias iš tinklo įkraunamo hi 
„Lexus UX 250h“ atnaujinimai: naujos technologijos, patobulintas valdymas ir didesnis pasirinkimas „Lexus UX 250h“ atnaujinimai: naujos technologijos, patobulintas val 
Debiutuoja specialios „Alfa Romeo Giulia“ ir „Stelvio“ versijos – „Estrema“ Debiutuoja specialios „Alfa Romeo Giulia“ ir „Stelvio“ versijos – „E 
Sportišku kabrioletu kasdien Lietuvos keliais: paaiškino, kodėl tai įmanoma net šaltu oru Sportišku kabrioletu kasdien Lietuvos keliais: paaiškino, kodėl tai  
„General Motors“ Ukrainai perdavė 50 naujų visureigių „General Motors“ Ukrainai perdavė 50 naujų visureigių 
„Audi e-tron GT“ - vienas iš 2022 m. Pasaulio metų automobilio apdovanojimų laimėtojų „Audi e-tron GT“ - vienas iš 2022 m. Pasaulio metų automobilio apdov 
Modernūs elektromobiliai tampa daugiafunkciais prietaisais – laimi jų naudotojai Modernūs elektromobiliai tampa daugiafunkciais prietaisais – laimi j 
BMW atnaujino prabangųjį visureigį X7 – daugiau komforto, prabangos ir progresyvumo BMW atnaujino prabangųjį visureigį X7 – daugiau komforto, prabangos  
„Kia EV6“ pateko tarp trijų geriausiųjų „World Car of the Year 2022“ apdovanojimuose „Kia EV6“ pateko tarp trijų geriausiųjų „World Car of the Year 2022“ 
Naujasis elektrinis „Fiat 500e“ tapo metų automobilių „GQ“ leidinio rinkimuose Naujasis elektrinis „Fiat 500e“ tapo metų automobilių „GQ“ leidinio  
Vokietija įvertino „Kia EV6“: paskelbė 2022-ųjų „Premium“ automobiliu Vokietija įvertino „Kia EV6“: paskelbė 2022-ųjų „Premium“ automobili 
„Peugeot 308“ pelnė prestižinį „Red Dot“ apdovanojimą už dizainą „Peugeot 308“ pelnė prestižinį „Red Dot“ apdovanojimą už dizainą 
Oficialiai pristatyta vienuoliktoji „Honda Civic“ karta Oficialiai pristatyta vienuoliktoji „Honda Civic“ karta 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 2500 skelbimų, virš 7500 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1800 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt