Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-03-09
„ALPINE“ sugrįžo

„ALPINE“ sugrįžo
Praėjus vieneriems metams po koncepcinio „Alpine Vision“ automobilio pristatymo, šių metų Ženevos automobilių parodoje „Alpine“ parodė savo serijinį modelį – naująjį A110.

Suderindama laikui nepavaldžius „Alpine“ principus – nedidelį svorį, gyvybingumą ir dinamiką, ši nedidelė dvivietė sportiška kupė lieka ištikima savo pirmtakų dvasiai, visų pirma – A110 „Berlinette“. Naujasis automobilis bus gaminamas Prancūzijoje, Djepe, esančioje „Alpine“ gamykloje. Žemyninėje Europos dalyje prekyba šiuo modeliu bus pradėta 2017 metų pabaigoje. Į Jungtinės Karalystės ir Japonijos rinkas bus įžengta 2018 metais.

„Alpine“ sugrįžo atsikovoti savo poziciją sportiškų automobilių segmente, prižadėdama vieną dalyką – vairavimo malonumą.
 
Nedidelis ir lengvas sportiškas automobilis
 
Aliumininė A110 platforma ir kėbulas yra suklijuoti, sukniedyti ir suvirinti, užtikrinant išskirtinai lengvą ir kartu lengvą konstrukciją. 

Vos 1 080 kg (be papildomos įrangos) sveriantis A110 yra ypač lengvas automobilis. Jo nedideli gabaritai (ilgis 4 178 mm, plotis 1 798 mm, aukštis 1 252 mm), optimalus svorio paskirstymas (44 proc. priekyje ir 56 proc. gale) ir žemas svorio centras užtikrina ypatingą manevringumą – ypač važiuojant Alpių keliais, praėjusio amžiaus 7-ajame ir 8-ajame dešimtmečiais suformavusiais „Alpine“ legendą.


Degalų baką sumontavus už priekinio tilto, o variklį – prieš galinį tiltą, „Alpine“ svoris yra koncentruotas automobilio centre, vairuotojui suteikiant galimybę jaustis tarsi susiliejusiam su automobiliu.
 
Tobulas galios ir svorio santykis
 
A110 varomas „Renault-Nissan“ aljanso sukurto naujo, 1,8 litro darbo tūrio, 4 cilindrų turbokompresorinio variklio. „Alpine“ inžinieriai, bendradarbiaudami su „Renault Sport“, šį variklį pritaikė „Alpine“ automobiliui, sukurdami specifinę oro tiekimo sistemą, turbokompresorių, išmetimo sistemą ir suderindami variklį. Didžiausia variklio galia siekia 185 kW/252 AG, o didžiausias sukimo momentas – 320 Nm. Tai suderinus su vos 1 080 kg svoriu, pasiektas puikus A110 galios ir svorio santykis, siekiantis 4,3 kg/AG (233 AG/t) ir leidžiantis automobiliui nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėti vos per 4,5 sekundės.

Variklio galia perduodama per 7 laipsnių „Getrag“ DCT pavarų dėžę su „šlapia“ sankaba ir specialiai „Alpine“ suderintais perdavimo skaičiais, kurie esant įvairioms aplinkybėms užtikrina optimalų veikimą.


Intensyviai naudojant skysčių dinamikos simuliavimą sukurta lengva, vieno kanalo sportiška A110 išmetimo sistema padidina variklio pajėgumą ir garso kokybę.

A110 suteikia galimybę rinktis iš trijų važiavimo režimų („Normal“, „Sport“, „Track“), pagal kelio sąlygas ir vairuotojo nuotaiką keičiančių variklio bei transmisijos nustatymus, vairo mechanizmo ir ESC sistemos veikimą, taip pat variklio garsą. 
 
LENKTYNIŲ ĮKVĖPTA AERODINAMIKA
„Alpine A110“ kėbulo formos buvo nuodugniai bandomos aerodinaminiame tunelyje. Optimizuodami A110 aerodinamines savybes, ieškodami dailių linijų ir puikių savybių derinio, „Alpine“ inžinieriai idėjų sėmėsi iš lenktyninių automobilių ir superautomobilių pasaulio. Visiškai lygus dugnas ir po užpakaliniu buferiu esantis funkcionalus difuzorius A110 suteikia nedidelį oro pasipriešinimą ir stiprią prispaudimo jėgą. 
Tai leidžia A110 pasiekti elektros sistemų apribotą maksimalų 250 km/h didžiausią greitį, išsaugant glotnų „Alpine“ siluetą be galinio sparno.

Priekiniame buferyje esančios oro įsiurbimo angos aplink priekinius ratus sukuria oro užuolaidas, kurios pagerina oro srautą ir sumažina pasipriešinimą.

A110 aerodinaminio pasipriešinimo koeficiento Cx vertė yra viena mažiausių sportiškų automobilių segmente ir siekia vos 0,32.
 
PAVELDĄ IŠSAUGANTIS MODERNUS DIZAINAS

Itin modernus A110 yra akimirksniu atpažįstamas kaip „Alpine“. Jis modernų dizainą, medžiagas ir technologijas suderina su originalią A110 „Berlinette“ ženklinusiu dydžiu, forma ir profiliu.

Priekyje „Alpine“ prigimtį aiškiai išreiškia keturi atskiri „full LED“ tipo dienos žibintai ir centrinis kapoto „stuburas“.


Profilis iš šono perteikia dizaino efektyvumą: kėbulas tvirtai apgula techninius mazgus, sumažindamas gabaritus ir akivaizdžiai padidindamas automobilio galimybes. 

Automobilio galui itin modernią išvaizdą suteikia X formos LED tipo užpakaliniai žibintai su dinaminiais posūkių indikatoriais, o štai nuožulnus, išlenktas užpakalinis stiklas primena praeities „Alpine“ modelius.

A110 viduje minimalistinis, lengvas dizainas dera su viliojančia, komfortabilia vairuotojo vieta. Aukščiausios kokybės medžiagos – lygi, natūrali oda, struktūrinis aliuminis, anglies pluoštas vairuotojui ir keleiviui suteikia aukštos klasės potyrius. 
 
KIEKVIENĄ DIENĄ – GALIA IR KOMFORTAS

Lengvas A110 su priekyje ir gale panaudotomis dvigubų svirčių pakabomis suteikia retą puikių valdymo savybių ir dinamikos derinį su aukštu važiuoklės komfortu ir kasdienio naudojimo patogumu. 

Patekimas į automobilio saloną ir išlipimas iš jo yra lengvas, net kalbant apie kasdienį naudojimą. Vairuotojo ir keleivio vietose yra pakankamai erdvės (beveik) bet kokio sudėjimo žmonėms. Trumpiau tariant, A110 puikiai tinka tiek naudoti kasdien, tiek važinėti trasa.  
 
KOMPONENTAI – IŠ GERIAUSIŲ TIEKĖJŲ 

Kurdami A110, „Alpine“ inžinieriai ir dizaineriai išsirinko geriausius komponentų tiekėjus, galinčius užtikrinti geriausias savybes, tinkamumą ir kokybę. Keletas tokių pavyzdžių yra 

„Brembo“ sukurtos A110 skirtos aliumininės stabdžių apkabos. Galinėje stabdžių sistemoje specialiai „Alpine“ buvo sukurtas integruotas stovėjimo stabdžių mechanizmas, pirmą kartą leidęs 2,5 kg sumažinti komponento svorį. 

„Otto Fuchs“ pagaminti 18 colių kalti lengvo svorio A110 ratai, kurie leidžia sutaupyti svorio ir suteikia dailią, atvirą išvaizdą.

„Sabelt“ gamybos vientisos, apgaubiančios sėdynės, sveriančios vos po 13,1 kg ir suteikiančios visišką komfortą. 
 
SUKURTAS PRANCŪZIJOJE, PAGAMINTAS PRANCŪZIJOJE

A110 buvo sukurtas ir suprojektuotas Prancūzijoje, Gujankūre esančiame „Groupe Renault“ „Technocentre“, ir Les Ulise esančiame „Renault Sport“ inžineriniame centre. 

Visi A110 bus gaminami Djepe esančioje „Alpine“ gamykloje – markės istoriniuose ir dvasiniuose namuose.


Djepe gamyklą 1969 metais pastatė Jeanas Redele – nuo to laiko joje buvo gaminamos visos „Alpine“ modelių kartos. „Alpine“ gamybą sustabdžius praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje, Djepe gamykloje buvo gaminami „Renault Sport“ modeliai ir kiti nišiniai „Renault Group“ automobiliai, tokie kaip „Clio V6“, „Espace“ ir dabar – „Clio RS“. Be to, Djepe gamykloje surenkama dauguma „Renault“ klientų sportinių automobilių, įskaitant „Formula Renault 2.0“ bolidus.

Patyrusių Djepe specialistų komanda turi sukaupusi didelį žinių bagažą, būtiną gaminant tobulą sportinį automobilį. Gamykloje užbaigiama daugiamilijoninės investicijos programa, įskaitant A110 aliumininei platformai ir kėbului skirtą, aukštu lygiu automatizuotą kėbulų gamybos cechą.
 
SVARBIAUSIOS „ALPINE“ DATOS

1955 m. Sukurta „Société des Automobiles Alpine“. Pradėta A106 gamyba
1962 m. „Alpine A110“
1971 m. 1-oji pergalė Monte Karlo ralyje 
1973 m. „Alpine“ laimi Tarptautinį gamintojų čempionatą. Ją įsigyja „Groupe Renault“ 
1976 m. „Alpine A310 V6“
1978 m. „Alpine“ laimi Le Mane
1985 m. „Alpine GTA“ 
1991 m. „Alpine A610“
1995 m. Nutraukiama „Alpine“ gamyba 
2012 m. Paskelbta apie „Alpine“ automobilio projektą 
2015 m. „Alpine Célébration“ pristatymas Le Mane
2016 m. Paskelbta apie „Alpine“ gamybos atnaujinimą ir pristatyta „Alpine Vision“
 
Susiję straipsniai
Atsisveikinimas su legenda: parduodami paskutiniai  „Honda Civic Type R“ automobiliai Atsisveikinimas su legenda: parduodami paskutiniai „Honda Civic Typ 
Volvo pristatė (ne)naują Volvo C40 Recharge - kodėl automobilių gamintojai renkasi tokią formą? Volvo pristatė (ne)naują Volvo C40 Recharge - kodėl automobilių gami 
Naujasis „Toyota Yaris“ tapo Europos metų automobiliu 2021 Naujasis „Toyota Yaris“ tapo Europos metų automobiliu 2021 
Ateityje tokių vaizdų bus daugiau - moteris bandė pagauti savarankiškai važiuojantį Tesla Ateityje tokių vaizdų bus daugiau - moteris bandė pagauti savarankiš 
Atnaujintas „Jaguar I-Pace“: išmanesnis, greičiau įkraunamas ir jau Lietuvoje Atnaujintas „Jaguar I-Pace“: išmanesnis, greičiau įkraunamas ir jau  
BMW išleis galingiausią M modelį – „BMW M5 CS“ BMW išleis galingiausią M modelį – „BMW M5 CS“  
Visureigis, kuriam nėra lygių: ekspertai šį modelį pripažino pačiu geriausiu prabangiu visureigiu Visureigis, kuriam nėra lygių: ekspertai šį modelį pripažino pačiu g 
„Tesla“ skubiai išparduoda „Model X“ ir „Model S“ automobilius - kas čia vyksta? „Tesla“ skubiai išparduoda „Model X“ ir „Model S“ automobilius - kas 
„AVTOVAZ“ prisideda prie „Renaulution“ strategijos diegimo „AVTOVAZ“ prisideda prie „Renaulution“ strategijos diegimo 
„Volkswagen ID.3“ kandžiojasi? Svarbus elektromobilis netikėtai sužeidė garsų automobilių žurnalistą „Volkswagen ID.3“ kandžiojasi? Svarbus elektromobilis netikėtai suže 
Šis apdegęs 2001 m. „Dodge Viper“ laukia išganymo: parduodamas aukcione už nepadorią kainą Šis apdegęs 2001 m. „Dodge Viper“ laukia išganymo: parduodamas aukci 
„Renault MORPHOZ“ - metų koncepcinis automobilis „Renault MORPHOZ“ - metų koncepcinis automobilis 
„Jaguar“ pristato „F-Pace SVR“ – 100 km/val. per 4 sekundes pasiekiantį SUV „Jaguar“ pristato „F-Pace SVR“ – 100 km/val. per 4 sekundes pasiekia 
„Honda Jazz Hybrid“ pelnė aukščiausią „EuroNCAP“ saugumo įvertinimą „Honda Jazz Hybrid“ pelnė aukščiausią „EuroNCAP“ saugumo įvertinimą 
„Tesla Model 3“ trenkėsi į medį ir degančiomis baterijomis pavaišino namų langus „Tesla Model 3“ trenkėsi į medį ir degančiomis baterijomis pavaišino 
„Toyota Camry“ hibridas – su naujomis saugumo ir jungiamumo technologijomis „Toyota Camry“ hibridas – su naujomis saugumo ir jungiamumo technolo 
Premjera Lietuvoje – atnaujintas populiariausias „Audi“ modelis „Q5“ Premjera Lietuvoje – atnaujintas populiariausias „Audi“ modelis „Q5“ 
„Honda e“ išrinktas „Vokietijos metų automobiliu“ „Honda e“ išrinktas „Vokietijos metų automobiliu“ 
„Volvo“ JAV atšaukia 54.000 beveik 20 metų senumo automobilių - jie gali būti mirtinai pavojingi „Volvo“ JAV atšaukia 54.000 beveik 20 metų senumo automobilių - jie  
Atnaujintas „Land Rover Discovery“ – dar patogesnis visiems septyniems keleiviams Atnaujintas „Land Rover Discovery“ – dar patogesnis visiems septynie 
VIDEO

Įdomiausi automobiliai

Automobilio pirkimo pardavimo sutartis

Taršos mokesčio lentelė

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 5000 skelbimų, virš 7000 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1600 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2021

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk CVkodas.lt