Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2017-04-12
Automobilių sporto sezonas 2017: ko nepraleisti Lietuvoje?

Automobilių sporto sezonas 2017: ko nepraleisti Lietuvoje?
Automobilių sporto renginių įvairovė kasmet vis didėja. Pamažu žiūrovus susigrąžina trumpų distancijų žiedinės lenktynės, auga drifto renginių populiarumas, daugėja oficialių automobilių entuziastų susibūrimų. Kuriuos jų verta aplankyti šiemet?

Gegužės 13 dieną vyks pirmasis „Fast Lap“ etapas Kačerginės „Nemuno žiede“. Tai – renginys, grąžinęs žiedines lenktynes į autosporto gerbėjų sąmonę ir kasmet tampantis vis profesionalesniu ir įdomesniu. Šiemet kartu su „Fast Lap“ vyks ir Lietuvos trumpų distancijų žiedinių lenktynių čempionatas, ralistų lenktynės ant asfalto „Rally Fast“, 300 eurų kainuojančių automobilių varžybos „Katastrofa Cup“, drifterių pasirodymai ir dar daugybė kitų žiūrovams patrauklių renginių.

Birželio 3-4 dienomis vyks sportine prasme profesionaliausias renginys Lietuvoje – Europos automobilių kroso čempionato etapas Vilkyčiuose. Čia susirinks ne tik stipriausi lietuviai, bet ir geriausi kroso atstovai iš visos Europos. Renginys vyks jau ne pirmus metus.

Birželio 23-25 dienomis, Joninių savaitgalį, vyks vienas didžiausių automobilių entuziastų susibūrimų Lietuvoje – „Chill‘n‘Grill“ festivalis. Jis jau daugelį metų sutraukia įspūdingus stance kultūros automobilius Lietuvoje, tad jame apsilankę žmonės gauna ne tik porciją tikro festivalio, bet ir progą paspoksoti į išskirtinius keturračius.
„Chill‘n‘Grill“ problema viena – tą patį savaitgalį vyksta ir Žemaitijos ralis, kurio įspūdingas trasas praėjusiais metais gyrė tiek dalyviai, tiek žiūrovai. Automobilių ir sporto gerbėjams bus nelengva pasirinkti...

Birželio 28-liepos 1 dienomis vyks „4x4 Perimetro“ varžybos visureigiais. Nors jos paprastai įdomesnės būna dalyviams, kadangi jų stebėjimas – itin sudėtingas, šiemet planuojama pralaužti ledus ir padaryti purvo taškymą gerai matomą ir žiūrovams. Tai planuojama padaryti pačioje maratono pabaigoje, liepos 1-ąją, Naujojoje Akmenėje.

Liepos 20-22 dienomis vyks didžiausias automobilių sporto renginys Lietuvoje – „ENEOS 1006 km lenktynės“ Palangoje. Dalyvauti jose – prestižo reikalas visiems žymiausiems Lietuvos sportininkams, o žiūrovai gali ne tik spoksoti į žiedines lenktynes, bet ir pasimėgauti daugybe kitų renginių kaip drifto ar drago varžybomis.

Rugpjūčio 4-5 dienomis vėl susikirs masiško automobilių entuziastų suvažiavimo ir Lietuvos ralio čempionato keliai. Tą savaitgalį vyks „Vasaros ratas“ – keliolika metų vykstantis renginys, sutraukiantis dalyvius, simpatizuojančius tiek seniesiems „Hot Rod“ klubo automobiliams, tiek pripažįstantiems naujausias madas kaip stance.

Tačiau tomis pačiomis dienomis vyks ir Rokiškio ralis. Šiemet jis pakeis anksčiau Zarasuose vykusį „300 lakes rally“. Dalis organizatorių yra tie patys, tad iš pirmą kartą vyksiančio Rokiškio ralio galima tikėtis puikaus renginio – juk į jį patogu atvykti tiek latviams, tiek estams ar rusams.

Rugpjūčio 26 dieną vyks „Fast Lap“ finalas. Jau susiklostė tradicija, kad pirmas ir paskutinis „Fast Lap“ etapai vyksta Kačerginėje, o du vidurinieji – Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje arba Suomijoje.

Rugsėjo 2-3 dienomis vyks didžiausias šoninio slydimo renginys Lietuvoje – Lietuvos drifto čempionato finalas Kačerginės „Nemuno žiede“. Dar prieš kelerius metus Lietuvoje vykdavo tokie tarptautiniai renginiai kaip Rytų Europos drifto čempionatas, „Drift Allstars“ varžybos, o šiais metais aukštą lygį išlaikyti planuoja lietuviai organizatoriai su lietuvišku renginiu, į kurį ketinama pakviesti daug užsieniečių.

Rugsėjo 9 dieną tarp Vilniaus ir Kauno švies naujausia ralio žvaigždė – „DHL Rally Elektrėnai“. Lenktynininkai ir žiūrovai pamėgo 2015-aisiais prasidėjusį ralį dėl kompaktiško vienos dienos formato. Nors šiemet oficialiame kalendoriuje jam rezervuotos dvi dienos, tai yra dalyviams skirtas tvarkaraštis – per vieną dieną atlikti visas administracines procedūras ir dar pravažiuoti ralį būtų neįmanoma.

Tradicinės Lietuvos automobilių sporto sezono pabaigtuvės – rugsėjo pabaigoje vyksiantis „Rally Classic“ Druskininkuose. Čia stipriausi Lietuvos ralistai sieks išsiaiškinti čempiono ir prizininkų vardus, tad galima tikėtis itin atkaklios kovos.

Tai – tik dalis pačių įdomiausių automobilių sporto renginių, kurie šiemet vyks Lietuvoje. O kitą savaitę supažindinsime su įdomiausiais renginiais, vyksiančiais kaimyninėse valstybėse.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt