Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-02-28
Europos Komisija stojo prieš palmių aliejų degaluose

Europos Komisija stojo prieš palmių aliejų degaluose


Palmių aliejaus naudojimas degaluose yra „netvarus“, nes lemia didelio masto tropinių miškų naikinimą.

Tai pripažinusi Europos Komisija pradėjo teisinę procedūrą, kurios tikslas - ilgainiui sumažinti palmių aliejaus naudojimą degaluose.

Europos Komisija (EK) pripažino, kad biodyzelino, kurio sudėtyje yra palmių aliejus, naudojimas neatitinka numatytų ES tikslų didinti „žaliųjų degalų“ dalį rinkoje. Dauguma paskutiniųjų mokslinių studijų rezultatai parodė, kad palmių aliejaus ir šalutinių palmių produktų naudojimas degaluose yra ypač žalingas dėl netiesioginio žemės paskirties keitimo (indirect land use change, ILUC).

Augant biodegalų paklausai, vis daugiau žemės naudojama energetinėms reikmėms – kertami tropiniai miškai, o jų vietoje sodinamos alyvpalmės. Pietryčių Azijos šalyse (Indonezija, Malaizija, Tailandas) tropiniai miškai naikinami ypač sparčiai, žūsta laukinė augmenija bei nyksta gyvūnų rūšys.

EK užsakytos „Globiom“ studijos rezultatai parodė, kad biodyzelino su palmių aliejumi poveikis klimatui yra 3 kartus žalingesnis nei įprasto dyzelino be jokių biopriedų.

Dar pernai Europos Parlamentas ir ES šalių vyriausybės sutarė mažinti netvarių (su didele ILUC rizika) biodegalų naudojimą. Palmių aliejaus turinčių biodegalų dalis mažėtų nuo 2023 metų ir 2030 metais pasiektų 0 proc. Tačiau kai kurios šalys imasi ryžtingesnių veiksnių. Pavyzdžiui, nuo 2020 m. palmių aliejų degaluose uždraus Norvegija, panašias priemones svarsto ir Prancūzija.

Maisto ir kosmetikos pramonėje palmių aliejaus sunaudojama vis mažiau, tačiau palmių aliejaus degalams naudojama daugiau.  Kasmet Europoje sunaudojama apie 4 mln. tonų grynojo palmių aliejaus, o didžiausią dalį palmių aliejaus suvartoja dyzelinu varomų automobilių vairuotojai.  ES yra antra didžiausių palmių aliejaus vartojimo rinkų, o didžioji dalis importuojamo į ES palmių aliejaus yra subsidijuojama „žaliųjų degalų“ gamybai.

Tarptautinės naftos bendrovės importuoja palmių aliejų arba jo šalutinius produktus ir maišo su mineraliniu kuru. 9 Europos šalyse atlikta apklausa parodė, kad 82 proc. europiečių net nežinojo, kad į dyzeliną yra įmaišomas palmių aliejus, o 69 proc. pasisakytų už subsidijų palmių aliejaus turinčiam biodyzelinui panaikinimą.

2017 m. „žaliosiomis dykumomis“ vadinamos alyvpalmių plantacijos pasaulyje užėmė Naujosios Zelandijos plotui prilygstančią teritoriją (27 mln. hektarų).
Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2022

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt