Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-05-25
Automobilio valdymas pirštų galiukais – jau dabartis

Automobilio valdymas pirštų galiukais – jau dabartis
Renkantis naują automobilį, sumani ir ergonomiška multimedijos sistema tampa vis svarbesniu kriterijumi. Prancūzų automobilių gamintojas „Renault“ stengiasi užtikrinti vairuotojo ir keleivių patogumą, todėl naujuosiuose „Renault“ modeliuose įdiegta R-LINK 2 multimedijos sistema pasižymi ypatinga ergonomika bei paprastu ir intuityviu naudojimu.

Navigacijos sistemų pradininkas

1988 metais sukurta buvimo vietos ir oro sąlygų informaciją realiu laiku suteikianti sistema „Carminat“ tapo pagrindu, pagal kurį „Renault“ inžinieriai toliau tobulino automobilių multimedijos sistemą. 1994 metais gamintojo pristatytas navigacijos sistemos, pritaikytos naudojimui automobilyje, prototipas pirmą kartą buvo panaudotas „Renault Safrane“ modelyje, o metais vėliau koncernas ėmė diegti šias navigacijos sistemas į kitus gaminamus automobilius. 
Viena iš pirmųjų „Renault“ automobiliuose pasirodžiusi „Carminat 8000“ dviejų dimensijų žemėlapius atkurianti navigacijos sistema su spalvotu ekranu ir eismo informacijos funkcija buvo montuojama į antros kartos modelius „Clio“, „Megane“, „Laguna“ bei „Scenic“, į pirmosios kartos „Espace“ bei „Avantime“ ir „Vel Satis“. Gausesnėmis funkcijomis aprūpintos multimedijos sistemos, diegiamos į geresnės komplektacijos „Renault“ modelius, naudotojams jau galėjo pasiūlyti ir integruotą radijo bei kompaktinių diskų grotuvą.

Valdymas pirštų galiukais

Naujausios kartos „Renault“ automobiliuose diegiama pažangi ir atnaujinto dizaino multimedijos sistema „R-Link 2“ – lietimui jautrus ekranas, integruotas centrinėje valdymo konsolėje, kuriame pirštų galiukais galima valdyti visas automobilio funkcijas, nuo radijo ir navigacijos iki skambučių priėmimo ar žinučių siuntimo, telefone esančius kontaktus valdant per „R-Link“ sąsają. Be to, dėl novatoriško dizaino „R-Link 2“ sistema ne tik itin ergonomiška ir lengvai valdoma – derėdamas prie modernaus „Renault“ stiliaus, ekranas tampa neatsiejama interjero visumos detale. 
 
 
7 colių arba vertikalus 8‘7 colių skersmens lietimui jautrus ekranas užtikrina patogų ir efektyvų „R-Link 2“ sistemos valdymą – greita reakcija į lietimą, didelės, ryškios piktogramos, aiški ir paprasta grafika, leidžianti be vargo naviguoti tarp sistemos funkcijų. Pilno funkcijų meniu tinklelį sudaro 6 aiškūs, dideli mygtukai ekrane, kuriuos paspaudus toliau galima valdyti suskirstytus nustatymus: Navigacija, Multimedija, Telefonas, Programėlės, Automobilis ir Sistema. 

Vaizdo priartinimas ar atitolinimas dviejų pirštų judesiu, puslapio naršymas slenkant pirštu aukštyn-žemyn ar braukiant į šoną, įprasti naudojantis išmaniaisiais telefonais bei planšetiniais kompiuteriais itin palengvina multimedijos sistemos valdymą. Vienas iš svarbiausių „R-Link 2“ intuityvios multimedijos sistemos privalumų: radikalus mygtukų ir indikatorių lempučių centrinėje konsolėje skaičiaus sumažinimas, leidžiantis greičiau ir lengviau surasti reikiamą funkciją vos keliais rankos judesiais bei prisilietimais.


Personalizacijos galimybės

„R-Link 2“ multimedijos sistema prisitaiko prie vairuotojo poreikių – pagrindinį ekraną individualiai galima suskirstyti į 4 laukelius, kuriuose lengva valdyti tokias funkcijas kaip eko-vairavimas, radijas, komforto nustatymai ar važiavimo režimas. Sistemoje galima išsaugoti 6 skirtingus vairuotojo profilius su individualiais nustatymais, pritaikytais vairavimo stiliui ar komforto poreikiams ir leidžiančiais akimirksniu pasiekti asmenines mėgstamiausias ar dažniausiai naudojamas funkcijas. 

„R-Link 2“ multimedijos sistema taip pat aprūpinta pažangia valdymo balsu funkcija, kuria galima valdyti navigaciją, komunikacijas telefonu, programėles ar radiją, taip užtikrinant saugią ir patogią prieigą prie sistemos nustatymų.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 2800 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1840 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt