Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2016-08-04
Kinijoje išbandomas eismą „ryjantis“ autobusas

Kinijoje išbandomas eismą „ryjantis“ autobusas
Jei bent viena akimi peržvelgiate vaizdelius „Facebooke“, „YouTube“ ar dar kur, tikriausiai teko matyti Kinijoje sumąstyto traukinio/autobuso hibrido, galinčio važiuoti virš kitų automobilių (ir spūsčių) koncepciją.

Bet tai tebuvo kompiuterinė grafika. Ir, veikiausiai, kai ir aš, manėte, kad, nors tai nuostabi koncepcija, toliau idėjos stadijos ji nepasistūmės.

Šiandien Kinijos „Xinhua News“ pranešė, tad tranzitinis pakeltas autobusas („Transit Elevated Bus“ – TEB) yra ne tik realus dalykas, bet ir atliko pirmuosius bandymus kelyje. Tai įvyko Qinhuangdao mieste, ir buvo tikrinami stabdžiai bei energijos sunaudojimas.

TEB varomas elektra, yra maždaug 22 metrų ilgio ir 7,6 metrų pločio (tad apima kelias eismo juostas) ir gali gabenti 300 keleivių (būsimos versijos tikriausiai galės būti sujungtos ir gabenti dar daugiau). Kai jis pradės veiklą iš tiesų, maksimalus TEB greitis turėtų būti apie 65 km/h, tad bus visai nelėtas viešasis transportas.
 
Nors ši versija dar nėra parengta įprastiniam kasdieniam naudojimui, nuostabu regėti, kad Kinija šią idėją įgyvendina. Kitos šalys (Brazilija, Prancūzija, Indija ir Indonezija) siekia įsigyti licencijas ir gaminti savo TEB versijas.
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt