Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2018-03-02
Itališkas 1 800 AG ir 500 km/val. pažadas

Itališkas 1 800 AG ir 500 km/val. pažadas
„Corbellati“ pavadinimas neskamba kaip „Bugatti“, „Hennessey“ ar „Koenigsegg“ – daugeliui automobilių mėgėjų jis yra negirdėtas. Tačiau kovo pirmoje pusėje vyksiančioje Ženevos automobilių parodoje šis vardas turėtų nuskambėti labai plačiai, mat visiškai naujas automobilių kūrėjas „Corbellati Hypercars“ pristatys automobilį, kuris turėtų pasieki 500 km/val. greitį.

Kitaip sakant, juvelyrika užsiimantys Corbellati pavardę turintys italai sugalvojo – kodėl gi nepagerinus pasaulio serijinio automobilio greičio rekordo? Ir jų noras per kelerius metus virto kūnu, pavadintu „Corbellati Missile“.

Tas kūnas labai primena klasikinius itališkus sportinius „Alfa Romeo“ bei „Ferrari“ modelius, o po jo apvaliomis iš anglies pluošto išlietomis formomis tūno 9 litrų darbinio tūrio V8 variklis su dviem turbokompresoriais, pasiekiantis 1 800 AG ir 2 350 Nm. Visa galia perduodama į galinius ratus per 6 laipsnių pavarų dėžę.

Automobilio ilgis yra 467 cm, plotis 204 cm, aukštis – 117 cm, o ratų bazė – 285 cm. Atstumas nuo žemės iki kėbulo – 12 cm. Visa automobilio konstrukcija – nuo platformos iki išorės apdailų – yra išlieta iš anglies pluošto. 

Corbellati šeima neslepia – jų tikslas yra viršyti 500 km/val. kartelę (312 myl./val.). Neoficialus šiandieninis rekordas yra pasiektas „Hennessey Venom F5“ – bent jo gamintojas teigia, kad automobilis pasiekia 301 myl./val. (483 km/val.). Ir jis taip pat bus pristatytas Ženevos parodoje. Tačiau „Hennessey“ žodžiais žmonės nėra linkę abejoti, kadangi šis gamintojas jau įrodė mokantis kurti supergreitus automobilius.

Įdomu, kad iki pat parodos nepasirodė nei viena „Corbellati Missile“ nuotrauka – viešai prieinami tik kompiuterio ekrane piešti automobilio eskizai. Nėra žinomas net variklio tiekėjas – iš „Corbellati“ kalbų panašu, kad tiek dizainą, tiek variklio bei kitų komponentų inžinerija užsiima tos pačios įmonės darbuotojai, kas verčia abejoti komponentų patikimumu. 

„Mūsų tikslas yra sukurti unikaliai atrodantį ir išskirtines savybes turintį automobilį, kaip deimantą“, – pranešime teigia „Corbellati“. 

Ar italams pavyks? Automobilių ekspertai visame pasaulyje kone vieningai abejoja „Corbellati“ sėkme: toks projektas būtų velniškai sudėtingas net dideliam automobilių gamintojui, o čia kalbame apie įmonę, skaičiuojančią vos kelerius veiklos metus ir iki šiol nesukūrusią jokio automobilio. 

Pats tikslas – 500 km/val. – yra didelis masalas automobilių gamintojams. Kiek anksčiau visų hiperautomobilių kūrėjų noras buvo sukurti automobilį, kuris pasiektų 300 myl./val. – tai pavyko. Dar anksčiau riba serijiniam automobiliui buvo 1 000 AG. Dar keleriais metais anksčiau – 400 km/val. Ir automobilių industrija matė kur kas daugiau nesėkmių nei sėkmės istorijų.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt